Domácí likér Baileys, či jiný podobný ze salka

62
17.12.19 11:01

Domácí liker Baileys, či jiný podobný že salka

:mavam: Dámy, prosím vás, máte nějaký osvědčený recept na domácí likér ze salka? Na internetu je toho mraky a nevím, který vybrat. Chtela bych, aby byl opravdu jemny, ne moc silny. Našla jsem recepty s pudinkem, ale někdo píše mandlovy, jiný zas cokoladovy nebo karamelovy. Našla jsem i recept z kastanu. Poradite? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

62
17.12.19 11:04

Teď jsem si všimla, že je tu diskuze na vajecny likér, ale ten nechci. Spíš něco jako Baileys, klidne i s nějakou dobrou prichuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6895
17.12.19 11:04

Já dělám klasický vaječňák, 6 žloutků šlehám nad parou se 4 lžícemi cukru, dokud se nerozpustí. Přidám jedno salko a míchám do vychladnutí. Pak naředím Tatrou a přidám rum podle chuti. Mně ty domácí ochucené nikdy moc nechutnaly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6895
17.12.19 11:06

@Liliy když nechceš vaječňák, tak bych udělala některý z těch, které se šlehají nad parou. Už jsem párkrát ochutnávala od lidí, kteří to nedělají a v likéru pak skřípe cukr. Navíc vejce neprojdou vyšší teplotou, já to míchám, než je to ohřáté tak na 70°C, pak už by se vejce srazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
17.12.19 11:19

Dělám z pudinku. Uvařím pudink v cca. 3/4 l mléka, příchuť podle toho, jaký chci mít likér (mandlový, vanilkový, kokosový,…). Do toho naliju salko, dle chuti prisladim a ještě chvilku povařím. Pak to za občasného promichani nechám vychladnout na pokojovou teplotu. Vyšlehám ručním mixerem a dolevam rum (vodku) dle toho, jak chci mít likér silný (alkoholový) :mrgreen:. Má zkušenost - z čerstvého je hodně cítit alkohol, tak se neboj klidně 0,5 l tam nalít. On se uleží. Naliju do lahví a aspoň pár dní nechám uležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19391
17.12.19 11:19

Už léta dělám tenhle, rodině moc chutná :) https://www.apetitonline.cz/…y-liker.html je takový karamelovo - perníkový (díky koření).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
17.12.19 11:21

Já dělám obyčejné Baileys. Uvařím mandlový puding, nechám vychladnout a sundam škraloup. Vezmu dvě plechovky karamela (kupuji už zkaramelizované salko), zašlehám do něj puding a postupně přidávám rum dle chuti a konzistence. Udělám si ho tak silný jak já chci. Pak už jen dám do lednice a je hotovo. Nemám ráda kupovaný, který je cítit lihem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22507
17.12.19 11:26

Dělám karamelový a to velice jednoduše - dvě salka dvě hodiny vařím na karamel. Pak smíchám s 250 ml šlehačky a 0,5 litrem rumu. Jestli chceš jemnější, tak toho rumu méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
17.12.19 11:27

@Ju21na a můžu se zeptat, která příchuť vám chutná nejvíce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
17.12.19 11:30

Zkousela jsem nekolik, z pudinku me moc neoslovily, tento se osvedcil a delam jej kazdy rlok pro celou rodinu
https://www.apetitonline.cz/…y-liker.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
17.12.19 11:41

@Liliy Já si s tím dost hraju, takže úspěch má ten z mandloveho pudinku, a pak z čokoládového. Do toho ale třeba přidám pár lžic nutelly, část mléka nahradím 1/4 šlehačky a tak. Teď mám v plánu udělat, jak tu někdo dával odkaz, s kořením (badian, hřebíček, skořice).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
17.12.19 11:46

Moc děkuji za tipy. Ještě dotaz na rum, klasický tuzemský nebo bily? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 12:02

Panák zelené, k tomu mlíčko do kafíčka. Mňam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
17.12.19 12:20

Dávám Božkov, klidně i s příchutí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24404
17.12.19 12:48

Já dělám ten z ledových kaštanů, rumu můžeš dát méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama