Řešit pomluvy za děti?

Anonymní
15.3.21 10:39

Řešit pomluvy za děti?

Dobrý den nevím si rady s tím jak mám zareagovat. Mé dítě přišlo domu s tím, že její kamarádka ji řekla o mě hnusnou věc, že to doma říkají její rodiče. Je to hnusná pomluva, nepravdivá. Zajímá mě jestli mám nad tím mávnout rukou nebo říct přímo dcerky kamarádce jak se věci mají a vysvětlit ji, že to není pravda a naučit ji slušnému chování a nebo zda to mam řešit s rodičema? Já bych to neřešila nejspíš vůbec je mi ukradené kdo si co o mě myslí, ale mojí dceru to moc mrzí obrečela to a taky ví že to není Pravda! Říkala to své kamarádce, zastávala se mě samozřejmě. Je z toho hodně špatná a já taky kvůli ní. Nechci aby se trápila kvůli blbosti dospělých co si nevidí do úst.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7402
15.3.21 10:43

Reste to s dospělými, když to vykládají oni, ta malá to jen má od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 10:48

Jasně to mě napadlo hned, ale obávám se toho, že se tím situace ještě zhorší, když se ozvu a budu se bránit. Aby mi neřekli „potrefená husa se vždycky ozve“ znáte to. To co o mě říkají je totální nesmysl. Kdyby to byla pravda tak bych nemohla říct ani pip.

• Citovat
  • Nahlásit
27637
15.3.21 10:49

Asi bych jen řekla dceři, že to není pravda, že je to pomluva. A dál bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
15.3.21 10:53

Nemá cenu se tím zabývat, vždycky se najde někdo, kdo o Tobě bude něco říkat - i naprosté nesmysly. Je to dobrá příležitost, abys dceři vysvětlila, že i takoví lidé existují. Zbytečně bych to nehrotila, a rozhodně neoplácela stejnou mincí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 10:59
@Sardelka píše:
Nemá cenu se tím zabývat, vždycky se najde někdo, kdo o Tobě bude něco říkat - i naprosté nesmysly. Je to dobrá příležitost, abys dceři vysvětlila, že i takoví lidé existují. Zbytečně bych to nehrotila, a rozhodně neoplácela stejnou mincí.

Přesně tak, zrovna jsem dceru poučila o tom, že kolikrát lidí řeknou ošklivé věci a dělají to většinou lidí, kteří závidí nebo mají sami se sebou nějaký problém. Dcerka se pousmála, ale vidím, že ji to pořád moc mrzí.

• Citovat
  • Nahlásit
391
15.3.21 11:02

Dceři bych celou situaci vysvětlila (jaká je pravda) + i vysvětlení, co jsou pomluvy atd. + Co má kamarádce odpovědět, až se to bude opakovat (ale tady upřímně nevím co konkrétně bych jí řekla, protože říct " tvoji rodiče se neumí chovat" moc výchovné není no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
15.3.21 11:06

Ja bych je konfrontovala, uz jsem moc stara na to, abych si nechala vse libit a jeste to davala za priklad dceri, ze se jako nic nedeje, ze je ok se proti nespravedlnosti nebranot, normalne
asertivne, vecne bych s nimi pohovorila…ze zkusenosti vim, ze lidi reknou za zady cokoli, ale kdyz je s tim osocis primo tak kotaj, vymlouvaji se a my to nerekli apod..navic, pokud je to neco opravdu hnusneho, ve stylu, ze krades, ze nevis kdo je dcery otec, ze si byvala slapka nebo co ja vim…tak bych to nenechala byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16285
15.3.21 11:06
@Anonymní píše:
Přesně tak, zrovna jsem dceru poučila o tom, že kolikrát lidí řeknou ošklivé věci a dělají to většinou lidí, kteří závidí nebo mají sami se sebou nějaký problém. Dcerka se pousmála, ale vidím, že ji to pořád moc mrzí.

A tím, že Ty se do toho vložíš a půjdeš všem všechno vysvětlovat, se toto změní jak? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
15.3.21 11:07
@vokishka píše:
Asi bych jen řekla dceři, že to není pravda, že je to pomluva. A dál bych to neřešila.

Přistupovala bych k tomu stejně. Že si prostě rodiče kamarádky vymýšlí. Sice netušíš proč, pravda to není, ale že to není nic k řešení nebo něco, kvůli čemu by musela být dcera smutná nebo plakat.

A pak ji připravit, jak případně kamarádku „uzemnit“ v případě, že by to chtěla vytahovat a používat proti dceři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
15.3.21 11:08

Dceři bych vysvětlila, ze pomluvy existují a jak s nima naložit. Kamarádky rodičům bych jasne řekla, ze takhle ne.
Ale hlavně to musí probrat dcera. Bude se s tím setkávat cely život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
15.3.21 11:11
@Anonymní píše:
Přesně tak, zrovna jsem dceru poučila o tom, že kolikrát lidí řeknou ošklivé věci a dělají to většinou lidí, kteří závidí nebo mají sami se sebou nějaký problém. Dcerka se pousmála, ale vidím, že ji to pořád moc mrzí.

Myslíš, že kdybys šla konfrontovat rodiče, že jí to mrzet nebude? Tipuju, že by z toho byla ještě rozhozenější, jestli je taková cíťa. Takže jak píšou holky, vysvětlit, co jsou to pomluvy, proč to lidé dělají a vzít to jako výchovnou lekci. Samozřejmě taky trochu záleží na tom, o jakou pomluvu šlo. Dovedu si představit i situaci, že bych si to s nimi šla vyříkat. Například, kdyby všude vykřikovali, že tvoje dcera není tvého muže, ale Pepíka ze sousedství nebo třeba že bereš drogy. Ale ono asi o nic tak hrozného nešlo, že? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 11:37
@unuděná píše:
Myslíš, že kdybys šla konfrontovat rodiče, že jí to mrzet nebude? Tipuju, že by z toho byla ještě rozhozenější, jestli je taková cíťa. Takže jak píšou holky, vysvětlit, co jsou to pomluvy, proč to lidé dělají a vzít to jako výchovnou lekci. Samozřejmě taky trochu záleží na tom, o jakou pomluvu šlo. Dovedu si představit i situaci, že bych si to s nimi šla vyříkat. Například, kdyby všude vykřikovali, že tvoje dcera není tvého muže, ale Pepíka ze sousedství nebo třeba že bereš drogy. Ale ono asi o nic tak hrozného nešlo, že? ;)

Nene až tak moc hrozný to zase nebylo. Šlo o to, že se podle nich nevenuji dcerce a spíš si jdu doma zdřímnout, že je mi jedno co dělá a má volnou výchovu protože je mi často špatně a jsem ráda když se jí můžu zbavit :roll:. Oni jsou sportovně založený a já na to moc nejsem. Jsem samozivitelka s invalidním důchodem. Dcerce se věnuji, má samé 1.
Hrajeme si spolu, chodíme hodně na procházky. Miluji ji celým srdcem. Podle mě i podle své dcery se jí věnuji normálně řekla mi, že je spokojená a nic jí nechybí.
Jinak zrovna na tu rodinu mám taky svůj názor, není to u nich žádná sláva, to mi řekla nedávno jejich dcera. Nikdy bych to nerozebírala když nejde o násilí. Takové věci se dětem neříkají…Jsou to staří rodiče měli dítě hodně pozdě a už tady jednou kolovalo, že jsem na dítě moc mladá a podle toho to tak vypadá atd.
Nikdo jiný o mě nic takového neříká jen oni. Kdyby to řekla dcerce jen tak jak to píšu, ale ona se jí vysmívá, že je chudák a má neschopnou matku. Dcera ji řekla že to tak vůbec není a ona se do ní pustila na mou adresu a že to říkají rodiče 8o
Jinak dítě jsem měla ve 22 letech nepřijde mi to nějak brzo, byla jsem dospělá žena a dítě jsme moc chtěli.

• Citovat
  • Nahlásit
16014
15.3.21 11:40
@Anonymní píše:
Nene až tak moc hrozný to zase nebylo. Šlo o to, že se podle nich nevenuji dcerce a spíš si jdu doma zdřímnout, že je mi jedno co dělá a má volnou výchovu protože je mi často špatně a jsem ráda když se jí můžu zbavit :roll:. Oni jsou sportovně založený a já na to moc nejsem. Jsem samozivitelka s invalidním důchodem. Dcerce se věnuji, má samé 1.
Hrajeme si spolu, chodíme hodně na procházky. Miluji ji celým srdcem. Podle mě i podle své dcery se jí věnuji normálně řekla mi, že je spokojená a nic jí nechybí.
Jinak zrovna na tu rodinu mám taky svůj názor, není to u nich žádná sláva, to mi řekla nedávno jejich dcera. Nikdy bych to nerozebírala když nejde o násilí. Takové věci se dětem neříkají…Jsou to staří rodiče měli dítě hodně pozdě a už tady jednou kolovalo, že jsem na dítě moc mladá a podle toho to tak vypadá atd.
Nikdo jiný o mě nic takového neříká jen oni. Kdyby to řekla dcerce jen tak jak to píšu, ale ona se jí vysmívá, že je chudák a má neschopnou matku. Dcera ji řekla že to tak vůbec není a ona se do ní pustila na mou adresu a že to říkají rodiče 8o
Jinak dítě jsem měla ve 22 letech nepřijde mi to nějak brzo, byla jsem dospělá žena a dítě jsme moc chtěli.

Hele, tak tohle bych fakt neřešila. Dcerku nauč, jak se efektivně bránit („moje máma se mi věnuje vždycky, když potřebuju a už o tom nechci slyšet ani slovo“) a sama nad tím mávni rukou. Myslím, že dcera sama přijde na to, že tahle „kámoška“ pro ní ani do budoucna nebude žádná výhra, málokdo se chce kamarádit s někým, kdo se posmívá jeho rodině- a bude vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7788
15.3.21 11:43
@Anonymní píše:

Myslím, že to strašně řešíš. Vždy se najde někdo, komu se nebudeš pozdávat. Zapracovala bych na tom, aby si s tím tvá dcera uměla asertivně poradit. A stejně tak bych nestrkala nos do toho, jak jiní lidé vychovávají své děti. Jistě máš lepší věci na práci, než si na ně dělat “názor”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat