Realitní makléřka při RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
networkska
Kecalka 129 příspěvků 29.09.10 21:52
Realitní makléřka při RD

ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat, zda neděláte některá realitní makléřku a jste zároveň na rodičovské dovolené?

jak to je s živnostenským listem…kdo za mě platí sociální a zdravotní, stále stát?

a taky se chci zeptat jak se to dá zvládat s dítkem a zda je možnost pracovat třeba jen pár hodin denně, zda se to dá domluvit…vím, že je každá realitka jiná, jen mě zajímají zkušenosti…

díky moc :wink:

Reakce:
Ewule0712
Závislačka 3621 příspěvků 29.09.10 22:01

Já jsem před mateřskou pracovala v realitce jako asistentka-možné to je, ale dělaly to holky, které už předtím než měly dítě makléřku dělaly. je to časově dost náročné, dítě nemůžeš brát sebou na prohlídky. Prohlídky bývají hodně ve večerních hodinách, když už jsou lidi doma z práce.
Co se týká soc+zdrav.-platíš si sama.

lasička1
Echt Kelišová 8259 příspěvků 29.09.10 22:45

A máš zkušenosti s prací v realitce?A máš podporu rodiny-hlídání,pomoc s domácností?
Pracovala jsem při mateřské jako finanční poradce.Upřímně-bylo to náročné,jak fyzicky,tak psychicky.V době kdy kamarádky byly s dětma na písku,já doháněla domácnost a šla na písek později.Místo večení televize jsem jela ke klientům.Vše doháněla jak se dalo.Termíny se musely kombinovat jak potřebovali klienti a také jak byly školení…Psychicky-občas jsem si vyčítala shon a spěch.
Výhody-za prvé super škola života,na které se dalo stavět dál.Jak v pracovním,tak v soukromém životě.A díky super příjmům jsme se dokázali rychleji " odpíchnout" a pořídit si domeček,zrekonstruovat.Dostali jsme se s dětma k moři víc,než kdyby byla jen na mateřský.A děti si myslím nic nepocítily.
Ale zvaž,jestli na to máš povahu,je to tvrdý boj,konkurence je hodně moc a ne všechny realitky jsou solidní.A lidé začínají být nedůvěřivý.Takže musíš vynaložit víc námahy,aby si je přesvědčila.
Kamarádka prodávala byt přes realitku-a nedali jí 250 tisíc,co dostali od klientky,dostala jen část peněz.A říkají,ať si je klidně dá k soudu,že než přijde na řadu,tak oni už tu na trhu nebudou :-( A myslím,že není jediná a není to praktika jediné realitky-takže se lidé snaží prodávat vše sami s pomocí právníků.
Zálohy na sociálku a zdravotku si platit nemusíš,jen podáš daňové přiznání a doplatíš dle výše výdělku-sociálku,zdravotku,daň.

Váš příspěvek
Reklama