Řidič začátečník x řidič agresor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.18 19:12
řidič začátečník x řidič agresor

Ahoj maminky, ráda bych si zde dodala odvahy a poklábosila o řízení. Pořídila jsem si auto s tím, že znovu začnu jezdit a ono jo, hecnu se každý den a jezdím krátké trasy (do obchodu, pro děti, za rodiči) ve městě. Občas se musím pochválit a mnohem časteji si nadávám. Dělám spoustu chyb, ne velkých (odneslo by to maximálně zrcátko, poklice na kola atd). Proto jezdím mimo dopravní špičku, abych měla dostatek času si vše rozmyslet. Zvládám ale i větší a hustější provoz

Stalo se vám někdy, že na vás jiný řidič pořvával, gestikuloval a vy jste si potom připadaly jako největší nemehlo na světě? Mě se to stalo dvakrát, jednou když jsem si dovolila omezit pána v jízdě (nevěděla jsem jestli se vejdu mezi autobus v zastávce s protijedoucími vozidly - taky to bylo o pár centimetrů)

Mám na autě Z - občas si připadám, že je to jako červená barva na býka. Všichni se mě snaží předjet, nebo čekají co vyvedu :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

AlenaSu
Kecalka 400 příspěvků 14.07.18 19:27

Agresoru si nevsimejte, každý nějak začínal. Já dodržuji pravidlo,že když má nekdo potřebu jet rychle,tak ho pouštím před sebe (ukážu mu,že nic proti němu nejede a může předjíždět). Ve městě se nikam necpu. Pokud chápu situaci správně,tak já osobně bych za autobusem pockala (teda pokud tam bylo malo mista).
A to „Z“ nalepene na autě ba mě třeba vůbec nefunguje. Auta tak neskenuju, takže je to podle mě fakt na nic. :nevim:

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 14.07.18 19:36

@veeeraf Doporučuju to Z sundat. Když jsem ho měla na začátku svého řízení, tak mě chtěl každý předjet, troubil na mě na semofaru po první ni sekundě kdy blikla zelená apod. Jakmile bylo zetko pryč, tak mě jako zázrakem nikdo neprudil :lol: Opravdu to na někoho působí jak rudej hadr na býka :roll:

elinka90
Závislačka 2518 příspěvků 14.07.18 19:38

Já jsem asi ten agresor. Minule přede mnou jela ženská. Zastavila na hlavní silnici a rozhlížela se jestli někdo nejede, zastavila na místě, kde nic nemohlo jet a dívala se opět jestli nic nejede (jak by tam mohlo něco jet, když to byl protější pruh), dávala blinkr na poslední chvíli. Několikrát tedy ohrozila ona mě, protože i přes rozestup zastavila na místech, na kterých ani nešlo předvídat, že zastaví.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.18 19:49

@elinka90 Snažím se jezdit tak, abych všem dala jasně najevo co mám v plánu. To znamená blinkry dávám včas, na hlavní nezastavuji pokud to neni nutné (například ten autobus). Myslím si, že na silnici jsou i horší lidi než jsem já :-). Stačí mi vidět jak lidi předjíždějí z pruhu do pruhu, bez blinkrů a na poslední chvíli :nevim:. Podle mě to dělají řidiči s mnoholetou praxí…nebo že bylo na silnicích tolik začátečníků?

Agresor je podle mě ten co se nechá slyšet, to, že si zanadáváš v autě je normální :-)

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.07.18 19:51

@AlenaSu nedokážu posoudit zda tam bylo místo. Podle přítele ano, ten tudy jezdí denně, podle mě málo..to je to ženský vnímání prostoru :-)

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 14.07.18 20:52

@Tokara vidíš a to já když vidím na autě z, tak jsem hodná jak beránek. Za jiných okolností nemám problém vytroubit. Zrovna v pátek jsem vystoupila z auta a řidiče, který mi málem naboural auto poslala do míst, kam slunce nesvítí. Ale já mám obecně štěstí na trubky za volantem. Za poslední dva roky mi bylo moje auto nabouráno 3×, důchodce mi vjel do kruhače opačným směrem, takže jel v protisměru. bydlím jednosměrce, takže pravidelně vytrubuju řidiče, kteří se za každou cenu snaží mě donutit couvnout, protože chtějí projet. Pravidelně mi někdo stojí s autem před výjezdem z garáže, takže hrůza… Ale obecně se snažím být trpělivá.

tulipán
Závislačka 3162 příspěvků 15.07.18 00:50

@veeeraf Ja jsem Z na aute mela a nikdo me neatakoval a to jsem se ucila jezdit po Praze a ve spickach. Pokud se ti casto stava, ze te lidi predjizdeji, pravdepodobne to znamena, ze brzdis dopravu nebo jedes tezko citelne (zpomalujes na divnych mistech) a je potreba se vycajchlovat a na 50 jet 50 a ne treba 40 ;) . Uprimne, opatrnost je rozhodne na miste, naucit se pouzivat zrcatka a verit si, je potreba jezdit i do spicek, do centra, aby ses naucila reagovat svizne. Pomala jizda, plna opatrnych akci, nekonecneho rozhlizeni, zbytecneho zastavovani, je zkouska nervu pro celou kolonu za tebou. Kazdy, kdo zacinal, tak zazil nervozniho kolegu vedle v aute, nekdy samozrejme nepravem. Staci pokynout nebo bliknout a priste se to povede. Z si nechej, normalni ridic te obtezovat nebude, jen te opatrne predjede. :palec:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15475 příspěvků 15.07.18 05:36

Agresora jsem zatím nepotkala, naopak mě překvapuje, kolik je v Praze ohleduplných řidičů, co pouští zipem i tam kde nemusi, nebo té pustí z vedlejší apod. Ale já zase nemám problém zvednout ruku (blinkr) a omluvit se, když někomu někam hloupé vjedu apod. To se prostě stane, že člověk něco špatné odhadne.

arada
Extra třída :D 13746 příspěvků 15.07.18 06:12

Otázka je,komu říkáš agresor.Pokud někoho vybrzdíš,je to tvoje chyba a takovou řidičku je nejlepší mít za sebou.Nebo jestli jedeš,podle tebe opatrně,ale čtyřidítkou,tak zase brzdíš plynulý provoz.Poradím ti,začni jezdit v noci,kdy není takový provoz a hlavně sama,bez dětí.Potřebuješ se vyjezdit.Z sun­dej.Přeju hodně štestí v řízení a brzké rozježdění.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 15.07.18 09:55
@veeeraf píše:
Ahoj maminky, ráda bych si zde dodala odvahy a poklábosila o řízení. Pořídila jsem si auto s tím, že znovu začnu jezdit a ono jo, hecnu se každý den a jezdím krátké trasy (do obchodu, pro děti, za rodiči) ve městě. Občas se musím pochválit a mnohem časteji si nadávám. Dělám spoustu chyb, ne velkých (odneslo by to maximálně zrcátko, poklice na kola atd). Proto jezdím mimo dopravní špičku, abych měla dostatek času si vše rozmyslet. Zvládám ale i větší a hustější provoz

Stalo se vám někdy, že na vás jiný řidič pořvával, gestikuloval a vy jste si potom připadaly jako největší nemehlo na světě? Mě se to stalo dvakrát, jednou když jsem si dovolila omezit pána v jízdě (nevěděla jsem jestli se vejdu mezi autobus v zastávce s protijedoucími vozidly - taky to bylo o pár centimetrů)

Mám na autě Z - občas si připadám, že je to jako červená barva na býka. Všichni se mě snaží předjet, nebo čekají co vyvedu :mrgreen:

Ztko bych sundala, jinak pokud na tebe nekdo porvava a gestikuluje, aniž bys provedla něco fakt hodne stupidního nebo nebezpečného, tak je to nervózní deb*l, co by měl zmizet ze silnice :roll: nic si z toho nedělej

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 15.07.18 10:57
@elinka90 píše:
Já jsem asi ten agresor. Minule přede mnou jela ženská. Zastavila na hlavní silnici a rozhlížela se jestli někdo nejede, zastavila na místě, kde nic nemohlo jet a dívala se opět jestli nic nejede (jak by tam mohlo něco jet, když to byl protější pruh), dávala blinkr na poslední chvíli. Několikrát tedy ohrozila ona mě, protože i přes rozestup zastavila na místech, na kterých ani nešlo předvídat, že zastaví.

Dívala se, jestli ji někdo nepředjíždí. Předpokládám, že odbočovala doleva. Popiš kolikrát a čím tě ohrozila.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32520 příspěvků 15.07.18 12:12

Tak lidi tě předjíždí třeba proto, že jedeš moc pomalu, necitelně, nečekaně prudce brzdíš atd. Takového řidiče je lepší mít vždycky za sebou.
Jinak Z bych nechala. Jezdila jsem s ním po Praze a nikdy se mi nedělo nic z toho, co popisuješ. Naopak třeba, když jsem musela na červenou zastavit do kopce, tak ten za mnou zastavil s větším odstupem.

elinka90
Závislačka 2518 příspěvků 16.07.18 03:45

@Kobliha51 spatne si asi pochopila mou popsanou situaci ???? predjizdeni na to nemelo absolutne zadny vliv

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 16.07.18 09:28
@elinka90 píše:
@Kobliha51 spatne si asi pochopila mou popsanou situaci ???? predjizdeni na to nemelo absolutne zadny vliv

Opakuju otázku. Popiš čím a kolikrát tě ohrozila.  :dance:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >