Rhodeský ridgeback - tvar ucha

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 20:00
Rhodeský ridgeback - tvar ucha

Zdravím, chtěla bych poprosit nějakého odborníka na ridgebacky o radu ohledně nezvyklého tvaru ucha. Před pár dny mu jedno ouško změnilo tvar, jako by se zlomilo a již není standardního tvaru. Pejskovi jsou tři měsíce, je s PP. Žádný úraz neměl, ouško není nijak citlivé. Je to stav trvalý nebo se to může zlepšit? Chtěli bychom pejska uchovnit. Někde jsem četla kolagen a masáž ouška? Je to správná cesta? Předem moc děkuji za radu!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Denny97
Kecalka 303 příspěvků 18.05.19 20:02

Dobrý den, zkoušela bych masírovat ucho od kořene až ke špičkám. (Ohledně nam bylo doporučeno u plemene BŠO)

elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 20:06
@Denny97 píše:
Dobrý den, zkoušela bych masírovat ucho od kořene až ke špičkám. (Ohledně nam bylo doporučeno u plemene BŠO)

Moc děkuji za tip. A jen tak „nasucho“ nebo nějaký olejicek? Pomohlo vám to?

Denny97
Kecalka 303 příspěvků 18.05.19 20:10

@elody Nám to nádherně ouška postavila… V tomhle věku jsou ouška ještě jak by měkká a mohou spadnout.. Já masírovala na sucho a fence se to moc líbilo… Dobrá rada je aby jste se i s chovatelem od kterého mate psa poradila.

elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 20:14

@Denny97
Už jsem paní chovatelce psala, ale zatím se mi neozvala, tak jsem netrpěliva, masáž určitě zkusíme!

Denny97
Kecalka 303 příspěvků 18.05.19 20:16

@elody zkuste :) držím palce :)

jezz1e
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 18.05.19 20:18

Ve třech měsících bych to tipla spíš na nedostatek vápníku nebo kolagenu, začíná přezubovat? Uši se masírují spíš psům, kterým mají stát, ne? Ještě by to mohl být zánět, ale v tomhle věku bych koukla hlavně na tu výživu.

elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 20:22

@jezz1e
Ještě neprezubuje. Krmime Brit care. Příští týden se chystáme na další očkování, tak se určitě pozeptam. A nějaký tip na vhodný doplněk?

Afrikana
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 18.05.19 20:33

Poptala bych se primo ve skupine chovatelu rhodeskych ridgebacku, tam s timto plemenem budou mit nejvic zkusenosti: https://www.facebook.com/…77659559680/

elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 20:37

@Afrikana
Díky za sdílení kontaktu! :palec:

jezz1e
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 18.05.19 20:38

Kolagen nejlíp a nejlevněji doplníte sulcem z vepřových nožiček (začínat po lžíci do krmení, ať se nepo…, dá se zamrazit ) A vápník bych doplňovala až po rozboru krve (zásadní je poměr vápníku a fosforu).
A možná zvažte změnu krmiva, o Britu jsem od kamarádky, která dělá vývoj krmiv v jiné firmě, slyšela, že se u nich realita ne vždy shoduje s deklarovanými znaky na obale. Přece jen RR je dost velký pes a ten první rok by si zasloužil to nejlepší, co si finančně můžete dovolit.

maja45
Kecalka 154 příspěvků 18.05.19 20:38
@Denny97 píše:
@elody Nám to nádherně ouška postavila… V tomhle věku jsou ouška ještě jak by měkká a mohou spadnout.. Já masírovala na sucho a fence se to moc líbilo… Dobrá rada je aby jste se i s chovatelem od kterého mate psa poradila.

reaguji na foto- krásná fenka :)

elody
Povídálka 16 příspěvků 18.05.19 21:02

@jezz1e
OK, děkuji proberu to s veterinářem. Co se týče krmiva, dali jsme na radu chovatelky a pokračujeme v tom čím krmila ona. Bohužel v krmivech se tak moc nevyznám a nevím zda platí čím dražší tím lepší.

scentini
Závislačka 3634 příspěvků 18.05.19 22:02

@elody muzes poslat foto ouska? Jinak bych se vyprdla na Brit a koupila taste of the wild. Mam s nim jen nejlepsi zkusenosti.

Denny97
Kecalka 303 příspěvků 18.05.19 22:23

@maja45 Děkuji moc :srdce: @scentini Taky krmim od Britek nejvyšší kvalitou… od TASTE měla fena velky prujem… krmena s tim od štěněte.. Brit jsou jediné granule které ji sedí a nemá prujem a nehubne… takže záleží no

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama