Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Starosta neni jediny voleny zastupce obce. Stezovala bych si pisemne zastupitelstvu obce.
Podívej se na vyhlášku obce. Já to mám dnes to samý, ale já mám okna otevřená a pobrukuji si do rytmu.
Když tak stížnost dej i jinak než přes hluk. Třeba, že se tam podává alkohol mladistvým, drogy, například, že se po zemi válejí použité injekční stříkačky, mravní pohoršení nad valejícími použitými primeros a podobně...... ![]()
No a co to zkusit třeba přes živnosťák. Prostě pokud se tam prodává občerstvení, jestli jsou splněny náležitosti podnikání jako platba daní, označení provozovny, EET apod.?
nezlehčuju situaci, jen se ptám, jestli je to hodně slyšet, i když zavřete okna? U nás se pořádají 1-2× týdně svatby, někdy s DJ někdy s kapelou. Obvykle stačí zavřít a skoro je neslyšíme.
Co ale nepřeslechneme je ohňostroj v půl 1 v noci, to se jim jednou podařilo, zuřila jsem. Ale už od toho upustili, a když - tak nejpozději do 22hod
Po 22h můžete klidně volat policii za rušení klidu
u nás na chatě se taky konaji každý týden koncerty a stačilo že si stěžovala jedna ženská a od té doby se všechno musí v 10 večer utnout jinak je to pokuta pro toho pořadatele. Nicméně, je to zas takové sporné z lidského hlediska, protože když se většina sousedů baví, většina to toleruje a jediná ženská jim to zaráží tak není zrovna nejpopulárnější mezi sousedy, jenom čekám až jim někdo něco vyvede, když všem „kazí zábavu“
pokud to vadí více lidem, tak volejte všichni, klidně co půl hodiny, když police přijede a odjede, ono je nebude bavit jezdit tam X krát během noci, nebo sepsat petici ![]()
Jako do tří do rána bych byl taky běsný, prudit a prudit, ať to dělají vevnitř, sorryjako… ![]()
Jak už tady holky radily: Volej policii!!! Noční klid je od 22:00-06:00, takže pokud překročí víc jak o 10 minut, tak volej. (Těch deset minut bych nechala jako rezervu, nikdy nevíš, na co se vymluví.) Přeji hodně sil
, tohle bych opravdu nedala
, máš u mě obdiv
. A napiš, jak to dopadlo, jsem už teď nervní
.
@Kriss Tina S těmi sousedi máš pravdu, ale zase pokud má manžel těžkou práci a ty potřebuješ, aby děti spaly a sama potřebuješ spát, tak se paní zakladatele ani nedivím. Sousedi třeba ani nezjistí, kdo volal. A když chtějí pořádat párty (ještě k tomu každý týden
), tak mají brát ohledy i na ostatní, všechny nezajímá, že někdo se chce bavit do 3hodin ráno
. Ty lidi jsou takový sobci…
, párty pořádají každý týden, ale i tak jim to nestačí. ![]()
Bydlime kousek od baru (nedavno otevřený) a ty taky delaji party pa so..jsem uz zoufala randal klidne do 6h v 5h konci deti nespi ja nespim diky randalu musime mit zavrena okna coz se v tomhle pocasi fakt neda se kvuli nim mame udusit nebo co…nemluve ze pes celou noc štěká jak chodi ozraly maji tendence rvat kopat do vrat popelnic zvonit na zvonky…a neda se s tim nic delat majitel ma povoleni a kdyz je zavolam ze se to fakt neda tak mi oznami ze me chapou lituji alena maji povoleni a oni kratke prsty..jediny co tak zkontroluji alkohol coz tady nehrozi protoze dovnitr pousti az od 18let..uz se tesim aby byla zima mraz a tahli někam
@venulka1 povolení mít můžou, ale určitě tam mají podmínky za kterých se jim vydává. Někde tak určitě bude i to, že nebudou rušit noční klid. Klidně bych se obrátila na město. Povolení jim klidně vzít zase můžou. Alespoň u nás ve městě to tak funguje.
Holky, prosím poraďte.
Já taky nemůžu spát, protože mě pokaždé probudí řvoucí DJ nebo pištící puberťačky, kterým právě hrají oblíbenou písničku. Hudba hraje do tří, někdy i do pěti do rána. Když si představím kolik je před námi ještě teplých večerů, tak se modlím za každý víkendový déšt.
)
Bydlíme na vesnici, kousek od místního hostince. Letos se rozhodli pořádat každý pátek a sobotu letní diskotéky pod širým nebem (mají menší nádvoří). Už v minulosti se zde pořádaly koncerty, např. když u nás byla pouť nebo slavnost. Jeden dva večery v roce to člověk přežije. Ale každý týden? Je to opravdu horor. Okna máme zavřené a stejně nám duní sklenice a připadám si jako ve stanu na festivalu. Děti mi nespí, manžel nervní, protože má náročnou práci a ani o víkendu si neodpočine.
Volat policii nemá smysl, sousedé už to dělali, ale vždy přijedou a zase odjedou (naši vesnici má na starost příbuzný toho majitele
Jsme zoufalí, lze se nějak bránit? Starosta tohle údajně posvětil. Nevím, co stavební úřad? Nemusí být na tohle nějaké speciální povolení? Díky za rady.