Vánoční menu, tradice nebo ne?

4464
12.12.19 11:50

Vánoční menu, tradice nebo ne?

Ahoj holky,

téma jen pro odlehčení. Děláte na Štědrý den klasické menu tedy salát a smažený kapr? My jsme to tak do loňského roku dělali, tedy místo kapra amura, který má pro nás lepší chuť. Stejně jsem to asi, ale spíš protrpěla neb salát nemusím a rybu v trojobalu také ne. O víkendu jsme diskutovali s chlapem, který mi řekl, že o to také nijak extra nestojí tudíž uděláme místo klasické rybí polévky francouzskou bujabézu a pak amura případně jinou rybu na grilu a k tomu vařené brambory s petrželkou a máslem. Když jsem se o tom bavila ve svém okolí tak někteří říkali, že je vlastně fuk co kdo jí a pár lidí se na mě koukalo jak na cvoka, že tradice je přeci tradice… Za sebe to mám tak, že na tradici kašlu a dám si co mám ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19390
12.12.19 11:55
@LenkaN26 píše:
Ahoj holky,téma jen pro odlehčení. Děláte na Štědrý den klasické menu tedy salát a smažený kapr? My jsme to tak do loňského roku dělali, tedy místo kapra amura, který má pro nás lepší chuť. Stejně jsem to asi, ale spíš protrpěla neb salát nemusím a rybu v trojobalu také ne. O víkendu jsme diskutovali s chlapem, který mi řekl, že o to také nijak extra nestojí tudíž uděláme místo klasické rybí polévky francouzskou bujabézu a pak amura případně jinou rybu na grilu a k tomu vařené brambory s petrželkou a máslem. Když jsem se o tom bavila ve svém okolí tak někteří říkali, že je vlastně fuk co kdo jí a pár lidí se na mě koukalo jak na cvoka, že tradice je přeci tradice… Za sebe to mám tak, že na tradici kašlu a dám si co mám ráda.

tradice je tradice a je to určo krásná věc, ale se dvěma malýma dětma se řídím tím, co mi hlavně budou jíst. Takže se mi snad podaří zachovat tradici ryby a to bude asi tak všechno :think: :mrgreen: ale přiznám se, že chci mít pohodu a klid a ne se celý den hodit kolem plotny a pak do dětí cpát jídlo, které jim nechutná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
12.12.19 11:55

U nás na oběd klasicky zelnacka a k veceri pro chlapa kapr se salatem, pro mě kuřecí. Kapra nesnáším. A co budou mít děti je ve hvězdách, ale předpokládám od všeho něco. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5262
12.12.19 11:58

U nás taky klasicky a tradičně - k snídani domácí vánočka, k obědu houbový kuba a na večeři bramborový salát, kapr, řízky a klobásy - pro dítko bramborovou kaši :-D Ale podle mě je úplně fuk, co kdo jí a nejí, hlavně, že je rodina pospolu :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9527
12.12.19 11:59

Rybí polévku jsem nikdy nejedla :mrgreen: Doma jsme dělali klasickou zeleninovou s vývarem. Mamka dělala salát a i brambory ( brácha nejí majonézu) a pak byl buď kapr/ filé/rybí prsty.
Já dělám taky obyčejnou polévku, salát a loni jsem dělala vepřové řízky a vyřízla do tvaru ryby :mrgreen: Manžel když má chuť na kapra tak dojdu ke tchýni pro jednu podkovu ;)

Ať si každý jí na co má chuť ;) Hlavně ať je pohoda :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
12.12.19 11:59

Tak u nás-já s manželem salát, děti bramborovou kaši, mladší řízek, starší lososa, já tuňáka a manžel jak kdy-někdy tuňák, někdy losos :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
12.12.19 12:00

@Keyllah Tak děti salát ani smaženou rybu nejí ani jedna takže budu pro ně dělat klasicky hranolky a krůtí řízek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
12.12.19 12:02

@LenkaN26 U nás klasika. Ale s chutěmi to máme tak nějak všichni stejně. Salátu se můžeme užrat, kapra si také jednou za rok rádi dáme a polévka rybí, chlap si dává jen trošku na ochutnání, ale to on vždycky - není polévkový.
Jinak za mě je opravdu jedno, co se naservíruje, je to slavnostní den a k němu patří slavnostní jídlo a pro každého může být jiné. Za mě je spíš tradice, že se vše v klidu přichystá, zapojí se celá rodina, všude ta vůně, stůl se hezky nazdobí a člověk si pak přijde, že přeci jen udělal něco, aby se cítil svátečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19390
12.12.19 12:03
@LenkaN26 píše:
@Keyllah Tak děti salát ani smaženou rybu nejí ani jedna takže budu pro ně dělat klasicky hranolky a krůtí řízek.

já budu dělat jako naoko rybí prsty ( z nějakého důvodu toto odkývou) ale pokusím se to udělat v nějaké zdravější variantě s bramborovou kaší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
12.12.19 12:04

U nas se ji losos a brambory. Kapr v trojobalu je spis chutovka po veceri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
12.12.19 12:06

My máme na snídani domácí vánočku, na oběd hovězí vývar, protože nemůžu malé děti trápit hlady kvůli neexistujícímu zlatému prasátku :lol:
A k večeři bramborový salát, losos a řízky..každý si da, na co má chuť.
Rybí polévku a kapra nejime, nechutná nám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12954
12.12.19 12:07

My kapra nejíme nikdo, takže máme řízky, někdy i obalenou rybu a k tomu bramborový salát a pro kluky bramborovou kaši, protože salát nejedí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
12.12.19 12:09

@LenkaN26 my kapra nejime už roky, ale salát miluju. Rybí polévka je pro mě představa pekla, to nejime odjakziva. Pokud se někdo pohoršuje, že se doma nechcete futrovat jídlem, co vám nechutná, tak je to blbec :) normální lidi s tím problém mít nebudou

• Citovat
  • Nahlásit
1431
12.12.19 12:11

Udělejte si svoji tradici.
U nás (u rodičů) byla vždy hřibová polévka+br. salát a kapr.
Několik let jsme chodili na vánoce jinam, takže jsme jedli jejich „tradici“ polévka, pstruh, hranolky a tisíc příloh.
V mojí rodině tak nějak zůstáváme na hřibové polévce, br. salátu (ten všichni můžou a ve velkém vždy nejen o vánocích) a letos poprvé budeme mít kapra. Předtím vždy byla nějaká ryba, připravovaná tak, aby ji jedli i ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6338
12.12.19 12:12

U nás je to složité můj chlap nejí kapra a det kvůli kostem taky moc ne a salát zase ji jenom můj takže děti s přítelem mají filetu a já s jeho rodiči kapra a já a děti máme brambory a salát mojeho rodiče a můj travime vánoce společně protože bydlíme v jednom domě takže u nás v našem patře chystáme večeři a u jeho rodičů se to vaří teda kapr toho dělá maminka přítele a mě dají taky kapra a taťka přítele zase umí salát který prý chutná takže já uvařím akorát pro děti a pro mě brambory a můj přítel z detmi buď filety nebo něco podobného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat