Reklama

Rizikové těhotenství ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 26.10.08 23:43
RIZ.Těhu ve zkuš.době...

Dobrý den,chtěla bych radu pokud někdo má podobnou zkušenost.natoupila jsem do práce -pouze noční 12ctky(kvůli tomu že mám doma koně),zvedaly se tam balíky až 30kg.před nástupem jsem absolvovala prohlídku u jejich podnik.doktora-bez problémů.po 14dnech jsem ale zjistila že jsem v 6tt.kvůli strachu a nevolnostem jsem dostala neschopenku od obvod.doktora a hned vše sdělila v práci..
vyhodili mě.nyní jsem ve 12tt a asi od 8tt jsem na riz.těhu..nemo­censkou mi platí bývalý zaměstnavatel.jak je možné že někdo dostává na RT celou výplatu?já ještě nevím kolik přijde..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 27.10.08 07:13

No za prvé jak je možné,že tě vyhodili,když jsi byla na neschopence?Nebo ta ti skončila a pak tě vyhodili?Myslím,že celou výplatu dostávají holky,co jsou zaměstnané a nastoupí na RT,ale když tě propustili a platí jen nemocenskou,tak myslím dostáváš jen to,ale nechci kecat,přímou zkušenost s tím nemám,třeba poradí někdo jiný líp. :wink:

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 27.10.08 08:26

propustili mě protože mají právo ve zkušební době pokud začneš marodit ..včetně těhu alespoň takto mi to bylo vysvětleno.nes­chopenka mi bude trvat zřejmě až do porodu pokud všechno dobře dopadne,nevím jestli by nebylo výhodnější být na úřadu práce ale tam by asi ta nemocenská byla ještě menší

Bolones
Kecalka 494 příspěvků 27.10.08 09:10

Ukončit pracovní poměr s tebou nemohou, když jsi v pracovní neschopnosti, nehledě na to zda jsi ve zkušební době či nikoli ! Ve zkušební době se s tebou mohou rozloučit z jakýchkoli důvodů, např i proto že jim řekneš, že jsi těhotná… Ale pokud už v ruce držíš neschopenku a oni posléze rozvážou pracovní poměr, překračují zákon. Otázkou je za jakých finančních podmínek jsi tam nastoupila, zda není nakonec lepší, že ti neschopenku platí bývalý zaměstnavatel - možná jsi tam měla i vyšší plat ne ? z nástupního platu bys třeba měla míň…

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 27.10.08 10:27

Já měla něco podobného ale je to 8 let zpátky, každopádně se na to zeptej na pracovním úřadě, mě tam poradili, že jsem ve 40 denní ochranné době, když do té doby nastoupíš na neschopenku tak ti musí platit bývalý zaměstnavatel marodní i mateřskou!

Hodně štěstí! :wink:

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 27.10.08 10:30

Ukoncit pomer ve zkusebni lhute jde, nehlede na to jestli je clovek nemocny nebo ne. Stejne tak se muze ukoncit pracovni pomer pokud je sjednany na dobu urcitou a dana osoba je behem te doby na nemocenske.

http://kariera.ihned.cz/…vniho-pomeru

Zni to drsne ale zamestnavateli se nemuzes divit, pokud k nemu nastoupis tehotna a vetsinu doby stravis na nemocenske tak s tim musis pocitat.

Bolones
Kecalka 494 příspěvků 27.10.08 11:22

daskakone omlouvám se za mystifikaci, měla jsem za to, že v pracovní neschopnosti s tebou pp rozvázat nemohou, ani ve zkušební době… zase jsem o kus chytřejší, díky bubli :-)

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 27.10.08 13:54

oni mi to poslai písemně proto to vím :lol: já se jim nedivím ale není to dobře ošetřené zákonem a navíc pokud na těhu nepřišel jejich podnik.doktor přičemž ta prohlídka stála 490kč to není dobré :lol: no platit mi budou nemocenskou?a to je na rizik stejné jako nemoc?kamarádka brala celý plat v rizik a byla stejný případ nevíte jak je to možné? 8O

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.08 19:17

Pokud pracuješ, otěhotníš a jdeš na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství, tak máš úplně normální nemocenskou, jako kdybys byla doma s jakoukoliv jinou nemocí. Není přeci jediný důvod brát celý plat, když jsi doma a nepracuješ.

Bára

PS. Nevím, jak moc tě ten dr. při vstupní prohlídce prohlížel, ale pokud tomu dobře rozumím, byla jsi ve 4tt a to by ti jedině musel udělat krevní testy, ultrazvuk apod., aby zjistil, že jsi těhu. Určitě to nebyl gynekolog, ale zřejmě nějaký praktický lékař. To spíš ty jsi mu to měla nahlásit, pokud už jsi měla podezření, že bys mohla být těhotná.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 27.10.08 21:29
daskakone píše:
navíc pokud na těhu nepřišel jejich podnik.doktor přičemž ta prohlídka stála 490kč to není dobré :lol:

No a vyšetřoval tě gynekolog? Pokud práce není zakázána těhotným ženám, tak podnik nemá celkem právo těhotenství zjišťovat, ptž kdyby tě kvůli němu nepřijali, byla by to diskriminace :twisted: Noční samy o sobě nejsem těhulím zakázány, jenom do nich nemůže zaměstnavatel těhuly nutit. Navíc nevím, kdy přesně jsi na prohlídce byla, ale vzhledem k tomu, že k oplodnění dochází někdy ve druhém-třetím týdnu těhotenství (těhotenství se počítá od poslední menstruace, nikoli od početí), tak jsi byla v docela ranném stadiu.

daskakone píše:
no platit mi budou nemocenskou?a to je na rizik stejné jako nemoc?kamarádka brala celý plat v rizik a byla stejný případ nevíte jak je to možné? 8O

Jj, rizikové těhotenství je normální nemocenská. Pokud tvoje kamarádka brala stejné peníze, tak mě napadají tři různé důvody:
1. má nízkou mzdu - v takových případech je nemocenská prakticky stejně velká, jako čistá mzda (i když, pravda, to platilo loni, nejsem si jista, jestli i letos).
2. není na nemocenské, ale má od doktora papír, že nemůže vykonávat svoji práci - zaměstnavatel ji měl převést na jinou vhodnou práci, kterou ovšem neměl, takže ji nechal doma a platil jí průměrnou mzdu pro překážky v práci na straně zaměstnavatele (to mi ale tedy přijde hodně nepravděpodobné)
3. kamarádka tě tahá za nos :twisted:

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 27.10.08 22:43

no dostal ode mě moč..odebranou až tam(nikoliv od sousedlky )a z moči dle mě těhu zjistil lze i ve 4 resp.5tt nebo se mýlím?znamená to tedy že jí zřejmě vyhodil,protože mi nebyl schopný výsledky říct.u práce-balíky zvedání břemen do 30kg je těhu pro nástup dost podstatné.sestřička u gyn tvrdila že max je zátěž do 5kg.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 29.10.08 12:02
daskakone píše:
no dostal ode mě moč..odebranou až tam(nikoliv od sousedlky )a z moči dle mě těhu zjistil lze i ve 4 resp.5tt nebo se mýlím?znamená to tedy že jí zřejmě vyhodil,protože mi nebyl schopný výsledky říct.

Ano, z moči těhu zjistit lze. Otázka ovšem je, jestli ji vůbec zjišťoval - jak už jsem psala, zaměřovat se u vstupních prohlídek do zaměstnání na možné těhotenství zavání diskriminací. Pokud zaměstnavatel usoudil, že dávat požadavek na zjištění těhu zavání problémy s vysvětlováním a dokazováním na inspektorátu práce, tak ho nezadal a s případnými těhotnými se vypořádá po svém. Buď tedy ukončením poměru ve zkušební době nebo přeřazením na vhodnou práci.

A z toho, co píšeš, podle mne lékař těhu opravdu nezjišťoval, ptž vyšetření z moči se pokud vím bere jako hodně orientační, pro opravdové potvrzení se dělá gynekologická prohlídka (ptž jak vyšetření z moč, tak i z krve může být za určitých podmínek falešně negativní i falešně pozitivní, např. zvýšené HCG může být nejenom u těhotenství, ale i u některých typů nádorů). Moč pan doktor určitě nevyhodil, nechal z ní udělat klasické biochemické vyšetření.

Teď jsem ještě zkusila zagooglit a stránky jedné laboratoře mi vyhodili, že vyšetření těhotenství v moči jejich používanými metodami bývá spolehlivé tak 10 po vynechání menstruace. Ale osobně jsem se ještě nesetkala s tím, že by někomu těhu potvrzovali z moči, maximálně tak to gynda bere jako nadstandardní - placenou službu, že za úhradu provedou orientační vyšetření obyčejným těhutestem, a pokud vyjde pozitivní, objednají k potvrzení na prohlídku k lékaři.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.08 13:46
mám to podobné

Jsem tady dnes poprvé a zatím se mi nějak nedaří se zaregistrovat,zau­jal mě tento dotaz,protože jsem na tom uplně stejně a taky si nevím rady,nastoupila jsem do nové práce,pracovala jsem pár dní a šla marodit s močovým měchýřem,teď po pár dnech je z toho rizikové těhotenství a já váhám,jak to v práci oznámit,aby mě nevyhodili...­....netuším,kdo by mi potom platil nemocenskou a žiju taky s dojmem,že mě jako těhu vyhodit nemužou ani ve zkuš.době…děkuji za jakoukoliv reakci a radu na muj dotaz…J.

daskakone
Povídálka 23 příspěvků 31.10.08 10:24

pokud si ve zkušební době vyhodit tě můžou už při prvních 14dnešch marození..nemo­censkou ti budou platit oni,jsi v ochranníé lhůtě.Do ukončení neschopenky,nebo myslím že je to te´d 7 dní po zkončení prac.poměru)dříve to bylo o mnoho více)…já jsem prostě na riz.těhu a nemoc.mi platí zaměstnavatel který mě vyhodil až do doby ukončení marození což bude zřejmě nástup na mateřskou..

jinak ještě k tomu,u této práce se zvedají břemena do 30kg což těhu může jenom do 5kg už na začátku takže zjiš´tování těhu by mi nevadilo se souhlasem nebo ne.
ovšem tento doktor nezjiš´toval nic..možná jen průtok odpadem.neměl jedinný výsledek

Kulíííšek
Kecalka 150 příspěvků 13.08.12 10:50
Těhotenství v záuční době

Ahojda, najde se někdo, kdo by mi poradil? :roll:
Je mi 35let, mám 13ti-letou dcerku a konečně báječnýho kluka pro život. Plánujeme mimi, ale jsem v záuční době. Od 18.7. Vzhledem k věku, vysokému krevnímu tlaku a rizikovému těhotenství před lety, mám počítat opět s rizikovým těhu. Zajímá mě, jak by to se mnou bylo, kdybych otěhotněla ještě ve zkušebce. Jestli bych měla nárok na 6měs mateřskou a možnost výběru 3lete rodičovské. Když to vezmu 2roky zpět, do konce dubna 2011 zaměstnaná, květen UP,3měs zaměstnaná, září UP, od října do konce června zaměstnaná, pak 14dní UP a teď nové zaměstnání.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >