Režim přes den

14.11.19 09:51

Režim přes den

Ahoj maminky, Victorka 4 měsíce tak nějak každý den bojujeme s nějakým režimem a ještě jsem na nic nepřišla. Každý večer od pěti do šesti jen pláče protože je unavená, v 6 koupu a v půl sedmé spinká. Když ji dám spát vícekrát za den tak se v noci budí a hraje si, protože je vyspalá. Vím že každé dítě je jiné, ale máte nějaký zavedený režim přes den hlavně co se týče spánku? V kolik hodin a jak dlouho nechat spinkat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.19 09:59

Zkusila bych dat vic spat pres den a vecer aby sla dyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9956
14.11.19 10:05

Tak hlavně u takhle malého mimina ještě režim jako takový moc nefunguje, nebo funguje chvíli a za měsíc se potřeby změní. Nevím přesně, co ti vadí, zda to, že málo spí přes den, to, že večer pláče nebo to, že chodí tak brzy spát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 10:19

Ne, měla jsem naprosto nerežimové děti. Asi holt po mně. U prvního jsem se snažila režim nastavit - výsledkem byla frustrace na obou stranách. S druhým dítětem jsem se naučila nechat den plynout tak, jak přichází, a byl klid. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
14.11.19 10:44

Žádný režim nemáme, spí kdy chce, vstává kdy chce, ji kdy chce. V mezičase si hrajeme nebo kouká co dělám já :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
14.11.19 10:45

Syn už má teda 5 měsíců, ale pomaličku jsme začínali okolo toho 3 měsíce nenápadně nastavovat. Když to nevyšlo nevadilo…dneska už vím, že před 7 ráno vstávačka, pak okolo 9 spinká v kočárku a jdeme na nákup…spí tak půl hodiny. Odpo chodí spát mezi půl 1 až 1 a to spi 1-2 hodiny, prostě jak kdy…o víkendu chodíme k našim a to si většinou zbucne okolo 4 ještě jednou v týdnu se mi ho uspat podruhé nedaří… A o půl 8 spí…délku spánku nechávám plně na něm… Když spí dlouho nikdy nebudím… V noci se budi 2×…tak uvidíme, jestli to chvilku takhle nastavené vydrží… U staršího jsem to jak rostl postupně upravovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
14.11.19 10:49

Ve 4m jsme měli jediný režím že večer jsem se snažila aby šla spát kolem 19-20. Nekoupala jsem každý den. Přes den každý den to bylo jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2899
14.11.19 10:53

Já mám.3 měsíční a režim je pokaždé jiný, podle toho, co děláme se staršími. Ale více méně jsou to vždy 3 hlavní spánky a mezi tím dle nálady nějaký ty desetiminutovky. Jídlo pokaždé jinak, podle hladu, nálady a potřeby. Ted jsou starší nemocní, jsou doma a je to úplně jinak, než když jsou ve školce a chodíme na hřiště apod. Naštěstí se mi to mimino podařilo naučit spát na balkoně, takže aspoň ona může být „venku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
14.11.19 10:54

@Mika.ella1 take bych zkusila, nam se to osvedcilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 11:01

@unuděná že se v noci dost budí a že každý večer pláče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9956
14.11.19 11:07
@Verunka Šr píše:
@unuděná že se v noci dost budí a že každý večer pláče

Tak večer pláčou děti často kvůli bříšku. Po tom koupání se zklidní a usne? Není tedy jen už hodně unavená? Osobně bych jí zkusila zavést jeden podvečerní spánek, třeba kolem 16-17 hodiny, po probuzení nakrmit, v klidu vykoupat a nechat vzhůru, dokud nebude unavená, nakrmit a až pak uložit k nočnímu spánku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
14.11.19 11:21

Dceri budou 4m, po sestinedeli jsme zajeli rezim a funguje.
Budi se kolem 7h.
Ranni hygiena, mlicko, hrani.

9-11h spi venku (prochazka, terasa).

11-12h hrani.

12h mlicko.

12:30-16:30 spi na terase.

16:30 mlicko, hrani.

18h kratky spanek.

19h vecerni hygiena, mlicko.

V noci se budi 1-2× na mlicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 12:00

Nechávala jsem režim zcela na dítěti. První měsíce klidně večerní spánek až v 11. Kolem toho 9. měsíce se to ustálilo. Jinak nechápu, co chceš s tím radit. Dnes spal syn do devíti a usnul na „dopolední spánek“ před chvílí, mám ho násilně budit, protože máme v režimu oběd? No to by ten den asi vypadal, ten by mi to osladil :D večer koupeme kolem osmé, tak jenom přizpůsobím odpolední uložení k spánku, když bude hodně živej možná vynecháme, taky se mi může vzbudit za půl hodiny nebo klidně ve dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama