ABKM a přechod na UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikiki2511
Povídálka 49 příspěvků 10.01.19 08:20
ABKM a přechod na UM

Ahojte je tu niekto kto by mal ABKM a po počiatočnom kojení prešiel na UM? Zaujíma ma či sa stav nejak rapídne po prechode zlepšil, či ste sa potom niekedy ABKM zbavili a či ste nemáte multipotravinové alergie?
my sme boli v nemocnici kvôli krvavým průjmom, keď mal malý 7 týdnů… teraz máme 5 mesiacov..držím striktnú dietu -hlavne sa pridávaju ďalšie a ďalšie veci na čo reaguje-máme mléko, vejce, hovězí, oříšky…napriek tomu, že po nemocnici sme boli pár dní len na UM(alfamino) som si laktaci znova rozjela..vlastne pred nemocnicí som si štartovala laktaci 7 týdnů a potom začali problémy…teraz je pár dní dobre, pár dni uplakaný..hlien býva opakovane, krv len niekedy, pridal sa nám aj atopický ekzém..a tvorba mlieka mi stále kolísa, niekedy nemám toľko, čo chcevypiť.. rozkojím sa a o týždeň mám zase málo mlieka…takže asi nakoniec využijem recept na Alfamino, čo sme dostali pri prepustení a postupne ho prevediem..ob­divujem všetkých, čo diéty zvládajú…ale mňa ten kolotoč zvyšovania tvorby mlieka, omezovaného jedenia a napriek tomu trvajúcich problémov, už nejako zomlel :( každý lekár nám radí niečo iné (kojiť, nekojiť, začať s príkrmami, nezačať, užívať probiotika, neužívať)…

Reakce:
Aotearoa
Kelišová 5010 příspěvků 10.01.19 09:12

Probiotika nasadit. Já taky držela dietu 4 měsíce. Akorát teda kvůli ekzému. Syn napřed reagoval úplně na vše, i na čočku. Jedla jsem pouze maso a zelenou zeleninu. Nakonec se všech alergii zbavil. Probiotika posílala střeva. Jsi na FB ve skupince Protikvasinkova dieta rady a nápady a Svět non toxic? Doporučuju se přidat, je tam soubor „Ekzém“ pěkně zpracovaný. A holku pomůžou, poradí.

Aotearoa
Kelišová 5010 příspěvků 10.01.19 09:14

Probiotika samozřejmě musí být čisté, bez aditiv způsobující alergie. Nekultivovane na mlece atd. Nám se osvědčil Infant dophilus plus. Teď objednávame z Ameriky.

Anais
Kelišová 5616 příspěvků 29 inzerátů 12.01.19 13:16

@nikiki2511 ahoj, já už mám dítko odkojené. Sama mám alergii na bílkovinu a celiakii, dietu jsem tedy držela hlavně kvůli sobě. Synovi se ABKM objevilo taky a tak jsem neexperimentovala. V momentě, když jsem mu nabídla i variatu Alfamino nebo Nutrilon s naštěpenou bílkovinou, hrozně plakal, míval hlen ve stolici. Bohudík jsem měla dobrou pediatričku a nenutila mě s ním víc experimentovat. Dietu jsem držela opravdu poctivě, nejedla jsem ani sojové ani jiné náhrady jogurtů, mléka, soja je taky poměrně velký alergen… Syna jsem nakonec kojila do 1,5 roku a bohudík jsme se atopáku vyhnuli. Jíst mi jako miminko nechtěl, vyžadoval opravdu dlouho kojení, asi k tomu měl nějaký důvod.
Dle mě, pokud prospívá a kojíš, tak bych držela dietu ( zdravotně na tom budete oba líp než experimenty s umělou výživou) a pokud bude chtít příkrmy, tak bych pomalu začínala se zeleninou. Asi bych nešla cestou kaší, je to dle mě taková hezká chemická sloučenina
čehosi, takže bych mu nabízela co nejvíce našich potravin, místní zeleninu (mrkev, brambory, rýži), potraviny, které nejsou alergenní…
Beru to podle mého syna, zažil jen kojení, um neměl téměř vůbec ( možná tak do půl litru za celý život ) a přešel rovnou na vařené jídlo ( kaše taky nikdy nechtěl jíst). Je z něj zdravý kluk, roste a prostě jen jsme se nedrželi doporučených rad, jak přejít na normální stravu. Vím, že držet dietu je náročné, ale za cenu zdravého mimča to stojí za to :hug: :hug: :hug:

nikiki2511
Povídálka 49 příspěvků 12.01.19 22:14

@Anais no ja uz som viac menej rozhodnuta..lepe sa necitim..skor naopak..mam pocit ze uz mam stale len depky..maly ma stale problemy,stale hlen..sem tam zjem nieco ine nez obvyklych 6 potravin a objavi sa aj krev..ked mu dam zeleninu otvara pusinku a chce papat..ked mu dam polku porce je nespokojeny a chce viac..ale uz aj z polky ma prdy,zacpu,bolesti bruska..ja som zufala z toho ze vsetky potraviny co som milovala nemozem a maly teda ani po 2,5mesiacoch diety neni bez problemov..nie som spokojena ani ja ani on..zaujima ma preto skusenost maminiek co na um presli..ako pisete drzat dietu za cenu zdraveho mimca, keby to tak bolo drzim dalej-to ze je mu dobre by mi rozziarilo cely svet..ale takto

nikiki2511
Povídálka 49 příspěvků 12.01.19 22:16

@Aotearoa ekzém neni az tak hrozny, skor tie zazivacie problemy..ten infant som objednala :palec: uvidime

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >