Reklama

Reflux - problémy s dýcháním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:00
Reflux - problémy s dýcháním

Dobrý den,
prosím o zachování anonymu - je to pro mě hodně citlivé téma.
Již delší dobu mám problémy - bolest hrtanu, nemožnost se zplna nadechnout, pálení v krku, zahleněnost, říhání, bezdůvodné pokašlávání (až se mi kolikrát navalí a zvracím), bušení srdce po ulehnutí, taktéž dušnost, nejhorší stavy mám, když ležím nebo třeba koukám do telefonu (takže mám předkloněnou hlavu). U lékaře jsem byla, oběhala jsem si kolečko, jehož výsledek byl: zcela zdravá, jen na neurologii mi diagnostikovali tetanii, na kterou beru hořčík a je mi fajn. Zajímá mě, zda je možné, aby mi toto všechno způsoboval onen reflux? Něco málo jsem o tom vyčetla a i bych se přiklonila k tomu, že to možné je. Zajímá mě, zda s tím někdo z vás náhodou nemá zkušenost?

Děkuji.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:08

Ja bych udelala kolecko..plicni, orl, gastro. Ja mam astma a reflux a pocituju pri nemoci to stejne. Stavy ti litaji do plic kde zpusobuji prave to zahleneni a pokaslavani. Hrtan te muze bolet taky z toho podrazdeni temi stavami. Spi v noci s podlozenou hlavou.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 07:09

Ahoj, určitě to možné je. Píšeš že jsi oběhala kolečko a jsi zdravá, znamená to, že jsi ti dělali vyšetření žaludku (gastroskopie) a nic nenašli, nebo jsi na tom nebyla?
Já osobně s refluxem bojovala přes 2roky. Měla jsem tedy trochu jiné potíže než ty, ale záleží hodně na příčině a projevy mohou být různé. Užívala jsem vysoké dávky léků na snížení tvorby kyseliny chlorovodikove (helicid, nolpaza apod), ale bez efektu. Pomohla mi až čínská medicína a hlavně změny v životě, které byli nevyhnutelné. U mě se jednalo o psychosomaticke potíže, zažívací trakt jako takový problém nebyl. Je tedy stěžejní zjistit zda je v tvém případě postižen sverac bránící zpětnému toku žaludečního obsahu do jícnu, nebo se spíše jedná taky o psychosomaticke potíže (velmi časté, ale hůře léčitele).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:11

Všechno mám oběhané, mimo gastra, na tom jsem byla před x lety, jinak všechna vyšetření čerstvá. To jsem zapomněla napsat - večer mě to poprvé napadlo, podložila jsem si hodně pod hlavu a téměř okamžitě úleva a usnula jsem, do té doby jsem lelkovala a bylo mi zle.

Anonymní zakl.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 09.04.18 07:13

A co hrudní páteř, nepobolívá tě třeba pod lopatkou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:13

@Staworowski Ahoj, na gastru jsem byla hodně dávno, čerstvé vyšetření nemám. Protože jsem neměla žádné problémy, až poslední dobou se to nakupilo. Já vše přikládala bolesti páteře, se kterou se léčím od porodu, ale včera mě poprvé napadl ten reflux.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:18

@Dalibor7 záda mě bolí hodně a dlouhodobě, cvičím, chodím na fyzioterapie, ale bez výsledku. Nicméně tyto problémy bych zrovna páteři nepřikládala.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 08:27
@Anonymní píše:
Všechno mám oběhané, mimo gastra, na tom jsem byla před x lety, jinak všechna vyšetření čerstvá. To jsem zapomněla napsat - večer mě to poprvé napadlo, podložila jsem si hodně pod hlavu a téměř okamžitě úleva a usnula jsem, do té doby jsem lelkovala a bylo mi zle.Anonymní zakl.

No tak dle toho co píšeš to opravdu vypadá na reflux, kdyz se ti po podložení hlavy ulevilo…
Určitě by bylo dobrý zajít na to gastro.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 09.04.18 12:01

Netvrdím, že je to ve tvém případě od páteře, jen chci říct, že nemocná hrudní páteř přesně tyto problémi způsobuje a klidně se na to zeptej, až budeš na fyzioterapii.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 20:51
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o zachování anonymu - je to pro mě hodně citlivé téma.
Již delší dobu mám problémy - bolest hrtanu, nemožnost se zplna nadechnout, pálení v krku, zahleněnost, říhání, bezdůvodné pokašlávání (až se mi kolikrát navalí a zvracím), bušení srdce po ulehnutí, taktéž dušnost, nejhorší stavy mám, když ležím nebo třeba koukám do telefonu (takže mám předkloněnou hlavu). U lékaře jsem byla, oběhala jsem si kolečko, jehož výsledek byl: zcela zdravá, jen na neurologii mi diagnostikovali tetanii, na kterou beru hořčík a je mi fajn. Zajímá mě, zda je možné, aby mi toto všechno způsoboval onen reflux? Něco málo jsem o tom vyčetla a i bych se přiklonila k tomu, že to možné je. Zajímá mě, zda s tím někdo z vás náhodou nemá zkušenost?Děkuji.

Mam reflux, kdyz dostanu kasel, kaslu dlouho a intenzivne, mam i nabeh na astma, od kasle pak riham a nekdy se az davim jakoby na zvraceni, zbytek priznaku, co uvadis nemam. prosim anonym.dik.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >