Pupínky s bílým středem 2,5r

8927
17.5.10 16:29

Pupínky s bílým středem 2,5r

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit s pupínky :nevim: . Naše holčička (2,5r) má na bříšku nad plenkou pupínky. Jsou bílé se začervenáním okolo a trochu přibývají, ale stále jen na bříšku. Nepřipadá mi to podle popisů na netu jako neštovice a také ji to ani nesvědí. Teplotu sice nemá, ale je uječená a to je většinou známka, že na ní něco leze. Přijde mi to jako potničky u miminka. Nevíte co by to mohlo být, případně jak se toho zbavit?

Teď mě nepadlo, že se malá jednou koupala ve stejné vodě jako malý (7t), ten potničky má na obličeji, může to být takto přenosné?

Předem moc díky za rady :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4235
17.5.10 16:34

A nemohly by to bejt molusky ? Ty maj bílej střed, jakoby kuličku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
17.5.10 16:53

Napadají mě taky ty molusky, nechodíte plavat ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4834
17.5.10 17:34

Bad-tak já ani nevím,co jsou molušky,Snad ti někdo poradí. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
17.5.10 18:00

Bradavičky, jsou virovýho původu a nejvíc se daj chytnout právě v bazénu. A jakmile máš trochu oslabenou imunitu, tak se množej jak blechy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
17.5.10 19:49

Zaleží jak dlouho to tam má, jak rychle přibývají.

Pokud chodíte plavat, tak to mohou být molusky.

odkaz http://www.moluska.cz/

My s nima zrovna bojujeme. Má je syn 5 let, právě z bazénu z plavání. Je to boj na dlouho. Ale teď je na to nová mastikča

odkaz http://www.infectodell.cz/

prý je stoprocentní. My s ní natíráme týden a zdá se, že to bude dobré.

Určitě napiš, budu nakukovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
17.5.10 20:46

Mavo - to mě zajímá, určitě pak napiš, jestli se opravdu těch molusek zbavíte jen touto mastičkou.
Verunka je chytla na plavání a museli jsme to řešit homeopatikama + bezbolestné propichování a dezinfikování betadinem. Zbavili jsme se toho za tri týdny, ale pokud tahle mastička je účinná, tak si to určitě hodím do oblíbených, počítám s tím, že Klárka to na plavání asi chytne taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
17.5.10 21:10

cancerko nejdřív jsme taky vymačkávali a dezinfikovali, ale jedna se pořád dělá dokola. Navíc když se vykoupe má kolem takové jako flíčky a v těch plno malých teček. Jak kdyby to byli nevydělané molusky. Tak jsme to koupili.

Jinak mi na doporučení dr. zobeme zinek a ještě to potíráme tee trea oilem /teda než jsme koupili tu mastičku/. Třeba v podpaží měl dvě, jsou úplně pryč jen po tom tee trea oilu.

Je to hnus. Dodneska si vyčítám, že jsem ho na to plavání dala. :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
22.5.10 13:15

Mám tříletou dceru s moluskami jsme zápasili více než rok, vyzkoušeli jsme vše možné, ale nic kromě vyškrabání nepomohlo. Po seškrabání všech molusek už se nové netvoří. Je to krutý způsob, ze začátku jsem o tom nechtěla ani slyšet, ale bohužel už nám nic jiného nezbylo, malá jich měla po celém těle asi třicet a pořád se tvořily další, tak doufám, že už máme vyhráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
24.5.10 18:15

Lucka měla jenom dvě, jinak se jí nerozmnožily a zbavily jsme se jich až brutálním vypálěním, což jde, když jde, když jsou dvě, ale při třiceti bych jí k tomu nedonutila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
5.6.10 16:32

Ahoj mamky, díky moc za všechny příspěvky, všimla jsem si odpovědí až teď.
Molusky to nebyly, ty jsou takové tvrdší s těmi jsme zápasili loni a zbavili jsme se jich potíráním tea tree olejem. Tohle opravdu vypadalo jako potničky, už tam nic nemá, ale také jsme to mazali tea tree a zasypávali Sulfothionem. Trvalo to asi 14 dní než jsme se toho zbavili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama