Reklama

Rada pro kamarádku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 07.09.18 18:13
Rada pro kamarádku

Ahoj. Potřebuji radu pro kamarádku ohledně sousedských vztahů. Bohužel špatných. Mají dům a soused by si chtěl omítnout jednu stranu ovšem musel by chodit po její zahradě, jinak se tam nedostane. Tento soused neustále napadá jejího maleho syna, že mu řve pred barákem, jezdí tam na kole atd. Cesta je veřejná. Kdyz se syna zastala, nadával ji do krav.Tedy kamarádka potřebuje vědět: jestli je povinna sousedovi podepsat povbolení ke vstupu na její pozemek? co když to neudělá? pokud se soused obrátí na soud a vyhraje, bude kamarádka platit poplatky za soud? nebo i bez soudu jí můze nějaký úřad nařídit, aby vstup umožnila? zatím je rozhodnuta nepovolit :nevim: budem rádi za každou radu

Reklama

Reakce:

Celina
Závislačka 3049 příspěvků 07.09.18 18:22

Proč hned soud? Ať se zeptá na příslušném stavebním úřadu. Ale přijde mi divné, že by měl dům tak nalepený na plotu, že by se ke svému nedostal :think: ? Pokud bych s ním neměla dobré vztahy, nechala bych ho, ať si poradí, jak umí, povinnost nechat jeho a dělníky hamtat po svém trávníku myslím nemá, ale ať se na to radši přeptá.

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 07.09.18 18:23

Idealni by bylo to sousedovi povolit s tim, ze prestane napadat syna… Pravne bohuzel neporadim. Nechapu lidi, co maji potrebu delat si naschvaly. Teto situace bych vyuzila k jakemus takemus smiru.

Celina
Závislačka 3049 příspěvků 07.09.18 18:25

@Limi123 ty bys vyšla vstříc někomu, kdo ti nadává do krav?

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 07.09.18 18:28
@Celina píše:
@Limi123 ty bys vyšla vstříc někomu, kdo ti nadává do krav?

Snazila bych si dat takove podminky, abychom na tom vydelali oba. Prizivovani konfliktu neni dobre pro nikoho.

Billi
Nadpozemská drbna 25842 příspěvků 07.09.18 18:32

@Celina to bývá u starší zátavby, že dům je jednou zdí přímo na hranici pozemku. Máme to tak na chalupě a má to tak půlka vsi a zrovna dneska jsem se na to dívala u kamarádky, že to mají taky tak. Takže to u těch starších domů nebude nic neobvyklého. My máme okno z kuchyně přímo k sousedům na dvůr. Až budeme jednou dělat novou fasádu, tak budeme muset k nim.
Podle mě to bude muset být někde ošetřené, protože by to pak mohlo dopadnout tak, že si lidi budou dělat naschvály a nechtěla bych si nechat „spadnout barák“, protože je na mě sousedka naštvaná. Určitě bych se informovala na stavebním úřadě, kdo má jaká práva a povinnosti (aby mi soused nezruchal trávník, nenechal nepořádek a pak nebyl za plotem vysmátý…).

tininas
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 07.09.18 18:33
@GabinkaCh píše:
Ahoj. Potřebuji radu pro kamarádku ohledně sousedských vztahů. Bohužel špatných. Mají dům a soused by si chtěl omítnout jednu stranu ovšem musel by chodit po její zahradě, jinak se tam nedostane. Tento soused neustále napadá jejího maleho syna, že mu řve pred barákem, jezdí tam na kole atd. Cesta je veřejná. Kdyz se syna zastala, nadával ji do krav.Tedy kamarádka potřebuje vědět: jestli je povinna sousedovi podepsat povbolení ke vstupu na její pozemek? co když to neudělá? pokud se soused obrátí na soud a vyhraje, bude kamarádka platit poplatky za soud? nebo i bez soudu jí můze nějaký úřad nařídit, aby vstup umožnila? zatím je rozhodnuta nepovolit :nevim: budem rádi za každou radu

Ahoj.

Chápu to dobře, že Tvá kamarádka nechce dovolit sousedovi omítnutí baráku, které bude trvat cca měsíc max. 6 týdnů (dle mé zkušenosti).

A kvůli tomu se chce soudit?

A soudce má brát jako důvod k zamítnutí:

a/ Soused, ale spíš firma, které to zadá, budou pár týdnů chodit po kamarádčině pozemku.

b/ Napadá syna, protože… nejspíš soused je samotář a kamarádka má spokojený život.

Osobně bych se na to vyprdla a nastavila sousedovi tzv. „druhou tvář“.

Ať vidí… soused… že život jde žít i líp. :) A tudíž mu poskytla tu část zahrady, která je nutná k omítnutí.

PS: Nejsem bez zkušeností. :)

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 07.09.18 18:50

Já teda nevím jistě, ale podle mě by bylo právo na sousedově straně. Já bych se s ním zkusila dohodnout. On nebude napadat kluka (nemůže si kluk hrát třeba jinde?), a já mu povolím přístup na můj pozemek. Spolu s ním bych si vše předem nafotila, asi i sepsala nějakou dohodu, že uvede stav pozemku do původního stavu a že pozemek bude využívat po dobu nezbytně nutnou. Proč to eskalovat přes soud? Až na váš pozemek začne padat stará omítka, tak ho budete honit po soudech vy?

ugluk
Hvězda diskuse 42627 příspěvků 07.09.18 19:06

V klidu bych za sousedem zašla a promluvila si. Brala bych to jako možnost k urovnání vztahů - možná to nezabere, ale pokud se to aspoň nezkusí, tipuji, že vztahy budou do budoucna ještě mnohem vyhrocenější a naschvály budou eskalovat. Pokud by byl na mě extra hnusnej už při tom smířlivým pohovoru, kdy on něco potřebuje, jo, pak bych vážně zvažovala vykašlat se na něj, ale předem bych to nezatracovala.

terinka4444
Hvězda diskuse 67121 příspěvků 07.09.18 19:18

taky mám takového souseda, vstřícných gest milion a stejně houby platné. Pouštím ho tedy a snažím se být milá, asi před měsícem ale jsem si řekla, že konec, kadit na hlavu si nechám jen odsud posud a právě přetekla moje trpělivost a slušné vychování.

tady máš odkaz https://www.estav.cz/…emku-souseda je to nejistý boj.

Ou
Kelišová 5088 příspěvků 07.09.18 20:12

Tím v žádném případě nepřivede souseda k tomu, aby se k nim choval lépe. Jen nesmyslně sousedský spor vyhrotí.

A pokud ona je normální a on psychopat, tak v tom vyhrocení bude mít vždycky navrch.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >