Ragady a kvasinka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leviatan
Závislačka 3181 příspěvků 10.01.19 17:56
Ragady a kvasinka

Ahoj, poradí mi někdo mám po obvodu bradavek hluboké praskliny. Kojim tři týdny. Malý měl moucnivku a kvasinku na zadku tak mám mast pevaryl a dítě lepší moje bradavky čím dál horší. Takhle se do konce týdne na to kojení vykašlu a to jsem měla doma i laktační poradkyni.. Takže prisavani asi nezměníme. Mažu bepanthen vetram mlíko kape že za sebou cestičky nechávám a nic… Teď hydrogelove polštářky od včera a nic horší je to každým dnem. Už jsem naštvaná a k tomu nespave dítě a hormony. Myslela jsem si že si mají bradavky zvyknout a takhle nebudu kojit??? poradíte mi někdo něco? Nezhoršuje ten hydrogel kvasinky nebo mám ještě den je nosit?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 18:03

Genciánku a Canesten. Nejspíš to máš taky, dokud se toho nezbavíš, ragády se nezahojí, je to hnus, ale dá se to zvládnout. Canesten mazat těsně po kojení a před dalším omýt.

elen-ka
Extra třída :D 14216 příspěvků 8 inzerátů 10.01.19 18:09

@kristyn.g na kvasinku moc neporadím, ale praskliny jsem měla pěkné, hlavně tedy popraskanou bradavku a to tak, že s každým kojením dcerka pila nejen mlíko, ale i mou krev. Nejvíce mi na to pomohlo, že jsem pak kojila s kloboučky a dcerka mi vyloženě nežužlala prso, ale ten klobouček. Až po 4 měsících jsem byla schopna kojit čas od času bez kloboučku ale tak jedno kojení, max. dvě. Více ne. Nevím zda by to mohlo pomoci i tobě, ale můžeš to zkusit.

Arjev35
Stálice 80 příspěvků 25 inzerátů 10.01.19 18:13

Zdravím, já měla tedy jen ragády, bez kvasinek, ale třeba pomůžu. Používala jsem Hemagel + hydrogelové polštářky. Po kojení jsem ošetřila Hemagelem, dala vlhké krytí a chladila hydrogelem. Zabralo to. Přeju brzké uzdravení.

Janli
Echt Kelišová 9872 příspěvků 10.01.19 19:09

Zahoď bepanthen, ten to jen zhoršuje, kvasinky se tím živí. Genciánu nebo canesten, ten ovšem pečlivě omývat. Koj jen z jednoho prsu, druhé odstříkávej. Až se jeden prs zahojí, začni z něj kojit a nech zahojit druhý.

Dandinkaaa
Kecalka 227 příspěvků 10.01.19 20:02

Ja jsem si s moucnivkou uzila dost. V prve rade vylecit prcka (mazat i kdyz uz nema bilou pusu, kdyz to mel az v dupe tak se to poradne rozlezlo a je treba to tak jeste tyden mazat) a u toho i bradavky. Me nejvic pomohla vodicka s nystaninem, dr mi dala recept. Kojit pres kloboucky (ty vyvarit po kojeni) at to porad na sebe neprenasite. Osobne me kojeni bolelo celou dobu co jsem kojila 1 rok, technika byla dobra. Pres kloboucky mi to slo lip. Na ragady purelan a hydrogel. polstarky.

Váš příspěvek
Reklama