Replika historického šperku

Anonymní
1.9.20 21:12

Replika historického šperku

Jednoduchý dotaz prosím. Podařilo se mi jako největšímu idiotovi ztratit cenný šperk, rodinnou památku. Nikdy jsem neztratila ani náušnici a teď ve velkém stylu. Je mi to strašně líto, vyčítám si, ale s konečnou platností je fuč, nálezce - možná spíš napůl zloděj- měl životní den:( Nechci aby o tom rodinní příslušníci věděli- byl můj a jedná se tedy o moji ztrátu, ale zbytečně by je to rozrušilo. Někdy jsem si ho brala k rodinným příležitostem a bylo by divné kdyby teď už ne. Neznáte někoho, nemáte nějakou zkušenost s tím, že by někdo uměl vyrobit dle fotky repliku např. pozlacenou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4686
1.9.20 21:35

Zkus se podívat na fleru, jsou tam i výrobci šperků. Můžeš je s fotkou oslovit. Já jsem si tam nechala udělat zase háčkovanou hračku podle fotky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 21:43
@brisco píše:
Zkus se podívat na fleru, jsou tam i výrobci šperků. Můžeš je s fotkou oslovit. Já jsem si tam nechala udělat zase háčkovanou hračku podle fotky. ;)

Děkuju za tip, okouknu to. I když při vší úctě k Fleru jsem měla pocit že tam lidé pracují spíše s nějakými předdělanými háčky, kusy atd. A tím se to nespláchne.

Budu asi spíše potřebovat šikovného zlatníka, ovšem ochotného a flexibilního na nezvyklý požadavek. Kdybyste někdo nějakého znal. Vím, že zadarmo to nebude a za blbost jsem ochotná dost zaplatit. Jen tolik, kolik byla hodnota šperku, bych zaplatit nemohla, takže pátrat po starožitnictvích po podobném nemá cenu. Ale samozřejmě jsem to stejně zkusila a nenašla ani vzdáleně podobný.

• Citovat
  • Nahlásit
4686
1.9.20 21:48

Jsem tam zkusila vyhledat zlaté přívěsky
https://www.fler.cz/…ata/privesek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3166
1.9.20 21:50

No nevim jestli pracuji i mimo granaty, ale v Granatu Turnov maji mimoradne sikovne umelecke zlatniky/zlatnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 21:51
@brisco píše:

Docela jsi mě přesvědčila. Děkuju, zkusím to:) Kdo by to do Fleru řekl:D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 21:53
@luccifera píše:
No nevim jestli pracuji i mimo granaty, ale v Granatu Turnov maji mimoradne sikovne umelecke zlatniky/zlatnice.

Taky děkuju za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
7728
2.9.20 10:32

Nejsi z Prahy? Znám tam několik zlatnictví, kde sedí vzadu zlatník a vyrábí/opravuje. Pokud nemáš něco opravdu velmi složitého, tak by to jiste uměli vyrobit. Jen nemám tušení, kolik se platí za výrobu na zakázku. Jinak je mi to hrozně líto, opravdu je ztracený? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7728
2.9.20 10:35
@brisco píše:

Nechci být zlá, ale ten fler vypadá, že každý prostě někde nakoupil hotové přívěsky a pak je navléká na šňůru. Půlka těch věcí ani nevypadá zlatá :oops: těm bych výrobu asi nesvěřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 10:56
@Lalelale píše:
Nejsi z Prahy? Znám tam několik zlatnictví, kde sedí vzadu zlatník a vyrábí/opravuje. Pokud nemáš něco opravdu velmi složitého, tak by to jiste uměli vyrobit. Jen nemám tušení, kolik se platí za výrobu na zakázku. Jinak je mi to hrozně líto, opravdu je ztracený? :(

Jsem z Prahy. Můžeš mi tedy dát tip?
Bohužel je. Vzala jsem si ho marnotratně na významnou společenskou akci, v davu k občerstvení mě sklouznul a než jsem si uvědomila, co to lechtání na zápěstí znamenalo, už ho měl někdo asi v kabelce protože se po něm slehla zem. Takový člověk, který nález od pohledu drahý neodevzdá je pro mě prakticky zloděj.

• Citovat
  • Nahlásit
7728
2.9.20 11:24
@Anonymní píše:
Bohužel je. Vzala jsem si ho marnotratně na významnou společenskou akci, v davu k občerstvení mě sklouznul a než jsem si uvědomila, co to lechtání na zápěstí znamenalo, už ho měl někdo asi v kabelce protože se po něm slehla zem. Takový člověk, který nález od pohledu drahý neodevzdá je pro mě prakticky zloděj.

Zkus zlatnictví kristian gold na Poříčí. Je to hned v té ulici u palladia a je tam několik dalších velmi dobrých zlatnictví, kdyby tě tady odmítli. Ale u Kristiána jsem viděla takové docela složité kousky, co jinde neměli. Zkusilas na tu akci zavolat, jestli se to tam nenašlo? Jinak nevím, jaký kousek jsi měla, ale pokud to byla vyloženě starožitnost, replika bude totálně zářit novotou plus jestli nemáš hodně detailní fotky, příbuzní by to stejně mohli poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4686
2.9.20 11:32
@Anonymní píše:

Možná by stálo za to nejdřív obejít zastavárny a starožitnosti v okolí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7728
2.9.20 11:37
@brisco píše:
Možná by stálo za to nejdřív obejít zastavárny a starožitnosti v okolí. :think:

Jo to je taky dobrý nápad. Jinak zakladatelko chápu, že tě tohle hrozně mrzí, ale nikdo takovou věc neztratí schválně, mohlo se klidně trhnout zapínání/cokoliv. A tvůj předek by jistě byl rád, žes šperk chtěla nosit a nehnil někde v šuplíku. Tak si to nevycitej, je to smutná nehoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28528
2.9.20 11:40
@Anonymní píše:

A hlásilas to na policii?

Policajti pak obcházejí zastavárny a výkupny a i já být na Tvém místě, tak to obejdu…

Stejně tak kouknout třeba na aukro atd., jestli to někdo neprodává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 11:46
@free333 píše:
A hlásilas to na policii?

Policajti pak obcházejí zastavárny a výkupny a i já být na Tvém místě, tak to obejdu…

Stejně tak kouknout třeba na aukro atd., jestli to někdo neprodává…

Hlásila. Ale upřímně mi řekli jak to je. Blbě by se cokoliv dokazovalo. Kdyby mi ho někdo z ruky serval, byla by to jiná.
No jo ale já bych na zpětný odkup neměla, víš. :( Před deseti léty byl odhadnutý na 30 000…
Budu muset zkusit tu repliku a historku o tom že jsem ho nechala vyčistit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama