Režim ročního miminka

28.11.19 12:32

Režim ročního miminka

Ahoj maminky,
zajímá mě zda režim miminku nastavujete vy, nebo ho necháváte jak chce miminko? Muj syn už měl spousta režimu a teď 14 dní má režim vstávání kolem sedmé přes den jeden spánek tak na hodinku a půl a večer chodí spát mezi 21 až 22 hodinou. Pro mě je to lepší než předchozích pár měsíců co vstával ve čtyři, ale není to pozdě v kolik chodí spinkat? Jak to děláte vy? Určuje režim miminko nebo vy?
Děkuji za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4896
28.11.19 12:58

V roce jsme už měli nějaký režim který jsme dodržovali. Já vyžadovala a snažila se at dcera večer jde spát kolem 19-20. Přes den jídla byli takdy v obdobnou dobu alespon oběd a večeře. Oběd byl 11- 12, pak šla spát. Záleželo v kolik se ráno vzbudila. Mě osobně vadí děti vzhůru po 20:30… a to už má dcera nyní 3,5r.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
28.11.19 13:01

Muj rocni syn rano vstava mezi 6,30 - 7, pak jde zase v 9 do kocarku chrnet, probudi se mezi 11 - 12, dostane obed a po obede jdeme ven, nekdy usne (ale uz max na hodku), nekdy ne. V 18 mame veceri, pak koupani a do postylky. Nejdele v 19 zas chrni. Rezim jsme tak nejak nastavili spolecne, mam starsiho syna, ktery chodi do skolky, tak jsme to podle toho museli trochu upravit. Samozrejme to tak neni uplne kazdy den na minutu presne.. Uz si dost jasne dokaze „rict“, ze chce ven, jist, pit.., takze se snazime mu vyhovet, kdyz to jde.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 13:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19624
28.11.19 13:05

My od narození dodržujeme koupání mezi 18:30-19:30, večeře před koupáním, a malá nejpozději kolem 20.usina. Oběd kolem 11:30 a potom odpolední spaní. Někdy do do dvou jindy později. Po spaní druhé jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24164
28.11.19 13:13
@Veru1987 píše:
V roce jsme už měli nějaký režim který jsme dodržovali. Já vyžadovala a snažila se at dcera večer jde spát kolem 19-20. Přes den jídla byli takdy v obdobnou dobu alespon oběd a večeře. Oběd byl 11- 12, pak šla spát. Záleželo v kolik se ráno vzbudila. Mě osobně vadí děti vzhůru po 20:30… a to už má dcera nyní 3,5r.

No to je sice pěkné, taky jsem chtěla mít třeba v 19:30 klid, ale když Ti dítě dřív jak v devět neusne nebo vstává v 5 ráno (i taková období jsme s dětmi měli) tak uděláš co? Praštíš ho palicí? Rok a půl staré dítě, které prostě odmítalo být večer v postýlce a snažilo se z ní usilovně vypadnout bylo taky prima.
Takže podle mě je to o nastavení nějakého kompromisu, aby to odpovídalo potřebám dítěte i rodičů. A rodič je v tomhle případě ten rozumější, který se prostě holt na chvilku bude muset přizpůsobit, když je to nutné.

Dodržovala jsem plus mínus dobu jídla, procházek a umožnění dítěti spát (s přihlédnutím k aktuálnímu nastavení dítěte a jeho unavenosti). Ale stějně se to měnilo a stále ještě mění. V roce mi tedy oba spali ještě 2× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
28.11.19 13:15

Zdravím, malá má režim tak od těch 4 měsíců. Spaní ve 20 hodin a vstávala kolem 8 ráno s jedním kojením v noci. Teď je jí rok a má to pořád stejné, spí od 20 hodin a dneska vstávala v 8:30 a to většinou spí celou noc a teď už spí jenom po obědě. Je to každého věc ale vadilo by mi aby dítě bylo ještě ve 22 hod. vzhůru. Chci mít volný večer s přítelem a pustit si třeba hezký film :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24164
28.11.19 13:34

@Simonkaa01 Jenže jsou děti režimové a nerežimové. Mám dvě a dcera byla postatně režimovější než syn (ale i tak se jí čas usínání měnil s počtem denních spánků), který byl tedy dlouho totální mimoň (dráždivé dítě) a srovnal se až někdy ve školce. Taky se může v rodině vyskytout dítě sova nebo naopak skřivan.
Holka když spí ve školce a nemá nějak extra aktivní odpoledne/podvečer, tak jsou dny, kdy je ochotná odpadnout a zahájit hybernaci v půl desátý večer. Neuděláš s tím nic - s větším dítětem se dá domluvit, že zaleze do pokojíčku a nebude dospělé prudít a vyžadovat interakci, s miminem a batoletem máš prostě smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
28.11.19 13:44

Mam taky ročního chlapečka. Režim jsme nastavili od narození. Kolem 18:30-19:00 koupel, pak večeře a max 20:00 chrnět. To zůstalo stejný do teď s tím, že teď už chodí spinkat max 19:30. Přes den spí dopo 9-11:00 a odpo kolem 13:30 až 15:30. Spinká bez uspávání ve svojí postýlce bez jakýhokoliv problému. Ale já mam kluka fakt hodnýho a režim dodržuje a vyžaduje od malinka. Vyjímky se občas stanou a samozřejmě v létě jsme si to přizpůsobili. Myslim si, že co dítě to originál. Každý to má jinak, ale i si myslim, že se tomu dá jít částečně naproti. Doteď jsem ho měla v postýlce v ložnici, teď učíme spát v pokojíku, občas se mi budí na dudlíka, takže místo toho abych v noci jen strčila ruku do postýlky a spala dál tak musim i 3-4× vstát a jít tam, ale chci aby se naučil spát ve svym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
28.11.19 14:10

Zdravím :)
Mám ročního chlapečka a režim který má teď jsme nastavili postupně asi od půl roku. Vstává pravidelně mezi 6tou až půl sedmou ráno. Dáme snídani a pak si ještě tak na 30 minut zdřímne. Pak už jde spát jen po obědě a to většinou spinká tak 2 hodiny. V 17:45 koupání a nejpozději v 18:30 spinká :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
28.11.19 14:42

Nás roční chodí spát mezi 21-21:30 a spí 12 hodin. Po obědě chodí spát asi v jednu a spí cca hodinu a půl. Asi by bylo lepší ho ukládat dřív, ale máme ještě starší dceru a ta chodí spát taky tak a mně to po pravdě vyhovuje, že si spíš ráno pospim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
28.11.19 16:45

Existují na to pravidla a tabulky, ale samozřejmě každé dítě to ma jinak. Jestli už přešlo na jeden spánek, tak dopolední bdění a odpolední by se měli lišit max o hodku - hodku a půl. Teda, jestli ráno bdí 5 hod, tak po denním spánku muže cca 5,5-6 hod, mělo by to být vyrovnaný, aby se cítili dobře. V roce by mělo být optimální 5 hod bdění, ale je to individuální - hodně děti v tomhle věku jeďte spi dva spanky, takže dávají max 4-4,5 hod (záleží na tom, kolik toho vydrží jejich nervový systém). Abys určila vaše optimální bdění - měla bys brat ohled na to, jak se dítě cítí, jestli se moc nepřetahuje, sledovat příznaky únavy. Ten režim se muže každý den o 30 min - hod lišit a nic se neděje. Každopádně ukládání mezi 19-21 je dle odborníků nejlepší, jelikož do půlnoci dítě spi hluboký spanek - čím víc hod hlubokého spánku naspi, tím lip se bude ráno cítit. Posunout ukládání na dřív určitě jde - vím to z vlastních zkušenosti. A aby se dítě v tomhle věku dobře vyspali přes noc -mělo by spát v noci 10 až 11,5 hod (většina děti zvládne spát takhle dlouhou noc od 6 měs do tři let). :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.1.20 17:36

@MiruMac mame to uplne stejne s nasi holcinou. Bude ji ted rok a jak pisete: spani max. ve 20h, 2× spanek pres den a pres noc spi taky bez problemu az na ten blbej dudlik. Nic jsem ji nenastavovala a ani jsem necekala, ze nejaky rezim bude fungovat. Jen jsem sledovala jeji denni rytmus, zda je unavena po jidle, po hrani, jak dlouho vydrzi byt vzhuru atd. a takhle to vyhovuje i me… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat