Reflux, léčení nepomáhá

Anonymní
21.2.21 19:11

Reflux, léčení nepomáhá

Tak půl roku řeším jistě zdravotní problémy, bohužel se stav nějak nelepší a už jsem zoufalá.
Začalo antibiotikami a cortikoidy při jiné léčbě a následně přišli bolesti v oblasti žaludku po každém jídle, třeba hned 5 min po jídle a takovou nevolí v trávicím traktu. Žáha nepálila, byl pocit na zvracení pocit plnosti, také pocit hladu ihned po jídle. Břicho nafoukle. Těžky žaludek.
Bolesti byly velké oproti dnešku. Tenkrat jsem nic nejedla..jen Brambory…
Pak Začal kolotoč u obvodního, ale beze změny, předepsal Helicid… Čekalo se, zda nezabere, takže uběhla nějaká doba, pak objednání na gastro, tam mě objednali až za měsíc, pak doktor onemocněl, takže znovu dlouhé čekání a corona, takže moc nikdo neordinoval…
Mezitím se než jsem se na gastro dostala, tak bolest sama zlepšila, nebo změnila?.. Začala jsem krkat velmi, to mi vlastně ulevuje. A spíše zůstala taková nevole zkrátka, nevím jak to popsat. Bolest je o mnoho menší a přijde spíše déle, až tak za hodinu po jídle. Je spíše taková tupá, nebo tlak. Pokud si macknu na oblast žaludku pod žebry a na oblast pupku, ale také stranách pod pasem, tak to cítím.
Konečně jsem se dostala na gastro.. A tam mi zjistili jen reflux jícnu. Opět kolotoč s léky.. Kdy po Emanere mi bylo špatně velmi, tak bylo změněno od obvodního.. Vše, ale mi přišlo a přijde, že nijak nepomáhá. Někdy mi pomůže lékořice. Léky beru již 5 týden. Někdy je to horší a někdy lepší, nepoznávám ale čím. Strava je stejná. Už jím více než na tom začátku, ale stejně je to bída, a beztak to přešlo samo ještě než jsem se na gastro dostala. Sice se snažím kousat pořádně a všechna ta doporučení, žádné kafe, alkohol… Atd, ale necítím změny.

Pokud s tím souvisí, tak ještě další info :
Stolice je dost nechutná, pardon 8o, je mi to blbé, je jakoby potáhlá slizem a nebo hlenem. Nemám zácpu, ani průjem. Nic mě nebolí při velké.
Mám již půl roku teploty, hlavně večer a to 37,3 max, více ne.
Občas nebo hlavně po ránu mám jakoby rýmu, nebo jsem zahlenena. A musím si odkašlat občas a jakoby mrucet. Ten nepříjemný pocit, se také zhoršil např. pokud je žaludek prázdný a pak se třeba více napiji obyc vody.

Doktorka mi nepomohla, a já už toho začínám mít plné zuby 😬.. Už je to hodně dlouhé. Říkám si zda diagnózu určila správně? Zdá nejít jinam, ale děsí mě opět ty měsíční čekání na cokoliv.
A všude píši, že má pálit žáha při refluxu, ale mě nikdy napálila a nepálí. Prý existuje mimojicnovy reflux, ale víc o něm nevím.
A nebo nějaká alergie? :?
Máte někdo podobnou zkušenost?
Dekuji moc, pěkný večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.2.21 19:41

Já bohužel zkušenost mám. Mám ten mimojicnovy. Tzn. Zaha nepálí ale šťávy se dostávají až nahoru do krku, uši, dutin… Vytváří to hleny všude možně, záněty…
Já osobně pořád smrkam, po ránu chrchlám, bolí mě uši, žaludek pálí po jídle, v puse mám neustále kyselo, zuby se kazí, jazyk bolí… A bohužel na to nic nepomáhá. Léky jsou spíš na obyčejný reflux, ale tohle je horší. Souvisí to hodně se stresem a úzkosti, což já mám a proto se mi toho nedaří zbavit.
Nicméně jde to trošku korigovat stravou a režimem. Nejíst sladké, kynuté, ostré, mastné, tučné, kyselé, nejíst rajčata, mátu, příliš bílé mouky, vynechat kávu, alkohol… Po jídle nelehat, netahat nic těžkého, nepredklanet se, pít a jíst po malých porcich, jist v klidu a hodně zvykat.
Je to velký boj. Přeji Vám hodně štěstí a sil. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3674
21.2.21 19:45

Taky to může být nějaká intolerance - na lepek, laktózu, histamin.. Zkus si vyžádat ještě vyšetření na imunologii, případně najdi takovou, kde berou bez žádanky, pokud s tím má praktik problém. Pak ještě eliminační dieta.. ale do té bych šla až po krevních testech, ty by měly být při zátěži alergenem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432
21.2.21 19:54

Já bych to viděla spíš na nějakou intoleranci, četla jsem, že nesnášenlivost lepku se může projevovat podobně jako ten reflux. Nechala bych se na to otestovat. Jinak pokud by to byl fakt reflux, zkoušela jsi spát na levém boku? Poloha orgánů je pak taková, že v podstatě znemožňuje vracení žaludečního obsahu zpátky. Jinak léky typu Helicid snižují množství kyselin v žaludku, ale někdy je to kontraproduktivní, protože člověk může mít trávicí obtíže právě proto, že jich má málo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 19:55

Mám to už skoro 30 let chronický a nepomohlo nikdy nic. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:01

Když tak nad tím přemýšlím, tak je mi vlastně lehce hůře, když ty prášky beru.. Mi to přijde tedy. Fakt nevím.

Stres nějak nemám, takové klasické problémy a vše to začalo tema antibiotikama. :( 8o
Jsem spíše pozitivní člověk, i když hodně věcí nosím v sobě., to ano. Ale fakt ty antibiotika jsem brala dlouho a vyšší dávky, právě kvůli zánětu středního ucha a nezabiralo to nějak.

Jinak ten reflux fakt viděla na gastroskopii, na té hadici do krku a žaludku. Prý je jicen podrážděn. A nedovira se to tam.. Ale nevím no.
Nemůžu mít třeba někdo ten klasický a i trn mimojicnovy? :think: to je asi nesmysl že?
A hlavně při ležení a spaní mi to nevadí, nic necítím, žahaa mě nepálí právě. Žádné šťávy necítím právě.

Dekuji, na imunologii se objednám. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15534
21.2.21 20:31

Hele to zní jako nějaký zádrhel s mikrobiomem v důsledku těch ATB a kortiko. Což pak může rozhodit ledacos.

Zkus najít nějakého gastroenterologa co se tomu věnuje. Bude to potřebovat chvíli googlit, rozhodně nevyhazuj prachy pro lidi co inzerují že vyléčí mikrobiom a nejsou to lékaři v rámci zdravotnického zařízení. Spíš bych koukala na fakultní nemocnice a co tam lidi mají za výzkum, nebo napiš sem, jestli ti někoho poradí.

https://www.mikrobiom-cms.cz/cms-organizace/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 14:27

Zadavatelka

Tak dneska znovu gastro, tentokrát ultrazvuk a nic nového nezjistili.

Říkala jsem o tom mimojicnovem refluxu a prý můžu mít klidně i ten, a Toť vše.
Následuje tedy další změna léků a budem čekat a doufat prý… :(
Ještě za nějaký čas mě pošlou na colonoskopii. Až jak zaberou ty léky.

Alergie na lepek prý řešili z histologie po té hadici do krku, mi dneska řekla, a dle výsledků prý alergii na lepek nemám. Ani na laktozu. Že by to zjistili i bez krve. Že je to více průkazne.

Takže žádná změna a jen zase čekání :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat