Řídké vlasy u pětileté dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marinka5
Echt Kelišová 9523 příspěvků 17.01.19 08:53
Ridke vlasy u petilete dcery

Mam petiletou dceru a od malinka ma pomerne dost ridke vlasy, ma je i hodne jemne, sponky a gumicky ji moc nedrzi. Vzadu to jeste jde, ale vepredu ma na jedne strane uplne hole misti, vlasy ji tam vubec nerostou. Samozrejme to mrzi jak me, tak ji. Nemuzu ji moc cesat jako vrstevnice. Vim, ze je to geneticka zalezitost, ale je nadeje, ze vlasy jeste zesili a hola mista obrostou, popripade existuje neco, co by treba pomohlo? Pripadne jake mate zkusenosti? Dekuji

Reakce:
Martanka92
Kecalka 343 příspěvků 17.01.19 09:14

Kdysi jsem se bavila s kadeřnictví,. Jestli mám nechávat dceru stříhat jen pro to, že má jemné vlasy a ona mi odpověděla, že jejímu vnoučeti začaly vlasy koustnout až tak kolem 7 let. Takže určitě naděje je. S holými místy zkušenost nemám. Respektive dcera měla „kouty“ ale postupně zarůstají. Nemá vysloveně místa úplně bez vlasů

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 17.01.19 09:14

@marinka5 a stříhali jste? Prý dětské vlasy nejlíp dorostou a zesílí, když se ostříhají.

bibie
Kecalka 371 příspěvků 17.01.19 09:17

Vlasy zesili, jak bude rust. Zatim bych ji nic nedavala. Dceri bylo 9, kdyz jsem ji dala biosil. Ten ji pomohl dost. Vlasy jsem ji neustale vychvalovala, ze se daji rychle ucesat, rychle jsou suche, malokdo vypada dobre s kratkymi vlasy(deti) a ona ano, jak ji vyniknou oci atd. Sice porad pokukuje po dlouhovlasych kamaradkach ale je spokojena. Uz si je i sama chvali a jsou opravdu neuveritelne prakticke.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 92 inzerátů 17.01.19 09:23

Jako trošku drastické řešení ale někdy stačí ostříhat dohola… To jsme udelali synovi, a vlasy má hustejsi, ale chápu že u pětileté holčičky je to dost drsný, jedině že bys ji ukazala fotky holek co vypadaji hezky i na ježka, momentálně mě napadá jen Amber Rose..

Filzefina
Kecalka 157 příspěvků 17.01.19 09:27
@Čičorečka píše:
@marinka5 a stříhali jste? Prý dětské vlasy nejlíp dorostou a zesílí, když se ostříhají.

To je nesmysl. Jen to tak vypada,protoze odstrihnete ten jemny konec,nijak to nema vliv na tvorbu noveho vlasu pod pokozkou hlavy

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 17.01.19 09:27

A řešíte vyšší čelo u holčiček ofinou nebo ne?

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 09:28
@welovefashion píše:
Jako trošku drastické řešení ale někdy stačí ostříhat dohola… To jsme udelali synovi, a vlasy má hustejsi, ale chápu že u pětileté holčičky je to dost drsný, jedině že bys ji ukazala fotky holek co vypadaji hezky i na ježka, momentálně mě napadá jen Amber Rose..

Hustší jsou proto, že u kořínků jsou vlasy holt tlustší než na koncích :zed:
Mně museli sponku málem přibít hřebíkem ještě v sedmi letech. Chmýří blonďaté. Dnes teda nemám hřívu jak herečka v reklamě na šampony, ale jde to. Vlasy mi zhnědly a zesílily.

marinka5
Echt Kelišová 9523 příspěvků 17.01.19 09:28

@welovefashion to by neklaplo a sama bych ti nejspis nedala

@Čičorečka ano strihaly ;)

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 09:29
@GabinkaCh píše:
A řešíte vyšší čelo u holčiček ofinou nebo ne?

Mám vyšší čelo a vždy mi česali ofinu. Jako malá jsem byla „lízlá teletem“. Nevypadalo to nic moc. Sluší mi víc vlasy z čela. Ne ofina jak závěs, abych zakryla to čelo.

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 17.01.19 09:31
@Čičorečka píše:

To ti řekl kdo? Vlasy jsou mrtvé a rostou jako nehty. Co ustrihneš, to doroste. Ale problém je v pokožce hlavy. Ne v samotném vlasu.

Terkapali
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 17.01.19 09:56

My měli stejný problém, teď se mi zdá (dcera 7let) ze ji to začíná houstnout.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 17.01.19 10:09

Mně rodiče v dětství 2× ostříhali na ježka. Bylo mi tak 6 a pak snad 9, už nevím. Vlasy mám dlouhé a husté. Geneticky - mamka má jemné chmýří a taťka netuším, chodí na ježka :lol: .

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 17.01.19 10:30

Ano, moje dcera mela podobne vlasy. Ted je ji 12, vlasy znatelne zhoustly, ma je navic mnohem silnejsi a hrubsi a vlni se, fakt cim dal hezci. Ale do takovych osmi let to bylo nic moc, ma same vlasate kamaradky, takze v porovnani to bylo vic zretelne, nastesti si z toho ani tenkrat nic nedelala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >