Rakovina děložního čípku, hrdla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:04
Rakovina děložního čípku/hrdla

Dobrý den, je mi 20 let mám 7 měsíčního chlapečka a bohužel mi zjistili rakovinu děložního čípku/hrdla v 1. před rakovinovém stádiu. Bylo mi řečeno že momentálně se s tím nedá nic dělat když je to 1 stádium, ale že do 2-5 let se to bude řešit operativně až to bude ve vyšších stádiích. Poté mě prý budou operovat vezmou mi i dělohu, vejcovody, vaječníky a pak i uzliny, poté budu docházet na chemoterapie. Prý že to radši odstraní všechno protože tím že jsem mladá tak by se tne karcinom chytal na vše a znovu a znovu, Ještě mi řekli že jestli chci mít ještě nějaké děti tak mám nejvyšší čas, že za 2 roku to už nepůjde. Co si o tom myslíte popřípadě měl někdo rakovinu děložního čípku/hrdla? Mě se to totiž moc nezdá, uvažuji o změně gynekologa.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dominika1501
Stálice 53 příspěvků 30.08.18 14:10

Mě to teda přijde až moc drastický teda. Nemůžu soudit z vlastní zkušenosti, ale kamarádka si rakovinou děložního čípku prošla, a úplně vše ji neodstranili. Je to par let a teď čeká mimi. Ale nevím no :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 14:13

Ja si myslim, ze jsi troll, protoze nikdo, kdo ma lekarsky diplom by tohle nemohl rict…

Uiii
Povídálka 48 příspěvků 30.08.18 14:18

Jdi jinam a podle toho, co ti řekne jiný gynekolog, uvidíš. Mně to teda taky přijde nějak moc drsné, ale netuším. Je pravda, že máma taky měla a opravdu jí všechno odstranili, ale to tehdy byla chyba doktorů na operačním sále (něco pokazili a muselo jít všechno)…
Doufám, že nebude tak zle :?

ka2ka
Extra třída :D 13118 příspěvků 30.08.18 14:18
@j.a.n.i1 píše:
Ja si myslim, ze jsi troll, protoze nikdo, kdo ma lekarsky diplom by tohle nemohl rict…

bojím se že někteří mudr takový jsou nemají mozek

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 14:58
@ka2ka píše:
bojím se že někteří mudr takový jsou nemají mozek

No, jsou takový, co nevědí, jak to pacientovi podat, ale tohle je naprostý blábol i odborně…

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 30.08.18 15:23

Evidentne nedoslo k pochopeni sdeleneho. Tohle by zadny lekar pacientce nerekl.

ka2ka
Extra třída :D 13118 příspěvků 30.08.18 15:28
@j.a.n.i1 píše:
No, jsou takový, co nevědí, jak to pacientovi podat, ale tohle je naprostý blábol i odborně…

odborně nevím,ale nedávno jsem zažila kdy mudr sděloval pacientce že má rakovinu před plnou čekárnou lidí,měla jsem chut se zvednout a dát mu pár facek

joli31
Kecalka 319 příspěvků 30.08.18 21:00

Já tomu teda houby rozumím,ale nedělá se když to jde konizace čípku? být Vámi, zajdu ještě nějak jinak na konzultaci, ideálně někam do fakultní nemocnice, kde se tím zabývají. Přijde mi divné, že Vám na to přijdou tak brzy,ale nedělají nic a pak na to půjdou radikálně.

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 30.08.18 21:48
@joli31 píše:
Já tomu teda houby rozumím,ale nedělá se když to jde konizace čípku? být Vámi, zajdu ještě nějak jinak na konzultaci, ideálně někam do fakultní nemocnice, kde se tím zabývají. Přijde mi divné, že Vám na to přijdou tak brzy,ale nedělají nic a pak na to půjdou radikálně.

No ono to asi bude trochu jinak. „Rakovina“ v predrakovinnem stadiu 1. stupne vlastne jeste neni rakovina, jen dysplazie a asi nebude indikovana k operaci (nejspis jeste ani ke konizaci), nejspis je to jen ke sledovani, protoze muze i spontanne vymizet. Tj, ne ze se s tim NEDA nic delat, ale ze by bylo predcasne s tim neco delat.
Jak doslo ke zmateni s hysterektomii, nechapu vubec. Mozna jen chtel naznacit, ze by mela chodit na kontroly a deti si poridit spis driv, protoze kdyby byla situace casem horsi, konizace a dalsi operace by mohly nasledovat a mit deti uz by mohl byt problem.
Ale kdo vi, jak to rekl a jak to bylo pochopeno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 19:14

Tak jsem přešla k jinému lékaři, je to karcinom ale v predrakovinovem stadiu, který kůže sam zmizel ovšem budu chodit jednou za 3 měsíce na injekce a pokaždé mi i biopsii aby zjistili jestli to pomaha nebo se horší. :-)

joli31
Kecalka 319 příspěvků 13.09.18 19:49
@Anonymní píše:
Tak jsem přešla k jinému lékaři, je to karcinom ale v predrakovinovem stadiu, který kůže sam zmizel ovšem budu chodit jednou za 3 měsíce na injekce a pokaždé mi i biopsii aby zjistili jestli to pomaha nebo se horší. :-)

Dobře jste udělala, určitě je lepší takovou věc konzultovat ještě jinde.

mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 13.09.18 20:28
@Anonymní píše:
Tak jsem přešla k jinému lékaři, je to karcinom ale v predrakovinovem stadiu, který kůže sam zmizel ovšem budu chodit jednou za 3 měsíce na injekce a pokaždé mi i biopsii aby zjistili jestli to pomaha nebo se horší. :-)

No vida, tak jsem se skoro trefila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 15:38

Ahoj holky, prosím o radu, kdo máte zkušenost s rakovinou děložního čípku, ještě jsem nenavštívila lékaře, ale mám tyto problémy. Během posledního měsíce se mi už potřetí zpustila menstruace, nikdy jsem takové problémy neměla. Poslední dobou mám neustálé křeče v břiše, bolí mě nohy i záda. Kouřím. Poslední kontrola u lékaře byla v červnu a bylo vše v pořádku. Myslíte, že se mám bát, než navštívím gynekologii? Kdo má prosím s tímto zkušenost, poraďte. Už rok neberu antikoncepci, ale takovéhle problémy mám poprvé. Děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 18:59

Rakovina cipku neboli… takze to co popisujes bude neco jineho.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >