Registrace do porodnice 2020

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.20 19:49

Registrace do porodnice 2020

Zdravím všechny.
Za cca měsíc (možná dřív, možná později :mrgreen:) budu poprvé rodit a vybrala jsem si Přerov. Co mě ale zarazilo, že mi moje gyndr na poslední kontrole řekla, že se teď od nového roku nebudu registrovat cca od 35-36 tt do porodnice ale zůstávám v její péči až úplně do konce a až na porod pojedu tam, to se mi moc nelíbí protože tak jsem se tam mohla trochu seznámit s personálem, prostředím a oni semnou, s mým těhotenstvím atd.. Navíc na stránkách nikde nemají předporodní kurz který jsem teď v lednu chtěla absolvovat, zítra si tam chci volat a zeptat se. Zajímá mě, zda opravdu musím být u dr až do toho konce, nebo si můžu jakože vybrat?
Děkuji za zachování anonymu. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.1.20 20:00

Ahoj, mě moje gyndr. odeslala do rukou porodnice v nějakém tom 36tt, takže na kontroly jsem chodila tam. O seznámení s personálem teda nemohla být řeč, protože dr je tam víc a PA v ordinaci nejsou, jen sestry. Nevím, jestli si můžeš vybrat, zkus se zeptat svojí doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
1.1.20 20:07

S tvým těhotenstvím se seznámí během pár minut z tehotenske prukazky. Točí se jim tam tolik rodiček a personálu, že pochybuji že si každou zapamatují předem. Já sem teda byla rád, že nemusím do porodnice a můžu chodit dal k doktorce, měla jsem to o dost blíž a určitě je tam lepší prostředí než v nemocnici. Nějaký prohlídky v porodnici určitě mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
1.1.20 20:15

Jeje a já byla ráda, že nemusím do nemocnice a odbydu si kontroly u své Dr. U porodu jsem to teda vůbec nepoznala, že by byl problém s tím, že mě neznají. Informace jsou v těhotenské průkazce. A prohlídka sálů se dala domluvit skoro kdykoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
1.1.20 20:20

U mého gynekologa se také běžné chodí až do porodu k nemu :nevim: dle mě je to i lepší, já bohužel byla na rizikovém, tedy odeslána do nemocnice a čekat klidně 2 hodiny v čekárně nebylo nic příjemného. K tvému doktorovi jsi objednaná na určitou hodinu a nemusíš čekat v čekárně plne lidí(v téhle době klidně i nemocných)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
1.1.20 20:45

Já byla ráda, že můžu zůstat u svého doktora. Do nemocnice mě předal až po 40tt, když jsem přenášela a popravdě úroveň péče byla oproti mému Dr. zoufalá. Nakonec zanedbali hypoxii plodu, na špatné ozvy nedbali, prý je to v pořádku a utz nebo průtoky o tom si člověk mohl nechat jen zdát. Miminko mi umřelo. Nějaké seznamování s personálem asi těžko, pokaždé má službu někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
1.1.20 20:54

Při fyziologickém tehotenstvi je žena sledovaná u svého gynekologa az do 40 tg. :-) hlavne proto, aby se ulevilo porodnicim a nechodily tam na monitory zdravé zeny od 36 tydne… zkuste se mrknout zda porodnice nenabízí prohlídku porodnich sálu apod, abyste byla klidnejsi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 22:25

Aha. Tak to jste mě překvapily, protože i ta porodnice to má na stránkách, že od určitého týdne si berou těhotné už pod sebe… Mě právě před Vánoci gyndr řekla že už je to jinak. Tak uvidím… Prohlídku porodních sálů tam mají v nabídce. Celkově porodnice Přerov na mě působí dobře, navíc to není mega město. Tak doufám že nás tam nebude rodit x zrovna v tu samou chvíli. Měla jsem v plánu i soukromou PA ale odradila mě cena :roll: když si vezmu kolik jsme už dali za kočárek, výbavu atd tak 5000 za dulu už se mi dávat nechce. Peníze budou potřeba potom.

• Citovat
  • Nahlásit
637
1.1.20 22:39
@Anonymní píše:
Aha. Tak to jste mě překvapily, protože i ta porodnice to má na stránkách, že od určitého týdne si berou těhotné už pod sebe… Mě právě před Vánoci gyndr řekla že už je to jinak. Tak uvidím… Prohlídku porodních sálů tam mají v nabídce. Celkově porodnice Přerov na mě působí dobře, navíc to není mega město. Tak doufám že nás tam nebude rodit x zrovna v tu samou chvíli. Měla jsem v plánu i soukromou PA ale odradila mě cena :roll: když si vezmu kolik jsme už dali za kočárek, výbavu atd tak 5000 za dulu už se mi dávat nechce. Peníze budou potřeba potom.

Chápu, za dulu bych asi taky ty peníze nedala. Já jsem teď těhotná znovu a budu si platit v posledním týdnu denní kontrolu u svého Dr. a i porod přímo s ním, celkem cca 15 000 - 20 000. Bohužel ztráta dítěte je natolik silná, že nevěřím uspěchaným a unaveným nemocničním lékařům, že se to nebude opakovat. A také jsem rodila v menší porodnici, ve chvíli, kdy jsem rodila, tak tam nikdo jiný nerodil, na kontroly objednávali, takže žádné dlouhé čekání a stejně péči zanedbali. Všude se dá na takového doktora narazit. Takže doporučuji opatrnost a důvěřovat, ale prověřovat, zda je jejich postup správný, hlavně „jen při kontrolách“, můžou ovlivnit opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 07:53

@Katy488 Vaše ztráta mě velmi mrzí, vím že se takové věci dějí, ale popravdě, číst si o tom nechci a nejsem si jistá zda se to úplně týká mého dotazu. Děkuji a přeji mnoho sil a štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
15656
2.1.20 10:09

Tak ono záleží jaký vybavení gynekolog má. Pokud je to soukr. doktor v horni dolní tak asi monitor mít nebude a pošle do porodnice, když je to větší gyn. centrum tak ho většinou mají. Mě se teda stalo, že jsem přijela do porodnice a měli plno (Brno) a museli sme jet do jiné. Půl roku po mě rodila ségra a byli tam sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 11:20

@JancaS84 Jak půjdu na prohlídku porodních boxů tak se jich na to zeptám, zda se mám k nim nějak zapsat abych pak nerodila někde na chodbě v mezipatře.
Ten monitor myslíš ozvy? Na to jdu příští týden poprvé ke své gyndr.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat