Říct nebo neříct svůj názor

93
15.4.20 16:29

rict ci nerict svuj nazor

Ahoj dámy,

Zajímá mě váš názor..
Co se vam v životě oplatilo víc? Říct svuj názor nebo držet hubu a krok. Být neutrální?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
15.4.20 16:35

@Šimelda neumím držet hubu, ale lidem se to nelíbí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
15.4.20 16:35

@Šimelda Já říkám co si myslím a je mi jedno, kdo si co o myslí o mě. Jen na hloupí lidi neplýtvám energií, nehádám se, nevnucuju svůj názor, nejsem argesivní a pod.
Budu 100× radši když mi někdo narovinu řekne, že mu nesedím nebo se mu něco nelíbí, než když si bude hrát na kamaráda a jak mě má rád a za zádama pomlouvat nebo držet hubu a dělat že nic. Na to jsem doslova alergická :lol:

Ale je taky rozdíl říct názor a názor. Pokud ho někdo řekne věcně a slušně, je to rozhodně lepší, než když na někoho řveš, presvedčuješ ho a nadáváš mu, že máš jen ty pravdu. :lol:

Příspěvek upraven 15.04.20 v 16:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
15.4.20 16:37

Vyplaci se drzet hubu a krok, ale ja to mam nastavene tak, ze vzdy rikam svuj nazor otevrene. Stalo me to uz par pratel, ale ti co zbyli si teto me vlastnosti naopak vazi. Zivotniho partnera jsem vybirala i podle toho zda dokaze prijmout me nazory a zaroven mi dokaze otevrene rict ty sve. V pracovnim zivote je to slozitejsi, nekdy mi to vyneslo uspech, jindy jsem si tim pod sebou podrizla vetev, jeste v tom neumim uplne balancovat, aby to vzdy bylo k uzitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LvE
238
15.4.20 16:38

Ahoj,
já jak u koho. V práci neříkám vždy své názory nadřízeným, jen některým opravdu důvěryhodným osobám.
Ale před „svýma“ nemám problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
15.4.20 16:38

Řekla bych, že dost záleží na dané situaci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
15.4.20 17:07

@Šimelda jak kdy. Člověk musí brát ohled na situaci. Já jen drzka upřímná, ale naučila jsem se to věkem a životníma zkušenostma brzdit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4748
15.4.20 17:07

Obecně se dá říct, že svoje názory sděluju jen tomu, kdo o ně stojí. A když mám pocit, že bych akorát zbytečně ublížila nebo vyvolala ostrou debatu, radši držím pusu nebo odpovím něco společensky neutrálního. Protože se mám ráda a na žabomyší války nechci plýtvat energií, tu radši investuju tam, kde to má cenu a může to něco změnit. Nač chodit hlavou proti zdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
15.4.20 17:10
@martina.se píše:
@Šimelda neumím držet hubu, ale lidem se to nelíbí :mrgreen:

Mám to stejně… Bohužel málokdo asi zkousne pravdu.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14582
15.4.20 17:18

Inteligentnímu člověku vklidu a věcně svůj názor řeknu, protože takový člověk pochopí, že jiný názor není útok proti němu, je to jen jiný pohled na věc a jiný osobní postoj. S blbcema se nepřu, nemá to smysl… zbytečný mrhání času a energie…takže pokud tady s někým přeruším diskuzi, víte na které straně jste… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
15.4.20 17:19

No ono záleží na okolnostech. Já se snažím byt vždy upřímná, ale někdy no… Například v práci to nejde. Kdybych tam řekla co si myslím a to nejsem jediná, tak budou hledat sebemenší chybu, na jejíž základě dostanu padáka. Je to taková práce kde pracuje jedna rodina takže o to horší. Co se týká kamarádů, tak vždy at je to sebevíc ošklivé nebo trapné. Co se týká rodiny, tak mám dva rodinný příslušníky, kteří jsou neskutečně vztahovačný a svou chybu neuznávají, vždy jsou špatný ostaní a s těma je to boj i když se snažíš v poklidu, bez hádek, tak hned řvou a jsou nepříčetný, takže tam pokud jde o prd, tak se snažím je neřešit ať si ten svůj blabol myslí. Těžko říct, je pravda, že párkrát se mi můj názor vymstil. Ale určitě mě to neodrazuje. ;)

Příspěvek upraven 15.04.20 v 17:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
15.4.20 17:22

@Šimelda Vzdycky říct a někdy i několikrát za sebou! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
15.4.20 17:23

Zalezi jak komu a jak moc mi na tom zalezi. Nekdy je lepsi mlcet, nekdy neplytvat zbytecne energii. V dulezitych vecech ale svuj nazor otevrene reknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
15.4.20 17:26

@cucik14 Přesně tak, proto si spoustu lidi myslí, že jsem k.rava :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3285
15.4.20 17:26

Za mě ano - ale VELMI záleží na tom, jak. Protože mi přijde, že spousta lidí zaměňuje upřímnost za hrubost a bezohlednost a plácají se po ramenou, jak jsou upřímní.

Například bych si upřímnost odpustila, pokud mě o názor nikdo nežádá.

Pokud žádá, tak bych jej formulovala zřetelně tak, že je to skutečně jen můj názor, mohu se plést, popřípadě dotyčný může být v situaci, ve které to vidí jinak - a to, co říkám, není žádná absolutní pravda.

A do třetice, i případný opačný názor (než např. tazatel očekává) se dá podat taktně a tak, aby si to nevzal osobně a jako útok proti jeho osobě - protože pak si ten názor k srdci nevezme, akorát se v obraně naštve a urazí a k ničemu to dobré nebude.

Ale chce to trochu snahy. :nevim:

(A samozřejmě jsou jistě chvíle, kdy je lepší tu hubu držet. Záleží na dané situaci.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama