Reklama

Rentgen ve 31tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 25.07.10 14:20
rentgen ve 31tt?

Dnes ráno jsem se tak kopla do malíčku na noze, že nemůžu ani došlápnout. :-? Kdysi jsem ho měla zlomený, bolest stejná, i mi to tak nějak stejně zmodralo, fixace je stejně jen obvazem k druhému prstu, tak si říkám, zda si zajet na pohotovost nebo ne. Zase kdybych tam jela, tak budu mít zprávu a můžu to dát na pojistku, ale kdyby mi to chtěli zrengenovat, tak bych se sebrala a odešla. Z rentgenu mám docela hrůzu, tak nevím, jak to chodí v praxi, zda by mě jako těhotnou na rentgen hnali…

Měla jste některá zlomeninu v těhotenství? Jak to řešili dr.? Děkuju za rady :kytka:

Reklama

Reakce:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 25.07.10 14:36

Buď nedělají RTG nebo ti dají zástěru :wink:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 25.07.10 14:41

Tipuju, že ho spíš budou chtít udělat, pokud mají potvrdit nebo vyvrátit zlomeninu. Ale zas si myslím, že ve 31tt s vestou to není zas až tak velké riziko, je otázkou, jestli ti to za tu pojistku stojí nebo ne.

Farllin
Neúnavná pisatelka 17368 příspěvků 25.07.10 14:51

Ahoj, já sice zlomeninu neměla, ale teď mám naraženou ruku. Bolí mě už třetí týden, nechce se to pořádně zhojit, protože mé tělo vše dává miminku, všechny vitamíny atd. Rentgen mi dělat ani nechtěly, protože v těhu se nedoporučuje. Mimoto jsem byla 5× u zubaře,mám v těhu problémy se zuby, kde rentgen jsem taky potřebovala, ale neudělali mi jej, i přes zástěru se to prý nedoporučuje.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 25.07.10 14:56

Právě že jen kvůli pojistce bych to nedělala, dobrá by byla, ale mimčo je samozdřejmě důležitější. Takže mi to stejně asi jen zafixují k druhému prstu, což zvládnu sama :wink: Pokud by se to zhoršilo, tak si tam zajedu, jinak raději ne. Moc děkuju :kytka: :kytka: :kytka:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 25.07.10 15:00

Jestli chceš mít jistotu, že si ještě někdy v lodičkách zatancuješ na bále nebo se nasoukáš do lyžáků, tak asi zítra tradá do nemocnice. Zatím ledovat a nenamáhat. Pokud bude RTG nutný, dají ti na tělo ochranu (zástěru) a „vyfotí“ jen nohu(y).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 25.07.10 15:38
BaraF píše:
Jestli chceš mít jistotu, že si ještě někdy v lodičkách zatancuješ na bále nebo se nasoukáš do lyžáků, tak asi zítra tradá do nemocnice. Zatím ledovat a nenamáhat. Pokud bude RTG nutný, dají ti na tělo ochranu (zástěru) a „vyfotí“ jen nohu(y).

S malíčkem stejně nic nedělají, tak opravdu krom pojistky nemá cenu courat do nemocnice…

Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 25.07.10 15:38

Ahoj Veruš,

kvůli zlomenému malíčku na noze Ti jako těhotné RTG nejspíš dělat nebudou. Ono se s tím stejně nic nedělá, jen se dá náplaťová fixace, jak jsi sama popisovala. Takže jestli Ti jde o zápis od doktora kvůli pojistce, tak bych tam zajela a rovnou to i takhle řekla.

Jinak i kdyby Tě kvůli něčemu někdy rentgenovat měli, tak ti dají zástěru a bříško vykryjí.

No a ještě malá utěcha, já sama jsem musela jít na CT po automobil.nehodě ve 4.měsíci. Pak mě kvůli tomu a kvůli tomu co mi dali v infuzi hnali na genetiku. Tam mě jedna paní doktorka všechno ochotně vysvětlila a řekla i to, že se RTG vyšetření a s ním spojené riziko někdy trochu přeceňuje, tak nevím.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 25.07.10 15:45

Do lodiček se stejně po komplikované zlomenině chodidla po autonehodě nenasoukám :wink: a lyžař nejsem :oops: , tak to asi fakt nemá cenu. Já uvidím do zítra a kdyby to bylo k nevydržení, tak si tam zajedu, spíš pro jistotu. Už to mám zafxované, tak uvidíme. Ještě jednou děkuju :huban:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 25.07.10 15:54

RTG se driv delal na zjisteni polohy plodu pred porodem
cesta letadlem je jako nekolikrat RTG (kosmicke zareni)
RTG muzes klidne odmitnout a jako tehotnou te asi ani nebudou nutit podepsat revers, rozhodne se nebudou nijak zlobit
ale je fakt, ze naplasti si to muzes zalepit sama
tak bych to asi hlidala, jestli to nejak extra neoteka nebo nefialovi

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 25.07.10 16:15
Pudloslava píše:
RTG se driv delal na zjisteni polohy plodu pred porodem
cesta letadlem je jako nekolikrat RTG (kosmicke zareni)

Tyjo, fakt? To jsou věci 8-o

Jinak jak píšeš, budu to hlídat a zalepené už to mám.

Havraní
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 25.07.10 16:25

Já měla rentgren ve 33.týdnu,plíce,měli podezření na zápal plic,dali mi zástěru na břicho a prcek je zdravej :wink:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 25.07.10 17:01

On už je prcek taky ve 30tt už vlastně úplně hotovej a defacto jen přibírá…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >