Ranní družina

2579
2.9.20 12:29

Ranní družina

Ahoj, je tu někdo, kdo musí řešit něco podobného?

Ve škole funguje ranní družina. Není součástí odpolední družiny, tu ranní má pod sebou čistě škola, je to jen dohled. Otvírá v půl sedmé a mohou do ní letos pouze děti z první až čtvrté třídy. Což mě dost štve. Protože před školu přijdou holky (první a sedmá třída) ve třičtvrtě na sedm. Mladší může do družiny, ovšem starší ne. Ta musí počkat do půl osmé, až se škola normálně otevře. Vyjímky neexistují, potvrzeno ředitelem školy. Podle něj je to prý nařízení ministerstva. A teď co s tou starší? Třičtvrtě hodiny bude přešlapovat před školou? V zimě, v dešti? Řeší to teď spousta rodičů a nikdo neví, co s tím.
Později jezdit nemůžeme. Další autobus jede až po půl osmé a nestihly by školu.
Máte nápad, jak to vyřešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31653
2.9.20 12:42

Radu nemám. Ale toto byla normální realita mého dětství, čekat déle, ale ne až tak, autobus prijizdel po 7.Šli jsme do obchodu koupit si svačinu a snažili jsme se tam být co nejdéle.
Syn chodí na gympl, kde je hodně dojizdejicich dětí a školu taky otevírají v 7.30. Dcera je ve sportovní třídě, kde jsou taky děti mimo spádovou oblast, taky otevírají v 7.30.

Snad jen zkusit vyjednat nějaký rozumnější autobusový spoj, pokud jste z nejake pidi dediny, kde jede jeden. Pamatuji si z dětství, že starostka to řešila v tomto směru a ještě vyjednala k vůli autobusum dřívější začátek vyučování ve škole. Naše škola potom začínala v 7.50. Hodně se do toho starostka angazovala, aby doba, kterou čekáme venku, byla rozumná.

Vím i u nás ve městě ve školách s tímto dřívějším začátkem vyučování.

Snad jen spojit se s ostatními rodiči, psát otevřené dopisy-do školy, dopravcum, možná na odbor školství nebo školní inspekci k vůli tomu dřívějšímu začátku. Případně žádat, aby ty velké dojizdejici děti měly výjimku jet až tím pozdějším spojem a že přijdou třeba o 15 minut později nebo jak to vychází.
Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31653
2.9.20 12:43

O vše žádejte písemně, úředním dopisem, jsou povinni vám adekvátním způsobem odpovědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22503
2.9.20 12:52

@Murka Já chápu, že to je blbé. Nicméně tohle jste asi měli brát v potaz při výběru školy, že tam nemáte adekvátní spoje tak, aby se starší dítě vypravovalo samo a nemuselo zevlovat před školou.
Nebo to je nějaká náhlá změna jízdních řádů či otevírací doby školy?

To, že se vedení nechce vyjít vstříc a mít v ranní družině i starší dítě (i když by to kapacita dovolovala) nebo otevřít školu již v 7:00 s tím, že za ní nenese do 7:3é zodpovědnost, je věc jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63999
2.9.20 12:59
@Murka píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo musí řešit něco podobného?Ve škole funguje ranní družina. Není součástí odpolední družiny, tu ranní má pod sebou čistě škola, je to jen dohled. Otvírá v půl sedmé a mohou do ní letos pouze děti z první až čtvrté třídy. Což mě dost štve. Protože před školu přijdou holky (první a sedmá třída) ve třičtvrtě na sedm. Mladší může do družiny, ovšem starší ne. Ta musí počkat do půl osmé, až se škola normálně otevře. Vyjímky neexistují, potvrzeno ředitelem školy. Podle něj je to prý nařízení ministerstva. A teď co s tou starší? Třičtvrtě hodiny bude přešlapovat před školou? V zimě, v dešti? Řeší to teď spousta rodičů a nikdo neví, co s tím.

To je zvláštní… že ty autobusy nejezdí tak, aby děti zvládli školní vyučování a zároven tam nebyly s hodinovým předstihem… Opravdu není jiný spoj, třeba s nějakou pěší docházkou zbytek cesty? :think:
Poprosila bych individuálně třídní nebo vedení školy. Já to takle řešila loni po covidu, kdy bylo vyučování až od devíti, přitom mladší o hodinu dřív. nechtěla jsem, aby dítě zeblilo hodinu před školou nebo aby mladší musela jezdit sama. Vyšli mi vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16755
2.9.20 13:00
@Svistice píše:
@Murka Já chápu, že to je blbé. Nicméně tohle jste asi měli brát v potaz při výběru školy, že tam nemáte adekvátní spoje tak, aby se starší dítě vypravovalo samo a nemuselo zevlovat před školou.
Nebo to je nějaká náhlá změna jízdních řádů či otevírací doby školy?To, že se vedení nechce vyjít vstříc a mít v ranní družině i starší dítě (i když by to kapacita dovolovala) nebo otevřít školu již v 7:00 s tím, že za ní nenese do 7:3é zodpovědnost, je věc jiná.

U nás třeba ranní družina byla našláplá tak, že byla jen pro první stupeň. A upřímně neznám školu, kde by druhstupňáci do družiny chodili.

A s tím otevřením školy, to je opravdu o ústa. Protože, když tam oficiálně pustíš jednoho, pak si vzpomene dalších x rodičů. A jednou jsme to takhle povolili větším, protože byla fakt zima a byl fakt jen bordel a problémy. A jak potom budeš řešit, případné rozbité věci, zranění atd.? Navíc to fakt nejde, říct, že škola od 7mi do 7:30 nemá zodpovědnost.

Ale za nás to bylo normální, že jsme stáli před školou do otevření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
2.9.20 13:01

Hmmm to je dost blbá situace. Není podél cesty toho busu chodník? Holky by mohly třeba vystoupit dříve, jít kus pěšky a přišly by ke škole později :nevim:

A vadí to te starší taky, nebo jenom tobe? Já třeba v tom věku vždycky v mrazu čekala na poslední školní bus, který jezdil až shora z hor a míval kolikrat hoooodne velké zpozdeni :mrgreen: tehdy bylo ještě spousta sněhu :lol: :P Ale na zastavce jsem musela byt samozřejmě ještě před tím prvním, abych měla přehled, které busy už jely a neujelo mi vše :mrgreen: Takhle jsem tak pak zevlila te třičtvrtě hodiny až hodinu a prisla jsem do školy legálně o půl hodiny pozdeji :P Když už zpozdeni nebývalo tak časté, chodila jsem pěšky, jelikož busy nesnáším :P

Příspěvek upraven 02.09.20 v 13:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63999
2.9.20 13:01
@Jana206 píše:
Radu nemám. Ale toto byla normální realita mého dětství, čekat déle, ale ne až tak, autobus prijizdel po 7.Šli jsme do obchodu koupit si svačinu a snažili jsme se tam být co nejdéle.
Syn chodí na gympl, kde je hodně dojizdejicich dětí a školu taky otevírají v 7.30. Dcera je ve sportovní třídě, kde jsou taky děti mimo spádovou oblast, taky otevírají v 7.30.

Snad jen zkusit vyjednat nějaký rozumnější autobusový spoj, pokud jste z nejake pidi dediny, kde jede jeden. Pamatuji si z dětství, že starostka to řešila v tomto směru a ještě vyjednala k vůli autobusum dřívější začátek vyučování ve škole. Naše škola potom začínala v 7.50. Hodně se do toho starostka angazovala, aby doba, kterou čekáme venku, byla rozumná.

Vím i u nás ve městě ve školách s tímto dřívějším začátkem vyučování.

Snad jen spojit se s ostatními rodiči, psát otevřené dopisy-do školy, dopravcum, možná na odbor školství nebo školní inspekci k vůli tomu dřívějšímu začátku. Případně žádat, aby ty velké dojizdejici děti měly výjimku jet až tím pozdějším spojem a že přijdou třeba o 15 minut později nebo jak to vychází.
Držím pěsti :kytka:

No, souhlas, Znám školu, kde začínají denně v 7:10, protože autobusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
2.9.20 13:36

Prosímtě, tak počká no, přístřešek tam jistě je. Pokecá s kamarády. Já bych v sedmičce už rozhodně o dohled nestála. Škola by musela zase někomu platit, aby tvou sedmačku hlídal. Může si jít třeba koupit svačinu, určitě to nevidí tak černě jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31653
2.9.20 15:56
@aknadar píše:
Prosímtě, tak počká no, přístřešek tam jistě je. Pokecá s kamarády. Já bych v sedmičce už rozhodně o dohled nestála. Škola by musela zase někomu platit, aby tvou sedmačku hlídal. Může si jít třeba koupit svačinu, určitě to nevidí tak černě jako ty.

Ty jo, přesně. Řešili to hlavně rodiče a starostka obce, nám to vůbec nevadilo, bylo nás víc :lol:
Ale my jsme ještě generace, která trávila veškerý volný čas venku, byl sníh a mráz, chodili jsme celé odpoledne bobovat, bruslit, rozhodně nám nebyla zima po dvaceti minutách venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16755
2.9.20 16:46
@Jana206 píše:
Ty jo, přesně. Řešili to hlavně rodiče a starostka obce, nám to vůbec nevadilo, bylo nás víc :lol:
Ale my jsme ještě generace, která trávila veškerý volný čas venku, byl sníh a mráz, chodili jsme celé odpoledne bobovat, bruslit, rozhodně nám nebyla zima po dvaceti minutách venku.

Za nás super. Naopak, kdo byl první u dveří byl king. A v zimě koulovacky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5899
2.9.20 17:10
@Lama Lama píše:
No, souhlas, Znám školu, kde začínají denně v 7:10, protože autobusy…

Jo, to bude ta naše:-))), vyučování začíná v 7.10. Teď ho posunuli na 7.20, protože na trase autobusu je uzavírka a přijíždí o 10 minut později. Děti ke škole dojdou a jdou rovnou do vyučování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
2.9.20 17:42
@Murka píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo musí řešit něco podobného?Ve škole funguje ranní družina. Není součástí odpolední družiny, tu ranní má pod sebou čistě škola, je to jen dohled. Otvírá v půl sedmé a mohou do ní letos pouze děti z první až čtvrté třídy. Což mě dost štve. Protože před školu přijdou holky (první a sedmá třída) ve třičtvrtě na sedm. Mladší může do družiny, ovšem starší ne. Ta musí počkat do půl osmé, až se škola normálně otevře. Vyjímky neexistují, potvrzeno ředitelem školy. Podle něj je to prý nařízení ministerstva. A teď co s tou starší? Třičtvrtě hodiny bude přešlapovat před školou? V zimě, v dešti? Řeší to teď spousta rodičů a nikdo neví, co s tím.

U nás ve vesnické škole je družina pouze pro děti v první a druhé třídě, pro odjíždějící ještě ve třetí, starší ročníky do družiny nemohou a bylo to tak vždy. Děti co dojíždí a jsou u školy dřív, chodí vyzvedávat spolužáky bydlící ve vsi. Nebo když stíhají a dřív stanou, tak je to naopak a na zastávce je čekají místní děti. Ač jsou moje děti spáči, většinou chodily právě na zastávku pro spolužáky, ačkoli mohly teprve vstávat. My to dělali úplně stejně, v zimě, když byl sníh, tak tuplem. To bylo vždycky nejlepší, přece nebude chodit Sedláčka do družiny, ať si domluví s nějakou kámoškou a jde jí třeba naproti nebo jistě tam tvoje holky nebudou stát samý, neboj oni se nějak zabaví. Na vesnicích je to denní chleba ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 17:56

@Murka Ředitel kecá. V blízké ZŠ chodí malé děti do družiny a děti z 2. stupně mohou v případě ošklivého počasí do dozorové třídy. Všechno jde, když se chce. Zažádala bych písemně, aby ti museli zdůvodnit, proč to údajně nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
42906
2.9.20 18:01
@Anonymní píše:
@Murka Ředitel kecá. V blízké ZŠ chodí malé děti do družiny a děti z 2. stupně mohou v případě ošklivého počasí do dozorové třídy. Všechno jde, když se chce. Zažádala bych písemně, aby ti museli zdůvodnit, proč to údajně nejde.

mozna proto, ze nema pracovni sili pro „dozorovou“ tridu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama