Rada, tip, nápad od Vás maminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucibibijuli
Nováček 8 příspěvků 22.06.19 21:31
Rada, tip, nápad od Vás maminek

Dobrý den maminky
za 4 týdny se nám narodí třetí dítko, po dvou holkách (Barbora a Julie) kluk. Ale nemáme pořád jméno, buď už v rodině je nebo se zas nelíbí taťkovi. Tatínek je Bohuslav - máte nějaký tip na jméno, které by bylo první a druhé Bohuslav…Bohuslav Brychta. Díky díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8329 příspěvků 22.06.19 21:33
@lucibibijuli píše:
Dobrý den maminky
za 4 týdny se nám narodí třetí dítko, po dvou holkách (Barbora a Julie) kluk. Ale nemáme pořád jméno, buď už v rodině je nebo se zas nelíbí taťkovi. Tatínek je Bohuslav - máte nějaký tip na jméno, které by bylo první a druhé Bohuslav…Bohuslav Brychta. Díky díky

a holky mají také dvě jména?

lucibibijuli
Nováček 8 příspěvků 22.06.19 21:35

Ne ale chtěli bychom vyhovět tatínkovi ale i nám :-) jenom Bohuslava nechceme

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15109 příspěvků 22.06.19 21:40

No. Tak asi něco krátkého. Kvůli praktičnost. Jan, Petr, Ivo. Ale jinak mi to nepřijde jako zrovna dobrý nápad dávat synovi dvě jména, když dcery mají jedno.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 22.06.19 21:42

@lucibibijuli dvě jména jsou vůbec blbost, je to hrozně nepraktické, to dítě se tak bude muset pořád představovat a podepisovat a odpovídat na otázky, jak to s těmi jmény je

lucibibijuli
Nováček 8 příspěvků 22.06.19 21:44

Díky, vím, že je to nepraktické pak na podepisování. Uvidíme, jak to vymslíme.

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 22.06.19 21:45

Tak udělejte taťkovi radost a dejte Bohuslav, dvě jména by měla souznit, ne šroubovat na sílu :nevim: Vím, že pojmenování potomka po předcích už dnes nefrci, ale když po tom touží.

Jinak příjmení je univerzální, hodí se cokoliv český znějící.

lucibibijuli
Nováček 8 příspěvků 22.06.19 21:48

Jeho taťka byl Bohuslav a náš taky ---tak jak píšete generační jméno
a druhý děda je Jíří

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 22.06.19 22:17

Můj táta byl Bohuslav a vždycky říkal, že kdyby měl syna, tak by mu to neudelal. To jméno neměl rád, říkalo se mu Bob, Bohouš… měla jsem ještě souseda a ten to úplně nenáviděl a nechával si říkat Slávek… já bych to ještě prehodnotila, moc nevím, proč se musí vyhovovat tatínkům, jen proto, že sami to jméno dostali.

ivašot.
Echt Kelišová 8329 příspěvků 22.06.19 22:52
@Verurizeckova píše:
Můj táta byl Bohuslav a vždycky říkal, že kdyby měl syna, tak by mu to neudelal. To jméno neměl rád, říkalo se mu Bob, Bohouš… měla jsem ještě souseda a ten to úplně nenáviděl a nechával si říkat Slávek… já bych to ještě prehodnotila, moc nevím, proč se musí vyhovovat tatínkům, jen proto, že sami to jméno dostali.

Chlap je Josef a jeho táta taky, naštěstí měl dost rozumu a netrval na rodinném jméně. Zato tchán nesl velmi těžko, že nemáme dalšího Pepíčka

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 22.06.19 23:01

Můj syn má taky druhé jméno po tátovi, dědovi, pradědovi atd. Přítel mu dlouho říkal druhým jménem. Teď už mu říká prvním, jen občas druhým. Synovi budou tři roky. K Bohuslavovi se hodí opravdu něco krátkýko. Já měla vysněný jméno, který by se trochu s příjmením třískalo…el končí a El.. začíná příjmení, takže to druhý jméno se tam hezky hodí :mrgreen: Dcera má jen jedno jméno a vůbec jí to, že má brácha jména dvě nevadí. A nevlastní dceři taky ne. Spíš kdyby byli dva kluci, tak bych to řešila, ale holkám to neva. Spíš se ta starší divila, že mi to takhle prošlo :mrgreen:

emouen
Povídálka 29 příspěvků 22.06.19 23:07

Filip Bohuslav, Jiří Bohuslav, Martin Bohuslav…hodí se jakékoliv kratší české jméno.

Michelle_M
Závislačka 2736 příspěvků 22.06.19 23:20

Já ti nevím… Jan Bohuslav Brychta, Jiří Bohuslav Brychta, Martin Bohuslav Brychta, Matěj Bohuslav Brychta… ono to ladí, ale všechno zní jak jména obrozeneckých básníků nebo hudebních skladatelů :lol: Zase modernější jméno se s Bohuslavem bude třískat, já bych ho radši vynechala.

Piava
Stálice 52 příspěvků 23.06.19 07:17

Bohuslav Matěj Brychta :) A nebo jenom ten Bohuslav.

azaleila
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 40 inzerátů 23.06.19 07:21

@Piava Bohuslav Matej se mi take moc libi… ale ani toho Bohuslava bych se nebala… Patriku, Samuelu a Oliveru je hodne, ale Bohuslav je neobvykle, coz je fajn…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama