Může se jednat o reflux jícnu?

296
17.2.21 12:36

Reflux jícnu,může to být?

Máte někdo reflux jícnu? Jak ta nemoc se projevuje? Já od včera nemam chuť k jídlu, žaludek plnej, krkání, špatné tíživé dýchání, pocit nenadechnutí, občas krkání, chrapot. Může se takto projevovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2480
17.2.21 18:15

Ano, může to být ono. Dýchání nevím, mám k refluxu ještě astma, takže to nepoznám. A noční pálení žáhy. Ale po zaléčení to vcelku jde, akorát ty léky už budu muset brát pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
17.2.21 19:04

Já mam taky astma a jaké léky berete? Dá se něco koupit bez předpisu v lékárně? A je třeba ňáké vyšetření,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
17.2.21 19:29

Mně zstili reflux na gastroskopii, beru Controloc, volně prodejný asi není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
17.2.21 19:36

Bojim se na hadici :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
17.2.21 19:47
@Tereza Z píše:
Máte někdo reflux jícnu? Jak ta nemoc se projevuje? Já od včera nemam chuť k jídlu, žaludek plnej, krkání, špatné tíživé dýchání, pocit nenadechnutí, občas krkání, chrapot. Může se takto projevovat?

je to pravděpodobně reflux. omez kávu, čaj, sladké a kořeněné věci. můžeš si koupit ortanol 10mg, volně prodejný lék a užívej 2×denně. A spi s polštářem pod hlavou. pokud to do týdne nebude zlepšení, pak je gastroskopie vhodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
17.2.21 19:51
@Tereza Z píše:
Bojim se na hadici :roll:

Neboj, není to nic hrozného, je to jen chvilinka.
Hlavně, jak píše @maja45, vynechat kávu a na spaní polštář navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
17.2.21 19:57

Což přes noc je to dobrý, to mě nebudí, kafe ráno piju, bez toho si nedovedu představit den. V ovocném čaji je taky kofein? Ten nemůžu? Já to takhle občas mívám, neříkám, že furt, ale vrací se mi to celkem často, asi podle toho, co snim…Včera jsem k obědu měla řízek a od tý doby mi je zle.Dnes sem skoro nejedla, až teď začínám mít trochu chuť k jídlu. A patří k tomu i to dejchání? Takovej divnej pocit nenadechnutí nebo nedodechnutí a bušení srdce když ležim a jsem v klidu, že to cejtim, jak mi probuchuje? A tlak na hrudi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
17.2.21 19:59

@Tereza Z
A stres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
17.2.21 20:09
@Tereza Z píše:
Což přes noc je to dobrý, to mě nebudí, kafe ráno piju, bez toho si nedovedu představit den. V ovocném čaji je taky kofein? Ten nemůžu? Já to takhle občas mívám, neříkám, že furt, ale vrací se mi to celkem často, asi podle toho, co snim…Včera jsem k obědu měla řízek a od tý doby mi je zle.Dnes sem skoro nejedla, až teď začínám mít trochu chuť k jídlu. A patří k tomu i to dejchání? Takovej divnej pocit nenadechnutí nebo nedodechnutí a bušení srdce když ležim a jsem v klidu, že to cejtim, jak mi probuchuje? A tlak na hrudi?

K refluxu často dochází v noci ve spánku, kdy se vrací kyselý obsah žaludku do jícnu a případně i do krku. Dokonce to může zatékat do dýchacích cest, proto se mohou objevit příznaky připomínající astma (pískání, dušnost, kašel), chrapot, pálení nebo tlak za hrudní kostí. Stres samozřejmě reflux zhoršuje. A mastná jídla též, stejně tak tučné mléčné výrobky. Naopak kysané výrobky někdy mohou ulevit od kyselosti. Kofein vadí, povoluje svěrač dole v jícnu a jídlo pak může ze žaludku zpět nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
17.2.21 20:20

Stres asi taky, jsem doma s klukem na distanční výuce. Dneska sem i měla vysokej tlak, ale beru prášky, tak nevim už co by to mohlo být. Jsem už dlouho doma a člověk asi už myslí na ledacos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat