Rekonstrukce domu

6.8.13 14:05

Rekonstrukce domu

Dobrý den :mavam:, mám takový dotaz.
S přítelem chceme opravit část domu kde bydlí s maminkou.
Nejdříve chceme udělat, pokud by měl někdo zkušenosti poznatky a taky přibližné ceny prosím za reakci, budeme rádi:)

• Sprchový kout v přízemí místo špíze(takže kout, rozvody vody odpadů)
  • Novou kuchyň v druhém patře(nachází se vedle koupelny a nad kuchyní)Nové rozvody, odpady, kolik to muže vyjít nějaké ty zásuvky do toho pokoje, kuchyňská linka, plus spotřebiče, práce delníků
  • Okna, hl, dveře chceme zmenšit okna na menší rozměr na 150×130 cm. Oken je v dome 7..Takže zazdění oken, parapety vnější vnitřní, žaluzie…
  • dále podlahy jsou dřevěné docela staré, ale vrzají tak by mě zajímalo zda je vyhměnit nebo se dají toho vrzání nějak zbavit a jestli se na to dá normálně položit PVC.
  • jinak malování zmáknem samy jen některé místnosti svěříme odborníkům :)
  • nějaká ta skřín na míru, vybavení tož už máme plus mínus vypočítané, jen si nevíme rady s tím kolik stojí ty rozvody, nebo v koupelně výměna odpadu nebo čištění kolik to výjde hlavně ta práce a ty okna. Děkuji předem za odpovědi :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.8.13 14:10

Ahoj taky chystáme koupelnu ze špíze zatím nás rozvody, vana, sádroše, bodovky, trubky, baterie, dlažba, a další vychází na 20 000kč

• Nahlásit
  • Citovat
6.8.13 14:20

To se mi zdá jako přijatelná cena je to cena i s prací? my obklady budem mít od známého, takže jde jen o ty rozvody a ten kout=)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 14:25

Taky stavíme, rozvody topení do celého bytu nás vyšly materiál - trubky, topenářský materiál, kolínka, zateplení trubek atd 11800,– + práce instalatéra 2600,– ale je to kamarád, takže je levnější, závěs geberit + odpadní trubky 5200,–
Jak budeme mít hotovéhe elektrikáře - nové rozvody, kabely, zásuvky, práce - počítáme cca do 30 000,–, tak ještě přijde instalatér dodělat vývody odpadů v kuchyni a koupelně.
Okno plastové počítám 8-10 tisíc vč. žaluzií, ale záleží na nabídce, někde dělají množstevní slevy atd, taky záleží, jestli si okna bude vybourávat sami a sami zazdívat do požadovaného „otvoru“ nebo to bude dělat okenářská firma.
Dřevěné dveře + zárubně jsme kupovali 3000,– komplet bez klik + barva, lak.
My šetříme na tom, že si téměř vše děláme s manželem sami. Takže kupujeme jen materiál.
Hl. dveře plastové nás vyšly asi na 20tisíc vč. bezpečnostního zámku, ten byl asi za 2500,–

• Nahlásit
  • Citovat
LN
15519
6.8.13 15:24

To je tááák málo informací i tak obecné téma, že to snad ani odhadnout nejde.
Navíc práce je dost drahá, svépomocí se výrazně ušetří. A to i na materiálu, který vám samozřejmě dělníci prodají dráž.
Pokud se jedná o starý dům, vždy se něco zkomplikuje.
Není jasné, jak daleko musíte táhnout rozvody, což je dost podstatné.
Já bych to odhadla na 250-300 tis. bez těch podlah.
Další otázkou je projekt + stav. úřad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
annooonyyym
7.8.13 09:01

Poviem ti z vlastnej skúsenosti, že ak ideš rekonštruovať starší dom a máš zhruba predstavu, koľko by to malo stáť, tak k tej výslednej sume pripočítaj ešte minimálne 60% :) :) :) Čím viac v staršom dome búraš, tým viac zisťuješ nedostatky, ktoré tam nájdeš a bude ich nutné opraviť.

• Nahlásit
  • Citovat
8.8.13 07:16

Jde o to, že rekonstrukce by měla být malá vážně, jen výměna oken, vyčištění odpadu v koupelně a udělaní nových v kuchyni dále nová kuchyn podlahy a malba…žádné bourání stavění, jen jedna příčka ze sádrokartónu..myslím si, že by to nemusela být taková hrůza i když těžko říct máte pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
8.8.13 07:40

Jak to že to nebude bourání, stavění? Jak myslíte, že uděláte odpady, musíte je do něčeho napojit…Vůbec třeba nezmiňujete topení, pochybuju, že v bývalém špajzu je radiátor. Prostě z těchle maličkostí se ve výsledku sečte pořádná suma!
A dle mé zkušenost, nejvíc stály na stavbě ty dodělávky, hrubá stavba, to byla krása.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rodinka004
8.8.13 07:49

Podlahy ked su drevene a opravia sa mozu byt krasne a orcite by som na drevo nedavala pvc. to je skoda… skor by som si rozmyslela ci chcem vrazat peniaze do cudzieho majetku a aka ma tam caka buducnost :oops: a ked chces ciastky daj si to nacenit nejakej stavebnej firme aby si ziskala prehlad a potom si uz co chces spravite sami… popripade date nieco spravit im.

• Nahlásit
  • Citovat
8.8.13 14:58

Elektrikáře máme známého, instalatera taky, kamarád nám udělá celou kkoupelnu zdarma, myslím že na tomhle tom taky dost ušetříme, poděláme své pomoci co se dá samy…malíře taky máme z rodiny a podlahy vážně nevím to pvc asi máte pravdu někde to zkusit jinde to dřevo nechat vybrousit…jinak to parkety docela skřípou nevěděli byste jak to skřípání pořešit?…ale to ne, moje peníze do toho nepůjdou je to dům přítele a né můj, nad tím jsem určitě přemýšlela, peníze si půjčí on né já. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
8.8.13 19:25

@veunnka No dle mé zkušenost - to, že vše udělají známí a ještě zadarmo, to se říká vždy před stavbou. Z mé zkušenosti - ano, pomohou, jednou, dvakrát a pak už je to pro ně pruda, začnou výmluvy, nakonec jim něco šoupnete… Švára nám dělal sádroše a zateplení, pomoc bráchovi…jo jenže to dělal rok, já šílela a on byl natolik oprsklej, že tu přede všema počítal, „na kolik by nás to vyšlo, kdyby to dělal jako melouch“ - takže jsme mu po práci stejně dali prachya v rodině to samozřejmě slyšíme doteď, že nám tehdy pomohl, takže my bysme taky měli.
Za mě - raději se víc zadlužit, než tohle znova!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 07:43

LN- tak to musí být nepříjemné, to chápu.. tak uvidíme jaká situace nastane u nás. Možná máte pravdu, je mi jasné že lidi se začnou vymlouvat, protože ani kuře zadarmo nehrabe, tak uvidíme. každopádně děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
9.8.13 07:51

@veunnka Samozřejmmě můžete mít štěstí, ale u většiny lidí, co znám, to takhle dopadlo. A pak je z toho zbytečný stres, protože práce stojí a stojí a nakonec musíte hledat někoho jiného, koho samozřejmě zaplatíte.
A teda další důležitá věc - kamarádovi se hůř řekne, že to zprasil. Obzvláště třeba u dlažby. Navíc když je to zadara, nemůžete v podstatě ani hlesnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 07:58

To by mohl být náš případ..kamarád mého přítele nám má dělat dlažbu v celé koupelně tak kdo ví jak to dopadne no, je mi jasné že když je něco zadarmo je to asi míň kvalitní než od firmy, myslím že to s přítelem budem ještě muset zvážit, koho na co zavolat a jak to vlastně bude! už aby to bylo za náma ta rekonstrukce.. Jinak nemáte zkušenosti s hypotékou? chtěli bysme si půjčit 800 000, ale 300 000 potřebujeme neučelově, to s hypo. nejde že? je lepší americká hypotéka nebo normální půjčka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
9.8.13 08:08

To nemusí být méně kvalitní, než od firmy, za mě všichni obkladaši jsou prasata :-D :roll: Ale spíše, že se jim hůře upozorňuje na chyby, popř. když to budete chtít předělat, bude to trapné.
Já vše řešila přes stavebko tak, abych nemusela ručit nemovitostí, což v tu dobu nebylo u nás možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama