Rhinoplastika dilema

Anonymní
22.4.21 14:14

Rhinoplastika dilema

Ahoj,
momentálně jsem v procesu, kdy přemýšlím nad plastikou nosu (rhinoplastika). Už jsem byla na konzultaci a mám termín operace cca za měsíc a půl. Jenomže mám dilema. Je mi jen 18 a se svým nosem nejsem spokojená. Samotný chirurg mi řekl, že nemám vůbec hrozný nos, a že by s ním spousta žen dokázala žít, i když potvrdil, že jo mám vzhledem ke svým proporcích těla větší. Jsem celkově drobná (malinká a hubená), nos mám rovný a mám pocit, že mi trčí z obličeje, jako kdyby ani nebyl můj. Mám ho rovný, není křivý ani nemám žádný hrbolek jen je větší. Po reakci rodiny (mimo rodičů, ti to věděli od začátku) a přátel jsem začala mít dilema, jestli jít nebo ne. Moc dobře vím, že spousta žen má mnohem horší nosy než já a nevím, jestli bych se měla v rámci zdravého sebevědomím tím vypořádat nebo ne. Nebudu lhát operace se bojím, ale normálně, asi jako každý člověk.
Moc děkuji za reakce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
930
22.4.21 14:20

Ahoj pokud bys chtěla pošli mi SZ s fotkou tvého profilu… Mám určite zkušenosti tak třeba by ti další názor pomohl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
22.4.21 14:23

To je skoro jako se všemi plastikami. Musíš si zvážit rizika nad benefity. Nebudu posuzovat to, jestli se máš ráda taková, jaká jsi, jestli by ti pomohl psycholog, jestli je to opravdu tak hrozný apod…protože to je o tvém nastavení. Ja ti doporučím vzít to čistě racionálně. Vyhledej si všechna rizika operace, nežádoucí účinky léků, které ti před, při a po operaci budou podány. Přidej si k tomu bolest po dobu hojení. Pokud ti to všechno stojí za to i s ohledem na výše jmenované, tak do toho jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:23

Rhinoplastika se stejně doporučuje od 21. Zkusila bych nejdřív zkusit zapracovat na tom MÍT RÁDA SAMA SEBE. Ve tvém věku jsou tyhle stavy běžné a prožívání různých věcí a situací je intenzivnější (o pár let se mi to potvrdilo). O rhinoplastice mluvím od svých 12 let. V 18 letech jsem se svým nosem vycházela nejhůř. Mám totiž nejen velký nos, ale nos se skobou. Na plastiku jsem nakonec nešla, protože jsem na to neměla finance. Dneska už na ně mám, ale protože mám manžela, který mě miluje takovou jaká jsem a plastiku mi „zakázal“, dokážu už se svým nosem žít, i když mám občas problém s fotkami. Zjistila jsem, že i přesto že bych si stále plastiku nosu přála, není to tak vážné, že bych ráno nemohla vyjít z baráku (pokud pominu své puberťácké období). Zkus to. A pokud to do 21. roku nebude dobré a na fotkách si budeš připadat ošklivá a budeš se cítit špatně, pak do toho klidně jdi. Alespoň pak s novým nosem poznáš partnera a nebude si na tebe muset zvykat :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:27
@Anonymní píše:
Rhinoplastika se stejně doporučuje od 21. Zkusila bych nejdřív zkusit zapracovat na tom MÍT RÁDA SAMA SEBE. Ve tvém věku jsou tyhle stavy běžné a prožívání různých věcí a situací je intenzivnější (o pár let se mi to potvrdilo). O rhinoplastice mluvím od svých 12 let. V 18 letech jsem se svým nosem vycházela nejhůř. Mám totiž nejen velký nos, ale nos se skobou. Na plastiku jsem nakonec nešla, protože jsem na to neměla finance. Dneska už na ně mám, ale protože mám manžela, který mě miluje takovou jaká jsem a plastiku mi „zakázal“, dokážu už se svým nosem žít, i když mám občas problém s fotkami. Zjistila jsem, že i přesto že bych si stále plastiku nosu přála, není to tak vážné, že bych ráno nemohla vyjít z baráku (pokud pominu své puberťácké období). Zkus to. A pokud to do 21. roku nebude dobré a na fotkách si budeš připadat ošklivá a budeš se cítit špatně, pak do toho klidně jdi. Alespoň pak s novým nosem poznáš partnera a nebude si na tebe muset zvykat :mavam:

Upřímně moc děkuji za reakci. Ještě uvidím. 😄

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:28
@sediza píše:
To je skoro jako se všemi plastikami. Musíš si zvážit rizika nad benefity. Nebudu posuzovat to, jestli se máš ráda taková, jaká jsi, jestli by ti pomohl psycholog, jestli je to opravdu tak hrozný apod…protože to je o tvém nastavení. Ja ti doporučím vzít to čistě racionálně. Vyhledej si všechna rizika operace, nežádoucí účinky léků, které ti před, při a po operaci budou podány. Přidej si k tomu bolest po dobu hojení. Pokud ti to všechno stojí za to i s ohledem na výše jmenované, tak do toho jdi.

Moc děkuji, vaši radu vezmu v úvahu. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:29

A nikomu tady svoje fotky neposílej. Pokud i chirurg řekl, že nos není špatný, pak už ti tady nikdo nemůže. Navíc tady nejde o názory a pocity druhých lidí, ale o to jak to cítíš ty a o tom co si myslíš ty. Jenom bych ti doporučila ještě aspoň 2 nebo 3 roky počkat. Pokud by to bylo opravdu hrozné, že by tě to psychicky ničilo a omezovalo tě to v životě (což nepíšeš), pak může plastiku v mladším věku „doporučit“ i psycholog/psychiatr (nevím to přesně).

• Citovat
  • Nahlásit
1384
22.4.21 14:30

Ja bych nikdy nesla na operaci jen kvůli vzhledu. Me snad za 3 týdny konečně čeká ORL operace a když si vezmu, co všechno mě potom čeká, dobrovolne bych do toho nikdy nesla. Jen kvůli zmenšení nosu. Zvlast když ti i sám doktor řekl, že je to dobry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:33
@Anonymní píše:
Upřímně moc děkuji za reakci. Ještě uvidím. 😄

Teď si říkám, že bych do toho klidně šla, ale tak před 5 lety. :) Určitě je dobré jít dřív než poznáš partnera a budeš mít děti. A co se týče doby hojení a bolesti a rizik - člověk je ochoten toto všechno podstoupit, pokud je ten problém vážný a je to myšleno vážně. Půl roku hojení až rok úplného zhojení by mi za to upřímně stálo. Navíc dokud studuješ, je to nejlepší volba. Řešit volno nebo neschopenku v práci je taky pěkně na nic. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:35
@Midaku píše:
Ja bych nikdy nesla na operaci jen kvůli vzhledu. Me snad za 3 týdny konečně čeká ORL operace a když si vezmu, co všechno mě potom čeká, dobrovolne bych do toho nikdy nesla. Jen kvůli zmenšení nosu. Zvlast když ti i sám doktor řekl, že je to dobry…

Každý má jiné priority, není na tom nic špatného.  :)

• Citovat
  • Nahlásit
1384
22.4.21 14:38
@Anonymní píše:
Každý má jiné priority, není na tom nic špatného. :)

Vsak ja nepíšu, ze je špatný, ze ty to chceš. Pisu, ze ja bych to nechtěla. Ono operace není jen tak. Neni to tak, že se prostě vzbudis s pěkným nosem. Mne by to všechno za to nestalo. Taky mam nějaký tělesný nedostatek, ale nikdy by mě nenapadlo to řešit takhle. Pokud to tobě za to stoji, tak do toho jdi. Ale evidentně tom taky nejsi úplně presvedcena. Ja bych byl tebou minimálně počkala do zralejsiho věku. V 18 jsi sice právně dospela, ale jinak ještě v podstatě dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:49

Mám velký nos, skobu a ještě zahnutý dolů. Myslím, že jsem ideální kandidát. V tvém věku jsem taky chtěla jít, ale nešla jsem z důvodů:

• tak nějak mi to bylo líto kvůli rodičům, takto mě „udělali“ (nos mám po taťkovi), takto mě měli rádi
  • strach ze zdravotních komplikací a špatně provedené operace
  • co když nos zdědí dítě (a bude se ptát, kde ho vzalo :-)

Dneska už to není na pořadu dne, s nosem umím žít, leda v případě nějakých zdravotních potíží či po úrazu.

Ale zvažuji časem břicho, jestli se po všech porodech neumoudří. Uvidim.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:51

Pokud se rozhodneš jít na operaci, tak se jí vůbec neboj, mám ji za sebou a rhinoplastika je snad jediná operace, co vůbec nebolí. Ani potom. Akorát je nepříjemné, že máš v nose 2 dny tamponádu, takže dýcháš jenom pusou a pak 2 týdny ta sádra, no. Tak týden máš oteklé oči a modřiny. Ale vůbec nic tě nebolí. A dokud máš sádru, tak raději spát na zádech, spíš v polosedě. Cena byla cca 30t.

Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
28801
22.4.21 14:53

Dej fotku, tak mám velkej nos. Špičatej a širokej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
22.4.21 15:05

Spíš si sepiš klady a zápory. Co ti to přinese a co ti vezme. Operace nosu může v některých případech téměř změnit obličej. Co by sis přála, aby ti to přineslo. Budeš pak mít více sebevědomí, máš pocit, že tě lidé budou mít víc rádi nebo budeš přitahovat opačné pohlaví. Nebo je to jen o tobě a tvém sebepřijetí? Zkus ještě předtím zpracovat na sobě a tom, zda jsi skutečně na 100% přesvědčená. Není špatné když půjdeš ani když nepůjdeš. Pokud půjdeš tak zvaž všechna rizika a hlavně vyber ověřeného lékaře, který má za sebou roky praxe. Nesnaž se ušetřit. Je to obličej, něco co nechováš do podprsenky jako špatně udělaná prsa… Já sama zkušenost nemám, ale mám dvě kamarádky. Jedna si to velmi pochvaluje a druhá lituje. Ta litující paradoxně po operaci řeší to, že jí to přijde divný, že se ztratila. Ona je totiž ten typ, kterému to změnilo celý obličej. Nos má pěkný, ale necítí se v něm, což je paradox…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat