Půlroční odmítá spát

10
8.5.20 12:24

Půlroční odmítá spát

Ahoj, možná mi poradíte co s mojí půlroční holčičkou, kterou prostě přes den nejsem schopná uspat. Spaní se jí horší už měsíc, budí se ráno už unavená, mudlí očka, kňourá. Ale jakmile ji zkusím uspat začne vše okamžitě bojkotovat. U kojení mi odchází z náruče, prohýbá se, nebo dělá všechno možné. V kočáru pláče, při houpání taky. Koupili jsme hačku, tam usnula jednou a teď řve jen ji tam položím. Nepomůže fakt nic, když ji nechám být tak si chvíli hraje, je spokojená pak zase začne kňourat, oči má červené, skleněné tak ji opět beru a zase stejný scénář. Když pomalu usíná tak jakoby si uvědomila že usíná a opět buď řev nebo začne výskat povídat, šťourat do mě a nakonec si chce zase hrát. Takhle ji uspávám třeba půl dne, než usne tak na hodinku a to je ještě super. Nepomohlo hodně utahat, málo utahat, nechat ji být, lehnout si s ní…už jsem krom vyplakání zkusila všechno. Usne v autě nebo v šátku na půl hodiny. Zažili jste něco podobného? Přešlo to? Režim nemáme, protože s tím jak nikdy nevím kdy a jak usne se mi ho zatím nedaří nastavit. Vůbec nevím co s ní, odpoledne už je KO, chodí spát v 18 hod. Je hodně aktivní, odpočinek potřebuje, navíc čím víc je unavená tím víc je hyperaktivní a usnutí je pak už nemyslitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1550
8.5.20 13:07

Zaměřila bych se na kojení, pokud ti u něj dělá, co dělá. Může to být bojkot kojení - pak pláče hlady, nespí… no kolotoč. Zažila jsem u obou holek, u druhé mi fungovalo az sebrani dudliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
8.5.20 13:22
@lovethelife píše:
Zaměřila bych se na kojení, pokud ti u něj dělá, co dělá. Může to být bojkot kojení - pak pláče hlady, nespí… no kolotoč. Zažila jsem u obou holek, u druhé mi fungovalo az sebrani dudliku.

Myslím si že tím to není, když má hlad tak jí. Když je unavená tak taky, jen potom jí přepne a zjistí že se jí chce spát a začne buď ječet a vzpírat se, nebo mě kousat a chechtat se a odcházet pryč. Dudlík nemá, nikdy ho nechtěla ani flašku. Ona práve brečí jen až je unavená. Ale málokdy usne, opět chytá druhý dech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
8.5.20 13:23

Naše malá kolem půl roku taky hrozně spala. U nás to teda nastartovala šestá nemoc. Byla doba kdy mi usla jen uhoupaním v kočárku s flaškou a s puštěným bílým šumem. Ten jste zkoušeli? Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale pak stačilo pustit a spala klidně 2 hodiny, což bylo dřív nemyslitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
8.5.20 13:35
@Tejami píše:
Naše malá kolem půl roku taky hrozně spala. U nás to teda nastartovala šestá nemoc. Byla doba kdy mi usla jen uhoupaním v kočárku s flaškou a s puštěným bílým šumem. Ten jste zkoušeli? Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale pak stačilo pustit a spala klidně 2 hodiny, což bylo dřív nemyslitelné.

zkoušeli, v kočáru zívá, vypadá že už půjde a pak řev. Když ji vytáhnu je nejšťastnější na světě. Šum u nás beží ve dne v noci, už ho ani nevypínáme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
8.5.20 13:40

@Ališi85 aha tak to ne no… ale jestli tě to podrží na duchu, soucitim. :hug: mladsi dceři teď bude půl roku a už se to lepší, ale téměř 2 měsíce měla hrozně spaní v noci i přes den… člověka drzi snad jen ta vidina, že každý období jednou skončí. Mě se hodně osvědčilo nošení v satku, to mě vždy zachranilo :palec: a dítě uklidnilo. A další věc, nedělá teď pokroky? Často tyto pro ně náročná období, kdy se učí rychle novým dovednostem naboural spánek a nejen miminkum. Ale každopádně přímo tohle, že by se vlastně miminko bránilo spánku jsem neviděla ani v okolí, slyším o tom poprve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
8.5.20 13:48

Tak to už zbývá jen vydržet :D. Já vím zní to hrozně, ale vážně je to jen takové období. Já v tom nejhorším jezdila s kočárkem i doma po obýváku. Teď sice pořád usíná u flašky, ale sama v postýlce bez šumu i houpání. Po obědě klidně i 3 hodiny v kuse. Myslím že se to začalo obracet k lepšímu až tak kolem 8 nebo 9 měsíce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
8.5.20 14:05
@lovethelife píše:
@Ališi85 aha tak to ne no… ale jestli tě to podrží na duchu, soucitim. :hug: mladsi dceři teď bude půl roku a už se to lepší, ale téměř 2 měsíce měla hrozně spaní v noci i přes den… člověka drzi snad jen ta vidina, že každý období jednou skončí. Mě se hodně osvědčilo nošení v satku, to mě vždy zachranilo :palec: a dítě uklidnilo. A další věc, nedělá teď pokroky? Často tyto pro ně náročná období, kdy se učí rychle novým dovednostem naboural spánek a nejen miminkum. Ale každopádně přímo tohle, že by se vlastně miminko bránilo spánku jsem neviděla ani v okolí, slyším o tom poprve.
Šátek je momentálně poslední věc co funguje. Dnes jsem ji ještě dala do zavinovačky, usla u prsa na půl hodiny. Opavdu vyloženě odmítá, ale nějaký důvod to mít musí. Bohužel netuším jaký, dost mě to štve. Snad to přejde. Mě nevadí že nespí, ale je na ní vidět že je unavená ale prostě spát nebude a nebude. Nechápu to.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27198
8.5.20 14:13

Mám půlroční a taky občas trvá půl hodiny než usne a pak spi půl hodiny :nevim: vždycky ho chvíli nechám když se vzteká, pak to zkusím znova. Co u nás ale funguje vždy je kočárek, i když poslední dobou se chvíli vzteká i tam, ale usne. Běžně spí přes den 30 min a pak je 2-3 hodiny vzhůru, občas, ne denně spí i dýl. Tak ale do dvou hodin maximálně a jen v kočárku. Doma vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat