Rekvalifikace od úřadu práce

207
27.2.16 20:16

rekvalifikace od úřadu práce

Dobrý večer, ahoj, chtěla jsem se zeptat jak to je s rekvalifikací od úřadu práce? Ve čtvrtek jsem se byla ptát na rekvalifikaci a nabídli mi rekvalifikaci Základy pc word, excel. Úřad práce na Praze 4 - Novodvorská, ale to co mi pani neřekla, kde ty kurzy probíhají a za jak dlouho od podání žádosti se ozvou (pani nebyla vůbec vstřícná), řekla, že to neví, že se o to nezajímají. Tak se chci jen zeptat zda si někdo dělal také tento kurz? Kde byl nebo se místa mění? Fakt některé úřednice by neměli tuto práci dělat :(. Děkuji za případné info :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3052
27.2.16 20:23

@Martule79
O jakou rekvalifikaci máš zájem?

Příspěvek upraven 27.02.16 v 20:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
27.2.16 20:24

Sice nejsem z Prahy ale myslím si že paní na ÚP by snad o tom, co ti nabízí měla něco vědět. Já bych si zkusila najít rekvalifikační zařízení sama a požádala ÚP o schválení rekvalifikace a tím i o úhradu kurzu, pokud vím tak úp hradí cenu rekvalifikace až do výše 50.000Kč A měli by ti tam dát formulář do kterého vyplníš o jakou rekvalifikaci máš zájem z jakého důvodu atd. a pak 14 dní před zahájením kurzu to musís zanést na bobočku pracáku na které se tomu věnují, u nás je pobočka pro uchazeče o zaměstnáni a pro vyřizování rekvalifikace zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.2.16 20:32

rekvalifikace

@Hanney rekvalifikace na základy pc,
@gissel tady u toho úřadu když se na něco zeptám, tak mi odseknout nebo nic nevědí nebo je nic nezajímá, takže asi tak. Taky jsem si myslela, že když to nabízejí, tak vědí kde a za jak dlouho dají vědět… vlastně mi řekla, že ty kurzy už ted probíhají.. no tak asi musí vědět kde to je :think: Tady to je taky rozdělený, ale vyfasovala jsem takové pani, no radši nemluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3052
27.2.16 20:36

@Martule79 najdi si sama nějaký rekvalifikační kurs, musí mít akreditaci ministerstva školství, tam pak zajdeš, oni ti dají papíry, ty pak doneseš na úp
oni ti to schválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
27.2.16 20:40
@gissel píše:
Sice nejsem z Prahy ale myslím si že paní na ÚP by snad o tom, co ti nabízí měla něco vědět. Já bych si zkusila najít rekvalifikační zařízení sama a požádala ÚP o schválení rekvalifikace a tím i o úhradu kurzu, pokud vím tak úp hradí cenu rekvalifikace až do výše 50.000Kč A měli by ti tam dát formulář do kterého vyplníš o jakou rekvalifikaci máš zájem z jakého důvodu atd. a pak 14 dní před zahájením kurzu to musís zanést na bobočku pracáku na které se tomu věnují, u nás je pobočka pro uchazeče o zaměstnáni a pro vyřizování rekvalifikace zvlášť.

tohle zdaleka není nárokové, a zdaleka to neschvalují všem. Navíc se pak musí nastoupit do zaměstnání nebo začít podnikat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.2.16 20:41

rekvalifikace

@Hanney ted už to nechám jak to je, když jsem si to už na úp zadala, ale kdybych to věděla dřív, tak to udělám jak píšeš. Právě jsem si myslela jestli to někdo taky takhle nevyřizoval..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.2.16 20:50
@Hanney píše:
@Martule79 najdi si sama nějaký rekvalifikační kurs, musí mít akreditaci ministerstva školství, tam pak zajdeš, oni ti dají papíry, ty pak doneseš na úp
oni ti to schválí.

no, nebo neschvali…

brachovi nechvalili kurz na vysokozdvizny vozik, i kdyz by s tim dostal praci. kamosce zas neschvalili pocitacovy kurz, i kdyz jinak delala ucetnictvi a pomohlo by ji to. podle ceho se rozhoduji nema nikdo paru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.2.16 20:55

Jednala jsi se zprostředkovatelkou nebo jsi byla přímo na oddělení rekvalifikací u té Baranové zde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.2.16 21:02

rekvalifikace

@Kamca4 u Baranové jsem nebyla, ale byla jsem v kanceláři na rekvalifikace, tam mi pani dala formulář, který jsem vyplnila a přidala životopis a dosažené vzdělání a pak jsem do dala do podatelny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
27.2.16 21:20

Já jsem si našla sama rekvalifikační kurz mimo úřad práce, tam jsem jen pak vyplnila papíry a asi měsíc čekala na schválení, pak to schválili a uhradili celou částku - asi 15000 Kč.
Za zkoušku nic nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
27.2.16 22:00

@Martule79 určitě to bude zvlášt kdo se tím na úp zabývá to že paní byla nepříjemná není až tak neobvyklé mám obdobnou zkušenost kdy úřednice neměla svůj den mnoho štěstí a pevné nervy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
27.2.16 22:31

Já se na to ptala na praze 10 a kurz si musím vzásadě sehnat sama, ale myslím i zaplatit, oni to teprve po zaplacení proplácí zpět, nebo máte jinou zkušenost? a taky myslím, že třeba v průběhu rodičovské to nejde i když jsem před tím byla na UP, teprve až po dokončení rodičovské…nebo máte jinou zkušenost? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
27.2.16 22:43

@těho mám mě ho zaplatil úp nic jsem si nemusela platit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.2.16 22:45

Hm tak já jsem si na rekvalifikační oddělení psala o detaily k jednomu kurzu co nabízeli, pak se mi volali sice to teda trvalo 14 dní, ale s tím, že pokud mám o kurz zájem tak mám dojít osobně pokud možno dneska vyplnit žádost a dva dny na to podepsat rekvalifikaci - smlouvu a za pár dní jsem na tu rekvalifikaci nastoupila. Platit jsem nemusela nikomu nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama