Recept na kaši

jun
600
17.12.19 22:15

Recept na kaši

Ahoj všem, chtěla bych poprosit o vaše oblíbené recepty na zdravé a chutné kaše ;) Předem moc děkuji za inspiraci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4102
17.12.19 22:28

Může být i bramborová kaše?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2650
17.12.19 22:30

Batátová kaše. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4102
17.12.19 22:32
@Cenarius píše:
Batátová kaše. :pankac:

Batát jsem dnes měla upečený v troubě. Chutná to jako sladká brambora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
17.12.19 22:33

Muj nejoblibenejsi recept:
Uvarim oloupane brambory do mekka v osolene vode, sliji vodu, brambory roztoucham s maslem, dosolim, pridam ohrate mleko a nakonec jeste vysleham s trochou smetany ( ale to neni nutnost)
Dobrou chut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
17.12.19 22:34
@Božislava píše:

Kdo by to byl rekl… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4102
17.12.19 22:36

Brambory uvařit ve vodě, slít vodu a brambory nechat odpočinout. Pak vzít takové šťouchadlo a brambory rozšťouchat na drobno. Pak přidat horké mléko, trošku másla a špetku soli a znovu šťouchat. Potom míchat metlou-ručně. Nejlíp mi bramborová kaše chutná s usmaženou cibulí. Můžu ji snít jen tak, nebo s buličím okem či párečkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2650
17.12.19 22:41
@Božislava píše:

Ty vole, fakt? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14133
17.12.19 22:42

To ma byt kase na slano?

Moje verze vanocni kase:

1. nakrajim jablko na kosticky a osmahnu na masle. Kdyz je jabko pekne zkaramelizovane, posypu skorici a vanilkovym cukrem. Pridam nasekane orisky, mandle, datle, rozinky, brusinky, trochu orestuju a dam stranou

2. Uvarim klasickou krupicovou kasi. dyz je hotova, vmicham do ni jablecno. oriskovou smes.

3. Vymackam stavu ze 2 mandarinek a vmicham do kase.

Podavam posypanou se skoricovym cukrem a kouskem masla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 22:45

Ja miluju bramborovou kasi s mrkvi:wink:
Uvarim si klasicky brambory s koleckama mrkvi, vse spolu, pak jsem to ustouchala s maslem a teplym mlekem a pak jen trosku vyslechala a vuala vyborna kase :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14133
17.12.19 22:48

Variace na tema br kase:

1, rozmarynova kase: v mleku povarim vetvicku rozmarynu a toto mleko pouziju na vyrobu br kase.

2. kase s pecenym cesnekem. Vezm celou hlavicku cesneku a seriznu vrsek. Polozim na alobal a zaleju olivovym olejem. Dam pect na stredni teplotu do trouby na min 30min. Cesnek pecu dokud neni uvnitr mekky a zkaramelizovany. Zoubky cesneku vymacknu do br kase a dobre promicham. Manm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4102
17.12.19 22:55
@Cenarius píše:
Ty vole, fakt? 8o

to, že to bude sladká brambora, s tím jsem počítala, ale ona fakt byla sladší, než moje představa!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6491
17.12.19 22:59
@warita píše:
To ma byt kase na slano?

Moje verze vanocni kase:

1. nakrajim jablko na kosticky a osmahnu na masle. Kdyz je jabko pekne zkaramelizovane, posypu skorici a vanilkovym cukrem. Pridam nasekane orisky, mandle, datle, rozinky, brusinky, trochu orestuju a dam stranou

2. Uvarim klasickou krupicovou kasi. dyz je hotova, vmicham do ni jablecno. oriskovou smes.

3. Vymackam stavu ze 2 mandarinek a vmicham do kase.

Podavam posypanou se skoricovym cukrem a kouskem masla.

Wow tak to zní parádně, zkusím!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14133
17.12.19 23:07
@Lalelale píše:
Wow tak to zní parádně, zkusím!

Doporucuju. Manzel i dcera po tom sili. Ted pred vanoci to delavam na snidani nebo na veceri nekdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11607
18.12.19 08:25

@jun pokud jsi myslela i sladké, tak spoustu inspirace najdeš tady - domácí kaše/recepty ;)
Jinak já miluju i kvetakovou kaši, dělá se stejně jako bramborová, jen místo brambor květák Je dietní a nizkosacharidova ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama