Houbový kuba - letos poprvé, prosím tipy.

1002
14.12.19 15:49

Houbový kuba - letos poprvé, prosím tipy.

Krásný adventní čas!
Mamka se nechala slyšet, ze by letos ke štědrovečerní večeři ráda nějaký předkrm. Vymyslela jsem houbového kubu. Nějaké recepty jsem našla, ale zajímaly by mě vaše vychytávky, pokud toto jídlo děláváte. Já jsem to nikdy nejedla, nicméně jednotlivé ingredience máme rádi, tak to jistě bude mňamka. Taky mě zajímá, děláte v pekáčku? Teď jsem se na nějaké stránce dočetla, že lze i v zapékacích miskách… A děláte zároveň s kaprem nebo ho chystáte už předem ( třeba odpoledne)?
Omlouvám se za možná blbé dotazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
400
14.12.19 15:55

Já ho dělám k obědu, v zapékací misce nebo pekacku. Je to jedno. Je to velmi jednoduché a chutne jídlo. Tak ať vám chutna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
14.12.19 15:57

Ahoj, dělám ho z lámanky (to jsou takové ty menší krupky, nemám do kuby ráda ty veliké), houby sušené, dlouho péct aby nebyl mokrý/používám teda ale remosku/, nezapomenout na sádlo a majoránku, jo a nepřehnat s česnekem - máma moje dělá takový protiupířího mokrýho a ten mi nechutná :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3354
14.12.19 16:12

@SibyllaTrelawney já peču v dortové formě a i ho pak krajime jako dort, jíme ho jako dezert. A nepoužívám kroupy, ale housku, dělala to tak i moje babča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3518
14.12.19 16:37

Důležité je všechno dobře opect, nejdřív cibulku a pak houby s kroupama a pak teprve dávám do trouby. Recept mám podle www.kucharkaprodceru.cz. Blbuvzdorný a moc dobrý :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
14.12.19 17:02

@emimi_zuzka @Bídžej Takže při pečení se to nezakrývá? A prohrábne se to občas nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
14.12.19 17:03

@ProfZav To je super, díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
14.12.19 17:15

Roman Vaněk jednoznačně!

• Citovat
  • Nahlásit
3518
14.12.19 17:19

@SibyllaTrelawney Já to prohrabuju, aby se opekly všechny kroupy. Ale ne moc často. Třeba jen 2× za pečení. A fakt použij sádlo, na oleji to nikdy nebude tak dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
14.12.19 17:28
@Bídžej píše:
@SibyllaTrelawney já peču v dortové formě a i ho pak krajime jako dort, jíme ho jako dezert. A nepoužívám kroupy, ale housku, dělala to tak i moje babča.

Je to dobrý i z brambor, někdo kroupy nerad. ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
1914
14.12.19 18:10

Dělám ho v porcelánové zapékací misce, ale určitě jde i na pekáči :).
Houby je lepší předem na pár hodin namočit.
Jídla dělám na Štědrý den tak nějak postupně, pomáhá mi manžel. Máme více chodů.
Den předem děláme jen bramborový salát, to je asi jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
14.12.19 21:30
@SibyllaTrelawney píše:
@emimi_zuzka @Bídžej Takže při pečení se to nezakrývá? A prohrábne se to občas nebo ne?

no já ho dělám v remosce to jsem ti asi nepomohla co :-D remoska má víko ale jsou tam dva malý průduchy, kterýma odchází pára, takže je to takový polozakrytý no :-) btw remoska je úžasná - i když tam člověk nechá třeba stehna kuřecí dlouho, nestalo se mi ještě, že by byly vysušený a přitom kůrčička je křupavoučká :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3354
14.12.19 22:06
@SibyllaTrelawney píše:
@emimi_zuzka @Bídžej Takže při pečení se to nezakrývá? A prohrábne se to občas nebo ne?

Já nezakrývám a neprohrabuji. Z vrchu to mám opečené na kůrku, uvnitř trochu vlhké. A jak už tu bylo psáno, houby sušené, namáčím předem, nezapomenout majoránku a hooodně opatrně s česnekem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3354
14.12.19 22:06

@emimi_zuzka nojo, remoska je nej :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18811
14.12.19 22:10
@Bídžej píše:
@SibyllaTrelawney já peču v dortové formě a i ho pak krajime jako dort, jíme ho jako dezert. A nepoužívám kroupy, ale housku, dělala to tak i moje babča.

To je ale hubnik, ten se kraji a je z housky, kuba je pokrm z krup a fakt nejde nakrajet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat