Hitparáda pražských porodnic

130
30.12.19 15:48

Hitparáda pražských porodnic

Temat na zkusenosti (i s aktualnimi prispevky) je tu sice hodne. Ale chci se zeptat v jakem poradi byste vy osobne seradily prazske porodnice z hlediska preference pro svuj porod a z jakeho duvodu? Spis nez odpoved “mam to kousek od bydliste” by mne zajimalo soucasne povedomi o peci v konkretnich porodnicich:
Apolinar, Podoli, Thomayerova v Krci, Motol, Bulovka, Kralovske Vinohrady (zapomnela jsem jeste na nejakou?). Dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
30.12.19 15:50

Zacalo me to zajimat kvuli tomu, ze moje kamaradka se nedavno rozhodovala do jake se registrovat a ptala se na muj nazor. Pry nechce bezici pas jako Podoli. Nakonec se zaregistrovala v Thomayerce, pry podle referenci na internetu. Ja osobne bych si Krc jako prvni volbu nevybrala, mozna az jako treti, ale jiz zaregistrovane tehotne kamaradkce jsem to samozrejme nerikala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
30.12.19 15:54

@Sharmel ja vyzadovala detskou JIP a pak se mi nechtelo pres celou Prahu. Take jsem si precetla recenze a zkusenosti. Dulezita byla pece po porodu. A nemene dulezite bylo, zda zrovna nebudou malovat :lol: Na minule kontrole jsem se ptala doktorky, zda jsem si po 2 sekcich vybrala dobre, kdyz chci na Bulovku a nebo zda mam zvolit jinou porodnici, tak mi rekla, ze by nemenila. Bohuzel i po registraci te porodnice pri prijezdu muze z kapacitnich duvodu odmitnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5381
30.12.19 15:55

Bulovka
Vinohrady

Prvni dite jsem rodila na Bulovce, velka spokojenost, s druhym jsem registrovana taktez tam.
Vinohrady davam druhe z duvodu zkusenosti mych kamaradek.

Kam bych nesla - Apolinar a Podoli, opet zkusenosti kamaradek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3631
30.12.19 16:03

Bulovka Motol a dál nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
30.12.19 16:05

Apolinar, Motol. Jsem z oboru. Vim jaci tam jsou doktori, personal, vybaveni. Na naky bio eko porody pri uplnku s babou korenarkou v zadech se*u.

Bulovka hruza, Kcr katastrofa - tam zmrvej co muzou, klasickej ucebnicovej porod daj, komplikace ne. To maj vzdycky ty matky+mimina kliku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49094
30.12.19 16:23

To máš těžký, já asi z každý porodnice znám nadšený rodičky, stejně jako hrůzostrašný příběhy. Osobně jsem šla dvakrát k Apolináři, docházela jsem tam léta na jiné zákroky a volba to byla jasná. Dvakrát jsem tam byla maximálně spokojená a stejně odtamtud znám story, jak to tam bylo příšerný. Osobně bych dala na poslední místo Bulovku, neb mám opakované šílené zkušenosti s jinýma odděleníma tam, ale znám i holky, který na ni nedají v nejmenším dopustit. Taky jde o to, nakolik je to rutinní a nekomplikovaný případ (pak bych šla klidně mimo Prahu) nebo naopak vysoce riziková rodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
30.12.19 16:35

Já rodila u Apolinaře jednou a bylo to naprosto šílený. Další dva porody byly na Bulovce a vůbec se to nedá srovnávat. Kdybych měla ještě někdy rodit, tak jedině Bulovka. U prvního porodu jsem chtěla hlavně nemocnici kde by se postarali o dítě kdyby se něco stalo, ale po tom jak tam vedli muj přirozený porod a jak zvládli svými zásahy ten porod zkomlikovat a jaký měl personál na šestinedělí přístup ke mě, to ae s Bulovkou nedá vůbec srovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
30.12.19 16:45

Ja jsem prvni rodila v Podoli, ale 10 let zpatky, bylo to fajn. Na druhy porod jsem se take registrovala v Podoli, ale uz behem dochazeni na screeningy mi zacalo dochazet, ze situace v UPMD se zmenila a ja jsem udelala chybu, personal proste nestiha vsechny “zajemkyne”. Nakonec jsem porodila v Motole. Vyslovene spatne to nebylo, ale podruhe bych nechtela zazit to nechvalne zname poporodni oddeleni. O zbytku nicmoc nevim. Ale spis bych verila, ze o Apolinare a Podoli je dnes takovy zajem, ze se tam ani nemusis dostat i pres registraci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
30.12.19 16:48
@Anny2148 píše:
Já rodila u Apolinaře jednou a bylo to naprosto šílený. Další dva porody byly na Bulovce a vůbec se to nedá srovnávat. Kdybych měla ještě někdy rodit, tak jedině Bulovka. U prvního porodu jsem chtěla hlavně nemocnici kde by se postarali o dítě kdyby se něco stalo, ale po tom jak tam vedli muj přirozený porod a jak zvládli svými zásahy ten porod zkomlikovat a jaký měl personál na šestinedělí přístup ke mě, to ae s Bulovkou nedá vůbec srovnat.

Vidis, a to ja jsem si myslela (z ruznych internetovych diskuzi), ze Bulovka je priserna, tak 100 let za opicema :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
30.12.19 16:50

@Sharmel No tak povedomi - kazdej ti jen rekne kde byl a jestli byl spokojenej. Rodila jsem 2016 v Podoli, spokojenost. Ted jsem byla na screeningu a genetice u Apolinare a rikala jsem si mozna i rodit tam, ale po zkusenosti na genetice jsem rychle zavolala do Podoli a uprosila je, aby me vzali. Na porod jsem prihlasena tez tam. Apolinar za me = neprijemni, arogantni, neprofesionalni, nepeclivy ( musela jsem je na vsechno upozornovat, to si v Podoli hlidaji sami) od recepce po primare. Jednani stylem mam na Vas dve minuty, vase otazky me obtezuji, pritom slo o vaznou vec. Ovsem mozna to bylo tez tim, ze jsem si pri prijmu nenechala zapsat tituly a v Podoli je mam:-D ( na to me upozornila mama, at to rozhodne delam, ze teprve potom s tebou jednaji, jako s clovekem - dela ve zdrav). Rodit bych se tam fakt bala. Podoli uplne jiny pristup, ale na blbce teda narazis vsude. Jen v Podoli mi prijde jich je minimum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
30.12.19 16:51

Bulovka, Krč

Obě mají dětskou JIP a v době kdy jsem tam rodila, tam pracovali mí gynekologové. Takže doporučení přímo od nich.
V Krči jsem rodila 2009. Na Bulovce 2015 a 2017

V porovnání je za mě Bulovka lepší. Ale Krč se za ty roky už prý hodně změnila a jsou momentálně nastejno. Dle informací z doslechu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
30.12.19 16:52

@Sharmel Bulovka je obecne desna nemocnice, ale maji nove neonatalni oddeleni a i na porodnici je posledni dobou chvala. Tez tam maji pry dobrou nefrologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
30.12.19 16:54
@Sharmel píše:
Vidis, a to ja jsem si myslela (z ruznych internetovych diskuzi), ze Bulovka je priserna, tak 100 let za opicema :nevim:

Oni častěji si lidé stěžují, než chválí. Já jsem u většiny nemocnic nacházela spíš špatné reakce, než dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
30.12.19 17:02

@KaroliS Tituly :lol: Tam asi ani ne, znama rodila u Apolinare, je MUDr. PhD, a stejne s ni jednali jako s odpadem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama