Repelent v prvním trimestru

Anonymní
5.6.17 08:52

Repelent v prvním trimestru

Ahoj, jsem na začátku sedmého týdne těhotenství, k doktorovi jsem teprve objednaná, takže nic nevím oficiálně. Ale na přelomu pátého a šestého týdne jsem byla na grilovačce a hrozně nás žrali komáři. Tak jsem se nastříkala repelentem, ale dost neinteligentně, hodně na holou kůži a ještě jsem to dost nadýchala, žádné, že bych zatajovala dech nebo tak (asi mi změkl mozek tím těhotenstvím). Pak jsem se dočetla, že používání repelentu je absolutně nevhodné, protože ta účinná látka DEET prý způsobuje deformaci močové trubice u chlapečků apod. Teď jsem z toho hrozně špatná, pořád na to musím myslet, jak jsem mohla být tak hloupá. Jinak se hrozně hlídám, řeším kdejakou ptákovinu, ale tohle mě fakt nenapadlo, na lahvičce ani nepíše, že by to neměly používat těhotné. Myslíte, že to mohlo opravdu plodu v tomto období ublížit? Celou dobu jsem měla hrozně nafouklé bříško, musela jsem hned začít nosit těhotenské kalhoty a teď z ničeho nic splasklo a je jako dřív, tak mám obavy, jestli se něco nepokazilo. Prosím o zachování anonymity, ještě jsme to neoznámili okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

268
5.6.17 09:03

Prosimtě zachovej klid, všechno bude ok ;) Mě osobně by ani nenapadlo nějaký repelent řešit. Musela by jsi žít 9 měsíců v bublině aby jsi se vyhla všem možným nástrahám… Jedno postříkání repelent nepoškodí plod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
5.6.17 09:14

Ja se splichala repelentem normalne, lepsi nez chytit neco od klistete a syn ma mocovou trubici v poradku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2579
5.6.17 09:14

Buď v klidu :) Já když jsem z něčeho nervózní, většinou se uklidním na porodnice.cz odpovědmi Dr. Kouckého. Ohledně repelentu třeba tady:

http://www.porodnice.cz/…pet-repelent

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
5.6.17 09:37

Prosim te! Dej si dvojku vina a klid!! Po repelentu se fakt nic nestane. Jooo, kdybys ho na sebe kazdy den vystrikala dve lahvicky a jeste ho inhalovala tak dejme tomu. Ale jedno postrikani?!? Jestli takhle vysilujes ted, co budes delat celych devet mesicu? Sedet doma v byte aby ses naaahodou neceho nenadyxhala?!?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama