Krmení odsávaným MM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 15:45
Krmení odsávaným MM

Dobrý den,

ráda bych se s vámi poradila, pokud máte některá podobnou zkušenost.

Je tady nějaká maminka, která krmila výhradně odsátým mateřským mlékem?
Kojení nám moc nejde, při dokrmování stříkačkou přes prst malý nacucá spoustu vzduchu. Přiznám se, že jsem nevyržela a sáhla po lahvičce (avent pro kojené děti).

Jak často miminko přikládáte, aby mělo význam krmit MM (získávání protilátek a úprava složení MM na základě potřeb miminka…).

Děkuji za Vaše názory a reakce :oops:

Přečtěte si článek: Kojenecké období

Reakce:
pannda
Kelišová 7080 příspěvků 36 inzerátů 06.01.19 15:48

Střídala jsem, bez problémů.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 06.01.19 15:50

Ahoj, krmila jsem tak silenych 7 mesicu, protoze se mi syn po 3.mesici odpojil a jakekoli pokusy o znovuprisati sabotoval a chcechtal se u toho :mrgreen:

Jednou za cas jsem zkousela nechat ho prisat, ale porad stejny vysledek, nicmene i tak jsme meli kontaktu dost a verim ze mu to i tak pomohlo; par davek MM jsme si zamrazili a vzdy jsem mu ho pak davala po ockovani nebo pri nachlazeni a pomahalo to.

pocker
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 06.01.19 15:54
@Anonymní píše:
Dobrý den,

ráda bych se s vámi poradila, pokud máte některá podobnou zkušenost.

Je tady nějaká maminka, která krmila výhradně odsátým mateřským mlékem?
Kojení nám moc nejde, při dokrmování stříkačkou přes prst malý nacucá spoustu vzduchu. Přiznám se, že jsem nevyržela a sáhla po lahvičce (avent pro kojené děti).

Jak často miminko přikládáte, aby mělo význam krmit MM (získávání protilátek a úprava složení MM na základě potřeb miminka…).

Děkuji za Vaše názory a reakce :oops:

Přikládala jsem co hodinu a půl.

Tajeka
Kecalka 153 příspěvků 06.01.19 16:39

Ja krmila temer vyhradne odsatym matersky mlekem prvni dva mesice ze strikacky - des bes. Stejny problem jako u Tebe. Napolykala se spousty vzduchu. Mala se narodila hypotonicka, o mesic driv, sani ji obecne moc neslo. Snazila jsem se kojit, co to slo, ale byla lenoch. Nekdy kolem tretiho mesice jsem sahla po Medele - lahev pro kojene deti. Tu pouzivam dodnes (10 mes). Ale cca ve ctyrech mesicich, cca mesic od zacatku krmeni z lahvicky jsem citila, ze se k prsu uz temer neumi prisat. Zrusila jsem lahvicku a zacal ctrnactidenni boj - kalisek, hadicka pres prs - myslela jsem, ze se na kojeni uplne vykaslu. Ja rozkousane bradavky, mala vzteky bez sebe. Ale vydrzela jsem. Dcera se znovu naucila z prsu (ale lenoch byla stale), nicmene pak uz bez problemu zvladala stridani prs, lahev Medela s odsatym mlekem. Ale snazila jsem se, aby alespon na chvili zacala vzdy u prsu. Odsavam do ted - davam si za to medaily, protoze odsavani deset mesicu by si zaslouzilo svatozar :o))) Rano kojim, pres den spis odsavam, sem tam kojim. Nejak do doklepem do roka, a pak dej se vule Bozi :o)

Tajeka
Kecalka 153 příspěvků 06.01.19 16:41

A k tem protilatkam - priloz k prsu co nejcasteji, nech podudlat, posat. Ale pokud odsajes, dite mit protilatky stejne bude. Jde o spis o mnozstvi mm, nez o zpusob vpraveni :D

Helca83
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 06.01.19 17:16

@Tajeka Drzim Ti palce s odsavanim do roka, ja to po 10M uz vzdala, uz se to nedalo, a nas maly nastesti uz ani tolik mlicka nechtel. Jestli se nam nekdy podari druhe, hned si pozvu LP, nerada bych to zazila podruhe :zed:

chezlu
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 17:51

Odsávala jsem půl roku. Měsíc krmila stříkačkou, občas se přisál, ale vypil málo. Po měsíci jsme přešli na láhev. U druhého kojení úplně v pohodě hned od začátku. Kdybych mohla vrátit čas, rozhodně se s odsáváním nebudu mordovat takhle dlouho a čas využiju jinak

NiDa
Stálice 68 příspěvků 06.01.19 21:06

Odsávala jsem 17m, od 6m po porodu jsem na umělé nesáhla (po porodu jsem neměla mléko, max. 20ml za den, takže byl boj to rozjet). Odsávala jsem klidně 10-12h každý den, bylo to vyčerpávající, potom měl partner vážnou autonehodu a já ze dne na den přišla o mléko (tou dobou cca 200ml na noční mléko, jinak měl normální jídlo, ale těch 200ml jsem odsávala už asi jenom 4h), jinak by měl mléko dodnes. :D

chezlu
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 23:14

@NiDa 8o 10-12 hodin? To je až neuvěřitelný, vždyť to jsi snad nedělala nic jiného. Naštěstí jsem jednu dávku odsála cca do 20 min. I tak to bylo hodně náročný. Malej teda trpěl hodně na bříško…

Tajeka
Kecalka 153 příspěvků 07.01.19 02:09

@Helca83 ja LP mela tri. Ale nepomohlo. Bojuju s tim od zacatku. Plus podobne jako NiDa mi to nabourava psychicka zatez rodinnych zavaznych zdrav. problemu. Nekolikrat jsem laktaci obnovila po temer uplnem vymizeni, ale vzdy o neco malo mene. Spousta mamin mi psala, stejne jako Chezlu, ze podruhe uz by se na to vybodla. Snad nebudu litovat. Ale sedmnact mesicu rozhodne nedam!!!
P.S. A hadejte, co delam zrovna ted :D:D:D

Váš příspěvek
Reklama