Nechce se česat, ostříhat?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 16:26
Nechce se česat, ostříhat?

Ahoj,
Divím se že toto téma tady ještě neni :nevim: :mavam:.
Dcera 5l. Strihana jednou o 20cm jinak miluje dlouhé vlasy jako „Lotzika“.
Problém je s česáním, sponkama a gumičkama. Vždy hrozný scény a sundá si to z vlasů. Už jsem zoufalá a nevím zda tohle ostříhat. Kadeřnice říkala že je to hřích ale zase že má na dítě až moc dlouhé vlasy. Co myslíte? Ostříhat? Pripadne když jo (tak to bude breku i já to asi obrecim sama mám dlouhe ale kvůli miminku pořád svazane) tak bych je chtěla aby někde vykoupili nebo nějaký rady na česání? Hlavně se extrémně poti a když to jeden den neucesu tak má druhý den úplný dredy na spodních vlasech :poblion:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5461 příspěvků 07.09.18 16:29

Mě to přide škoda, koupila bych nějaký sprej na ulehčení rozčesávání a ten kartáč tangled teezer ten dělá hodně, rozčesává sám prakticky bezbolestně. Pamatuju kamarádku když byla malá měla vlasy do pasu a jakoukoliv sponku nebo gumičku nesnesla :lol: asi bych dala podmínku, buď česat nebo kus ostříhat :nevim:

Příspěvek upraven 07.09.18 v 16:33

Malaga
Generální žvanilka 24693 příspěvků 07.09.18 16:31

http://www.dlouhovlaska.cz/daruj-vlasy/

o těhlech někde psali v souvislosti o darování vlasů na paruky pro onkologické pacienty, ale vlasy i vykupují.
Mají to popsáno na stránkách.

Hoa Mai
Kelišová 5717 příspěvků 19 inzerátů 07.09.18 16:32

z osobni zkusenosti, kdy mama rozhodovala bez diskuze, jak budeme mit ostrihane a ucesane vlasy a co budeme nosit na sobe, doporucuju nechat to na ni. ja sve kluky nechavam rozhodovat o ucesu a obleceni od te doby,co si umi rict. kdyz ji to nevadi,ze se poti,tak ji nech,kdyz se nechce ucesat,nechala bych ji taky,jen bych se s ni domluvila na tom,ze ji to nesmi padat do oci nebo do jidla. Mimochodem ma nadherne vlasy,taky bych bulela,kdyby to melo jit dolu

35ja
Kecalka 402 příspěvků 07.09.18 16:38

Má krásné vlásky to ji nestrihejte opravdu se za ní primlouvam :D třeba jen trochu pokratit ale nestrihejte radikálně.spodni vlasy u krku se prostě cuchaji tam se člověk potí.

terinka4444
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 07.09.18 16:45

Moje obě holky mají dlouhé vlasy, mladší ještě kudrnatý, to se češe ještě hůř než tyhle rovný, a obě jako hodlaly dělat scény při česání. Takže jsme řekla, budou scény, jde to dolů, snažím se česat tak, aby to nebolelo, péčí o vaše vlasy trávím hodně času, s rozpuštěnýma vlasama se prostě chodit nebude, protože to leze do očí , takže minimálně nahoře jsou vlasy do takového malého culíku, jinak to jde dolů. A přísahám bůh, že by šlo. Mohla bych jí dát v pěti letech sponky a ona si je vztekle sundat, myslím, že reakce by byla taková, že by si to příště nedovolila.

terinka4444
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 07.09.18 16:46

A potí se proto, že to nemá v účesu, v rozpuštěných vlasech je vždycky horko, kdyby to měla učesané, třeba v copu, bude se jí ta hlava potit o hodně hodně méně.

Tichošlápek
Extra třída :D 10468 příspěvků 07.09.18 16:48

A to já bych to šmikla. Úplně zbytečná práce a zlobeni se pro tak malou holku. Nechala bych to po ramena, ať to jde do culíku.

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 07.09.18 16:50

pokud se o ně nechce starat, taky bych stříhala. my to mám edoma podobné, jen že dcera má už 8 a naštěstí vlasy jen po lopatky. Kdyby bylo na mě, je už dávno nějak pěkně ostříhaná

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 07.09.18 16:50

Měla jsem to úplně stejně jako tvoje dcera, jen mně bylo o něco víc. Máma mě vzala do kadeřnictví a nechala ostříhat na kluka. Od té doby o vlasy pečuju… pro mě to byla dobrá zkušenost, žádný brek se nekonal. Naopak chvíli jsem byla ráda, že s vlasama nemám starost. :P

bjetuschka
Závislačka 4659 příspěvků 07.09.18 16:51

Píšeš, že je jí 5. To přece musí pochopit, když jí vysvětlíš důvody, proč to musí nosit učesané, ne? Mně to teda přijde škoda stříhat, ty vlasy jsou opravdu nádherné. Ale chápu i tu praktickou stránku… Tak třeba se domluvit, že ve školce/na hřišti to bude mít v copu a doma to bude moct mít rozpuštěné?

S.Berankinová
Kecalka 292 příspěvků 07.09.18 16:52

Já se pamatuju, že jako malá jsem česání, gumičkování a sponkování taky nesnášela. Bylo to z toho důvodu, že to vždycky strašně bolelo. Mamka neměla moc času, takže ty vlasy rvala, aby to bylo co nejrychleji. Když mi dávala sponku, narvala mi ji snad až pod kůži. Určitě zkuste ten zázračný hřeben tangle teezer. Vyhrožovat ostříhám jen v případě, že to myslíš vážně, což ty určitě nemyslíš :lol: Ale na řádném česání a upravených vlasech bych trvala. Nebo jí zkus nechat ať si to sama češe a upravuje dle svých představ.

mmch to jsou tak krásný vlasy, aaaach :srdce:

Caboverde
Kecalka 171 příspěvků 07.09.18 16:55

Doporučuji rozčesávací sprej Klorane junior a šampón Little Siberica easy brush. Přikládám fotku mojí čerstvě pětileté dcery :mrgreen:. Příští týden jdeme pouze na zastřižení konečků.

flicek18
Kecalka 230 příspěvků 07.09.18 17:07

Jako malá jsem to měla podobné, měla jsem hlavně hodně husté vlasy dlouhé, já sponky neměla ráda, protože mi padaly ( kvůli hustotě vlasů) a strašně mě tahaly. Asi jsem měla a mám citlivou hlavu, protože i teď je pro mě občas těžké si udělat obyčejný culík aby mi byl pohodlný.
Zjistila bych, proč nechce gumičky a sponky, nějaký důvod to určitě má, to samé s česáním, nějaký důvod to bude mít a ten pak určitě spolu vyřešíte. Třeba chce jen česat sama, protože od ostatních jí to tahá (tak jsem to měla i já, od ostatních mě to strašně tahalo a bolelo).
Určitě to nějak vyřešíte k spokojenosti obou :) :srdce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 07.09.18 17:14
@lampicka11 píše:
Ahoj,
Divím se že toto téma tady ještě neni :nevim: :mavam:.
Dcera 5l. Strihana jednou o 20cm jinak miluje dlouhé vlasy jako „Lotzika“.
Problém je s česáním, sponkama a gumičkama. Vždy hrozný scény a sundá si to z vlasů. Už jsem zoufalá a nevím zda tohle ostříhat. Kadeřnice říkala že je to hřích ale zase že má na dítě až moc dlouhé vlasy. Co myslíte? Ostříhat? Pripadne když jo (tak to bude breku i já to asi obrecim sama mám dlouhe ale kvůli miminku pořád svazane) tak bych je chtěla aby někde vykoupili nebo nějaký rady na česání? Hlavně se extrémně poti a když to jeden den neucesu tak má druhý den úplný dredy na spodních vlasech :poblion:

Nechala bych ji žít. Jsou to jen a jen její vlasy. A neprojektovala bych do ní své ambice. :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >