Neklidné spaní v 11 měsících

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
13.1.22 09:07

Neklidné spani v 11 měsících

Zdravím :-),rada bych se poradila nebo slyšela vaše zkušenosti a získala nejake tipy.Syn (11 mesicu)spinkal v podstatě od narození se mnou v posteli. V momentě, kdy začal lezt a stavět se a bylo riziko, ze se z velké postele zriti, než si půjdu lehnout i já, jsem zavedla, ze ho uspim v naši velké posteli, přesunu pak do postylky, a když jdu spat i já, při jeho prvním probuzeni si ho beru zase k sobě. Jenže zhruba poslední mesic je spani s nim otřesné. Začal strašně cestovat po cele posteli a spat hodne neklidně, takže půlku noci se zvedá a pokládá si na mě hlavu nebo do mě nějak strka..vstává k tomu všemu zhruba v 5,15 a vstavame oba dva naprosto vyřízení. A já teď premyslim..jestli by bylo lepsi naučit ho celou noc na postylku, kde by měl ten svůj malý prostor, na druhou stranu se bojim, ze si navykl na velký prostor kolem sebe a taky toho, ze budu jeste víc zničena, pokud k jeho postýlce budu vstavat 10× za noc(teď se aspoň nemusím zvedat, když už nic jiného :-).Se starší dcerou byl spanek taky dost desivy, ale pomohlo skončit s kojenim a dat ji spat do své postylky do svého pokoje-v tu ranu prospala celou noc.Syn už kojeny není, je zvyklý na dudlik a samostatný pokoj pro nej nemam:-(.Dekuju předem za vase zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2013
13.1.22 09:15

@Lukaev Tuhle jsem četla statistiky. Z nějakého důvodu se prakticky všem dětem horší spánek cca těsně před prvními narozeninami. Tak bych asi chvíli vydržela a nedělala žádné závěry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
13.1.22 09:21

Ano, dej ho do postýlky :D
Syn mi spal v postýlce prakticky od narození - nebyl problém. S dcerou je to komplikované a tak ji mám u sebe v posteli, ale taky ji přendávám do postýlky co to jenom jde, aby si tam zvykla.
Ony ty děti od cca 1 roku mají spaní úplně šílené. Syn v posteli cestuje tak, že jsem mu musela koupit mantinel - cop, kolem celé postýlky, aby se neomlátil nebo neokopal. Často nás v noci vzbudila rána, jak kopnul do postýlky a podobně. Spát s ním v posteli, tak se nevyspí nikdo a ještě by 5× za noc spadl na zem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
13.1.22 09:26
@Dobrej_tym píše:
@Lukaev Tuhle jsem četla statistiky. Z nějakého důvodu se prakticky všem dětem horší spánek cca těsně před prvními narozeninami. Tak bych asi chvíli vydržela a nedělala žádné závěry…

Fakt? Zajimavy poznatek..budu na to myslet a doufat..:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
13.1.22 09:27
@LilyJane píše:
Ano, dej ho do postýlky :D
Syn mi spal v postýlce prakticky od narození - nebyl problém. S dcerou je to komplikované a tak ji mám u sebe v posteli, ale taky ji přendávám do postýlky co to jenom jde, aby si tam zvykla.
Ony ty děti od cca 1 roku mají spaní úplně šílené. Syn v posteli cestuje tak, že jsem mu musela koupit mantinel - cop, kolem celé postýlky, aby se neomlátil nebo neokopal. Často nás v noci vzbudila rána, jak kopnul do postýlky a podobně. Spát s ním v posteli, tak se nevyspí nikdo a ještě by 5× za noc spadl na zem.

Jo, asi to prubnu..:-),jen jak říkám, představa, ze se budu muset x krát za noc zvedat a lovit dudlik, mne přijde taky děsivá..ale vyzkousim, nic za to nedam:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
13.1.22 10:55

@Lukaev Já tak měla nachystané 4 dudlíky pro případ nouze :D Abych nemusela v 1 ráno lozit pod postýlkou a hledat.
A k tomu jsem si nakoupila ještě ty svítící, které se hledají fakt dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
13.1.22 11:17

V 11m by si mal vedieť dudlik nájsť aj sám a strčiť si ho do pusy. Niektorí dávajú do postieľky kvôli tomu napr 10 dudlov, aby sa vždy dal nejaký rýchlo nájsť.
Inak ja som tiež práve kvôli pohybu naučila malú spať v postieľke, nechcela som aby mi v noci padala z pomerne vysokej postele. A spí stále s nami v spálni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
13.1.22 12:12

@Lukaev Můj starší syn je šílený spáč, jako do roka co hodinu, od roka taky nic moc. Vyspala jsem se tak v těch dvou letech. Je velmi kontaktní, to je taky příčina toho, že se tak často budí. Takže nějaké zvykání na postýlku by problém spíš ještě zhoršilo, navíc by se chudák uřval. Spí se mnou v posteli doteď a opravdu to není tak, že bych se nevyspala :D Oproti těm začátkům… Ale spíme na roštu na zemi. Takže je mi fuk, že děti spadnou. Kupodivu nějak nepadají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat