Jídlo na Vánoce

535
15.12.19 19:09

Jídlo na Vánoce

Hezký večer, Vánoce se blíží a já nevím co letos vařit, večeře je jasná, ale jinak.. můžete mi dát prosím inspiraci? Co tak vaříte o svátcích? A děláte si seznamy co nakoupit za jídlo?
Letos to máme složitější, marodím, problémy v práci a proto mě nějakVánoce neberou. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2249
15.12.19 19:11

My na Štědrý den nic nevaříme. Maximálně polévku, jinak chlebíčky, cukroví apod.
Po štědrém dní máme kachnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
15.12.19 19:11

@Kirstenn jeden svátek vánoční děláme svíčkovou, jinak se dojidaji klobásy, řízky, kapr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
15.12.19 19:14

Nevaříme, Štědrý den máme půst a večer rybu a salát a to se dojida ještě druhy den :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52836
15.12.19 19:15

24.12. k obědu slepičí polévku a k večeři řízky :lol:. 25.12. to samé. 26.12 bud kachnu a zelí nebo ptáčky s rýží. Seznamy nákupu píšu, jinak bych určitě nekoupila vše. Píšu si i plán práce co kdy dělat. Vím že 23.12. před půlnocí končím vánočkou, vytřít a nazdobit finálně stůl ;) Udělat co jde aby 24. se dělalo co nejmíň ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
15.12.19 19:23

Večeře čočkový salát, bramborový salát, řízek a vinná klobása - od každého trochu a druhý den se dojídá a další den nemáme žádné klasické jídlo, prostě co je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52202
15.12.19 19:26

24.-25.12. deti a ja mame veceri zelnacku, br. salat, kureci rizky, ja i obalene zampiony a muz rybi polevku, salat, kapra. U nas je jediny, kdo ji kapra.
Plus byva navsteva. 24. obed nedelame, nikdo nema zajem o teply obed.
26. az neurcito jedeme k nasim, kde prijede i segra se svou rodinou a nekdy i jeji tchan a naseho dedu dovezou, tam vetsinou varim ja a segra.
Nejjistejsi je vyvar, ze to ji kazdy a vetsina chce kacenu nebo kralika, zeli, knedlik. Varime my, protoze se nas sejde hodne a nechceme, at mamka kolem nas skace.
Letos si nadelime doma kontaktni gril, az se vratime domu, tak nalozim maso a urcite ho zkusime.
Decka miluji tortily, takze i to bude.
A na Silvestra delam udelam uzenou polevku, uzene maso a kasi, to zustane i na prvniho. Ze prvniho odmitam varit, protoze jsem poverciva a nehodlam cely rok stat denne u plotny.
A v mezi case klasika podle chuti chlebicky. Bez toho nejsou svatky.

Příspěvek upraven 15.12.19 v 20:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
15.12.19 19:27

Diky všem :) ja dělala rybi polévku, ale je to docela náročné, nevím jestli se mi bude chtít :roll: navíc shánět vnitřnosti a jikry..
Přítel by si přál tu nebo hrachovku. A večer klasika, ryba, klobása, řízek- kdo chce co. Právě jsem přemýšlela, co ten druhý svátek vánoční napadla me taky kachna a svíčková, ale zase je to také dost těžké jídlo..
Dneska jsem bloumala po krámě a nějak nevím co koupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
15.12.19 19:29

Vaříme normálně, stridame klasicka a lehčí jídla. 24.12. je menu jasné, ale nesnáším to pak jíst celé vánoce, takže plánuju jídla a nákupy. 25.12. na návštěvě u našich je kachna nebo svickova, u manžela se jeste 26. dojida od stedrovecerni večeře, pak už vaříme jako obvykle. Na silvestra vařím velký hrnec boršče, manžel dělá tatarák, na nový rok něco s cockou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
15.12.19 19:31

My jezdíme po návštěvách, jidlo jeste dostaneme sebou - většinou kachnu a svickovou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3638
15.12.19 19:41

Na Štědrý den si něco zobnem, abychom nebyli přejezeni - ve čtyři je večeře. U nás klasika - rybí polévka, bram. salát a kapr s lososem. Druhý den dojídáme. Tip - zbytek kapra obalím a smažím až druhý den, je mnohem chutnější, rybí řízky z minulého dne mají pachuť. Na druhý svátek dělám kachnu a zelí čistě z praktického hlediska - můžu vyndat maso z mrazáku, v lednici už nemám místo a maso by ani nevydrželo čerstvé. Mezi svátky jíme něco jednoduchého, abychom vytrávili - kuřecí polévku, zeleninová jídla, čočku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
15.12.19 19:44
@Kirstenn píše:
Hezký večer, Vánoce se blíží a já nevím co letos vařit, večeře je jasná, ale jinak.. můžete mi dát prosím inspiraci? Co tak vaříte o svátcích? A děláte si seznamy co nakoupit za jídlo?
Letos to máme složitější, marodím, problémy v práci a proto mě nějakVánoce neberou. Děkuji :srdce:

Jsi nemocná, máš dost. Udělej něco jednoduchého a nedělej si to zbytečně těžké. Klidně jen polévku na Štědrý den k obědu a na svátky dojezte zbytky od večeře a pak bud hod do trouby kachnu, nebo zase něco rychleho a zcela nevanocniho ;) vánoce jsou přece o klidu

• Citovat
  • Nahlásit
13839
15.12.19 19:45

Na Stedry den pres den jen uzobavani, k veceri brsalat, kapr, rizky, rybi polivka a vyvar (ten je ale z predchoziho dne, jim ho jen ja, zbytek rybi polivku).

25. jedeme k nasim. Tam je vyvar, br. salat a rybi file.
26. jezdime na chalupu, navecer za nama jezdi rodice a sourozenci od muze i s detma. Nez dojedou, my k obedu dojidame polivky. Pac v pozdni odpoledne se precpeme masem. Delame k brzke „veceri“ kolena a zebra v kotliku. Pozde vecer delam jeste oblozene misy, protoze sedime dlouho do noci a kecame. Tak neco k pivu a vinu.
Seznamy jsem si udělala uz pred lety. A protože je „menu“ stale stejne, kazdy rok jen vytahnu ulozeny seznam a jedu podle nej, obcas prihodim nejakou novou pochutinu na zkoušku a oziveni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60049
15.12.19 19:46

Malokdy jsem oba dny doma …. ale jeden svatek urcite nejakeho ptaka..na stridacku.
Ten druhy pokud bych byla vyjimecne doma, tak neco z toho co zbylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
15.12.19 19:54
@Lalelale píše:
Jsi nemocná, máš dost. Udělej něco jednoduchého a nedělej si to zbytečně těžké. Klidně jen polévku na Štědrý den k obědu a na svátky dojezte zbytky od večeře a pak bud hod do trouby kachnu, nebo zase něco rychleho a zcela nevanocniho ;) vánoce jsou přece o klidu

Díky, máš pravdu, ten klid potřebuju. Asi udělám tu hrachovku.
Chtěla jsem mít vše připravené a hotové a díky angíně teď nemůžu ani uklízet, přijde mi, že nic nestíhám a nemám na nic energii.
Ale svět se asi nezboří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat