Odběr choriových klků u Apolináře

187
4.6.17 22:18

Odběr choriových klků u Apolináře

Ahoj holky, moc prosím o Vaše zkušenosti. Podstoupila jsem prvotrimestrální screening a vyšel jako hraniční. Mám hodně nízké hodnoty z krve papp-a a ještě něčeho z té krve. Poslali mě tedy na genetiku a hned objednali na odběr choriových klků. Nechtěla jsem čekat na amniocentézu. Už dvě děti mám a vždy vše bylo v pořádku. Mám z toho odběru, možných rizik a výsledků hrozný strach. Jdu na to k apolináři, tak mě zajímalo jestli jste tam některá na tom taky byla a jak to probíhalo. Moc děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3399
4.6.17 22:49

Já byla na odběry v prvním těhu ale ve Zlíně.. Je to takové nepříjemné, ale nebolí to. Pociťovala jsem to, jako nějaké škrábání o stěnu. Nemusíš mít strach, určitě to není až takové ryziko, jako u odběru plodové vody. Hodně štěstí, ať vše dopadne dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
4.6.17 22:57

@LLenule111 moc děkuji za uklidnění. Mám z toho fakt strach, tak doufám, že to v pohodě zvládnu a že i výsledky snad budou ok. Na netu jsou ty názory dost různé, tak hledám osobní zkušenosti a trochu uklidnění. Bojím se i potratu ale snad se to tak často nestává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
5.6.17 05:29

A to si nemůžeš koupit nějaký ten test z krve typu prenascan? Nebo tedy u nás jde na pojišťovnu panorama test. Kamarádce vyšel hraniční screening taky (cca 1:346 na DS) a měla ho zadarmo. :palec: Je to z krve, podobný jako prenascan. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.6.17 16:54

@mau-mau nic takového mi nenabízeli. Dali mi pouze vybrat mezi amniocentézou, odběrem klků, prenascanem a nebo vše odmítnout. Tak jsem vybrala ty klky, že nebudu moc dlouho čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
5.6.17 21:24

..jenže prenascan je z tvé krve, tudíž neinvazivní… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.6.17 23:54

@mau-mau to ano ale taky mi byl nabízen za necelých 20.000,– a to si za odběr krve bohužel nemůžeme dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
6.6.17 05:59

@Lucilinka to není možný… tady stojí 12 ve všech laborkách… ale evidentně se touto cestou vydat nechceš, tak ti přeji, ať ti tvá volba vyjde.. Já osobně bych se více pídila po těch testech z krve.. není jen prenascan, vím sama o dalších 4, různé ceny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
6.6.17 12:11

@mau-mau při genetické konzultaci mi byl nabízen jen ten prenascan a doktorka zmiňovala základní částku asi 15.000,– a pak s něčím rozšířeným asi 19.000,–. Škoda, že jsem nevěděla, že jsou i jiné alternativy třeba za méně peněz. Odběr klků už mám za sebou a teda bylo to opravdu hodně bolestivé. Injekci na umrtvení jsem nedostala a placentu mám na zadní stěně, tak je to možná i tím. Břicho bolí jak čert a já dolezu sotva na wc. Je vidět, že každá žena to snáší jinak. Teď čekám na výsledky a modlím se, aby vše dopadlo dobře a bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama