Roční dcera spí v průměru 7-9hodin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
13.1.22 12:38

Roční dcera spí v průměru 7-9hodin

Ahoj maminky..
mám na Vás dotaz. Našla jsem spoustu článku kde se píše ze děti nespí a ze je to normální a bla bla.. jenže má dcera je asi na nespánek expert :D

Od 9mesice kdy ji nateklo vrchní patro v ústech, se nám rozboural režim.
2,5 měsíce měla rýmu a byla strašně zahlenena, dostala dvoje atb a stejně nepomohli ( to mi nikdo neřekl proč je zahlenena).. až se ji prorezali po těch dvou a půl m zoubky, mi došlo ze to byli opravdu jen zuby. No co jsem chtěla napsat: od těch zubu si myslím ze taky nespí.. je hodně aktivní. Přes den spí 1h-2h a někdy i jen 20 minut. Večer se snažíme kolem 8h ji dat spat ale pořad se vzteka, nemůže najít polohu. Usne třeba až ve 22:00h já jdu lehnout půl hodky po ni, jenže jsem třeba do jedné do rana vzhůru, nemůžu spat protože se neustále prevaluje a budí, řve.. pak je chvíli klid a od 4 od rana jede nanovo s tím ze nespí a usne třeba v 5-6 ráno..
holky já už nemůžu.. vnoci spím max 4 hodiny a to prerusovane.. když je lepší noc max 6 hodin, snazim se s ni chodit spat i přes den. Jenže dopoledne jsem úplně hotova ze nic neudělám a pak než se rozhýbat po ověřován šlofiku jsou 3 odpoledne.
Už jsme zkousely: spani o samotě, spani spolu, večerní procházky jelikož chodí.. camilii homeopatika jak roztok tak kuličky, cipky Viburcol, nurofen ( čípky i sirup)
Masáže, koupání (delší i kratší), zvlhcovac vzduchu, vonné koupele, čaje na spani, dostali jsme i dithiaden a dávaly jsme ctvrt prášku po kterém měla byt spavá.. no taky nic :nevim: zubní gely, kousatka namražená i dudlik.. nekojim takže je na UM, dokonce jsme změnili i mleko kvůli brisku, noční běsy si myslím ze nema.. nechavame ji i samotnou v postýlce a když začne plakat prijdu, polozim, dam dudlik a zas odcházím, pořad dokola.. no nevíte nebo nenapadá vás něco jak ji pomoct ať spinka lépe?
Doktorka mi nic neporadila a řekla ze jsme rodiče co by jsme chteli, ze musíme vydrzet. Rikam si až ji vyrostou všechny zuby ze to skončí, ale jako už půl roku nespat je dost hnus.. chlap věčnně v práci, já už protivna, pořad vztekla, no hrozny..
jsem rada ze máme babicky a sem tam pohlídají, ale taky to je tak 2× za měsíc někdy procházky odpo když si ji vezmou, ale já nemůžu takhle spat. Hlídání a vše se dá ale ty noci proste nechápu jak muže žít cely den, u ni nejde vidět ze by nějaká neprospana noc byla 😂
Jsem v tom sama nebo některá se přidá?
Dcera má 13 měsíců. Omlouvam se vam za ten román :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1969
13.1.22 12:52

Doktorka má pravdu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
13.1.22 13:01

Náš syn přes den také málo spí, max 30 min co dvě hodiny. V noci naštěstí spí od 19 do 5, sle 6× se kojí, mele se, poplakává. Každopádně to svádím na zoubky, temperament, rychlé dozrávání CNS a geny (noční děsy po mě). Přes den se daří usnout na 2 h jen v nosítku, takže ob den vyrážíme na dlouhou procházku, i když už má 9kg :(. A jinak si i přes den chodím lehnout s ním, nespím, ale jsem u něj v posteli, když je potřeba tak ho držím ho za ruku, dělám psst, nakojím. Podle mě nechce být sám, potřebuje mě cítit. I když mám doma jak po výbuchu, raději s ním budu ležet ať se trochu prospí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17781
13.1.22 13:07

Doktorka má pravdu, musíte to vydržet - časem se to zase zlepší.

Holt to chce víc zapojit manžela a zavést nějaké noční střídání - jeden má „službu“, druhý si dá špunty do uší a vyspí se v obýváku, třeba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
13.1.22 13:12

Moje třetí dcera byla také extrémní nespavec už od narození. Stačilo jí 8-9 hodin včetně denního spánku (ten byl tak max. 2×30 minut, déle jen výjimečně). Moc nepomáhalo ani nosítko. Doktorka říkala, že některým dětem to prostě stačí. Po kojení v noci byla vzhůru klidně 2-3 hodiny do dalšího kojení. K tomu dvouletá divoška a vstávání na budík do školy s nejstarší. Takže noční spánek třeba jen 2×2 hodiny. Vydržela jsem to přesně dva týdny, pak se stěhovala k nám do postele. V noci jsem jen přiložila k prsu a spala dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 13:17

Smířit se s tím a střídat se s manželem. Obě děti mi v noci spí devět hodin(mladší 18mesicni i hodinu až dvě přes den) a oba se v noci zhruba třikrát čtyřikrát budí. Trochu to zlepšilo omezení kojení, ale prostě chodím spát půl hodiny po dětech a o víkendu aspoň jeden den po obědě kdy hlídá muž. Když je starší u babičky a mladší usne po obědě (bohužel ne vždy), spím taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42699
13.1.22 13:41

Ahoj, mám doma nespavce. Jako miminko nebyl problem usnout až k ránu a po pár hodinách vstát a zas nanovo. Přes den nespala skoro vůbec. Řešila jsem to s dr a ta říkala, že každý prostě potřebujeme jiný spánek. Mě ani nespala v postýlce, jen na mě, takže mazec. Přitom s první byla pohoda, chtěla postýlku a klid.
Moje rada je ať ti pomůže buď chlap a nebo kdokoliv kdo může. Prostě si lehni a i klidně přes den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
13.1.22 14:02

Musis vydrzet, u nas dcera nesoala skoro do 3 let, mam zo dost v mlze, ja uz bych dnes normalne dite dala na vikend prarodicum ci tinkovi a jela bych se nekam vyspat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
13.1.22 21:45

Aaaaa… To je úplně jak u nás :hug: začalo to nějak kolem roku a trvá to dodnes (16 měsíců). Někdy má lepší období a někdy horší, ale taky nevím kdy jsem se naposled vyspala trochu normálně. Nám doktorka poradila akorát zkusit třeba ten viburcol nebo nějaké bylinky :nevim:
Budu taky ráda když tu najdu nějakou radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
14.1.22 09:16

Nedavat spat pres den a vyspite se v noci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat