Roční dítě - krize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 22:54
Roční dítě - krize

Pokusim se strucne - mame s manželem roční dcerku. Jsem s ni klasicky doma na rodičovske, on chodí do prace. Problem je v tom, že mám pocit, že mi s dcerou vůbec nepomáhá. Jinak doma funguje dobře, někdy uvaří, zapojí se do úklidu, někdy nakoupí, na zahradě dela převážně on, ale co se týká dcery, věnuje se ji jen, jak se mu to hodi, když jemu se zrovna chce. Přijde domu z práce (to bývá mimochodem kolem 13h, někdy i dříve, pracuje ve sve vlastni firme ). Da si oběd, da si v klidu kafe, u toho sedí u TV a prepina programy, pak si třeba na hodku hraješ dcerou no a pak jde třeba ven se psama (dceru nebere, pac bez ni je za chvíli zpět, s dcerou by to měl na dyl ) No, pak je většinou večeře, sprcha a už má zase relax u TV. Možná hraje i roli to, že je mu 45. Mne o 15 méně. Že už třeba je přece jen starší a už se mu nechce…Nevím, nemám srovnání s nikym jinym 45 ti letym. Mne připadá, že jsem na dceru víceméně sama. Dopoledne je to jasne, to jsme bud doma nebo mame kroužek kojenců /batolat. Odpoledne jdeme třeba s dcerou nakopit, ven na procházku, do hernicky nebo uklízím doma a dceruska mi asistuje. Manžel už rodiče nemá. Já mám jen mámu, ale bydli od nás dala je normalne pracující, takže mi taky nějak pravidelně s dcerou nepomůže. Někdy přijede na pul dne, ale to je stejne s námi doma, takže to stejne nemam žádný relax, max vezme malou na hodku ven do kočárku. Proste mi chybi čas pro sebe, v klidu, nerusene se podivat na film, něco si přečíst… Manžel si s malou hraje stylem "je mamko, my jsme pocurani, potřebujeme přebalit " jinými slovy "vem si ji a přebal " odopoledne s ni skoro nikdy nikam sám nejde, porad má "něco " bud ho něco boli, nebo je unaveny nebo musí k účetní /do banky. Vždy když ho zadam, že si potřebuji od male odpočinout, řekne, že on toho má taky hodně a že si ji vezme příští týden. Navíc poslední snad měsíc mala večer usíná az kolem 22h, což je pro mne zahul. Jinak spí 1× denne obvykle odo cca 13 do cca 14:30. Ale to se hodně ruzni. Když chodívala spinkat dříve, mela jse aspoň večer chvíli pro sebe, ted většinou zaleham hned po ni. V noci se mala porad min 2× budí na kojení. Kojím porad i během dne, takže na cely den k babičce ji zatím dat nemůžu, na noc už vůbec ne. S těmi večery mi manžel nepomáhá téměř vůbec. Diva se na TV a ja jsem s malou, do devíti ji s námi většinou nechám v obýváku, pak už jdeme do pokojíčku, ukazujeme si knížečky, hračky, mazlime se a snažím se ji ukládat k spánku. Ale s usínáním (hlavně večerním ) má problém od malička. Někdy zabere prso, ale většinou bohužel ne, někdy musím nosit a zpívat (manžel nenosí vůbec -boli ho záda, má tam nález zralý na operaci, takže nosit ji nějak dyl vlastně ani nemůže ), někdy stači pohádky, mazlení a usne schoulena u mne. Jak kdy, každopádně mne toto každodenní uspavani vyčerpává, chtěla bych aspoň jednou za 2 týdny večer pro sebe. Ze bych přišla jen nakojit a zbytek bych si dělala svoje. Bohužel i to přestává byt reálné, protože když dcera ví, že jsem doma, chce byt se mnou, začíná na mne byt fixovana. Tatku samozrejme také miluje, vždy je stastna, když přijde domu z práce, ale porad vyhledává mou přítomnost. Mam koníčka 1× týdne, kdy vedu kroužek cvičení pro seniory u nás ve vesnici. To manžel proste hlídat musí :-) ale krom teto jedné hodiny týdne proste žádný prostor sama pro sebe.
A má otázka je, jestli je to takhle normální. Říkám si, ze vlastně jsem na materske, holčičku mam strasne zlatou, muž nás má rád, pomáhá v domácnosti, zajisti nás nadstandardne, tak si říkám, že si vlastně nemám na co stěžovat. Stejně i tak mne to někdy štve a jsem z toho strasne unavena. A nemam srovnání jak to chodí jinde, nemáme žádnou kamarádku, ktera má ročního prcka. Tak to ani nemam s kým probrat… Jestli jste dočetli az sem, děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 45430 příspěvků 04.02.19 23:08

Prostor sama pro sebe jsem nemela, dokud jsem nesla do prace, pak jsem ho mela v te praci :) hlidani zadne. Ale mne to nevadilo, no, uzivala jsem si to. Ale doma jsem byla jen rok a pul.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 04.02.19 23:15

No to vecne koukani manzela na televizi by mi teda vadilo hodne, a ze ji neprebali, kdyz vidi, ze je pocurana, tak to taky.. Co by delal, kdyby se ti neco stalo a musela jsi treba do nemocnice? To ji neprebali tyden? :roll: Memu muzu je teda,, jenom" 40 a s dcerou si vzdycky aktivne hral a na stoprocent se postaral. A to chodi do práce odnevidim donevidim.. Nekdo rika, ze nekteri chlapy si s malym miminem hrat neumi, nevi jak na to a najdou si k nemu cestu az kdyz je starsi a parťák.. Tak doufej…

Medičkaa
Kecalka 271 příspěvků 11 inzerátů 04.02.19 23:16

Tak ja mam taky partnera o 15 let starsiho. Když jsme doma oba taky sám od sebe nepomůže, jen když mu řeknu. Jinak si se synem hraje chvíli když přijde z práce. Zase se ale stará když jedem někam ven, na výlet nebo tak a když si potřebuju nutně něco zařídit tak ho i sám pohlídá. Jinak mě chodí jednou týdně na celé odpoledne mamka, je s námi doma ale aspoň si stihnu uklidit, navařit a tak. A když opravdu potřebujem, povolá přítel svou matku, která už je v důchodu. Ale jinak taky nemám čas pro sebe… No ale věřím že to nebude napořád, rodinu jsem si přála tak to těch pár měsíců než půjde syn nechat třeba na den u babičky vydržím :)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 04.02.19 23:21

Tak kdyz jste nadstandardně zajištění, tak co nejake placené hlidani? Aspon dve hodinky za tyden?

yse
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 04.02.19 23:21

Porid si dalsi dite a budes vzpominat jakou jsi mela havaj s jednim. Materstvi zdar

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 23:24
@Pajka89 píše:
Tak kdyz jste nadstandardně zajištění, tak co nejake placené hlidani? Aspon dve hodinky za tyden?

Nedám dceru na hlídání někomu uplne cizímu, to je mi 100× milejší byt s ni na úkor svého spánku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 23:27

@Medičkaa taky jsem chtěla rodinu, jsem za dceru šťastná, jsou dny, kdy je to vse zalite sluncem, ale pak jsou dny, kdy se cítím hrozne unavena a přijde mi, že manžel si to vse náramně zjednodušuje. Ale je mi jasný, že to vse jednou skonči a pak budu ještě vzpomínat… nejvíce mi chybi ta možnost se vyspat. Ale tak to asi všem matkám…

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 04.02.19 23:36

Můj přítel je mladší a nepomůže s ničím, leda ten nákup udělá.. jinak úklid, dcera, zvířata, prádlo, vaření…vše je jen na mně… on řeší zahradu a auta… a takové ty mužské práce… Ale nestojí mi za to se kvůli tomu nějak rozčilovat, má zase jiné kvality. :)

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 04.02.19 23:42

Ja bych asi hlavne zkusila zapracovat na to vecernim usinani. Mam 14 mesicni a usina kolem 18:30. Byl to boj, ale proste jsem ji dala do postylky a uz zadne usinani u prsa. Proste rvala, ale zvykla si, ze se usina v postylce. Ted se na me smeje, kdyz ji preju dobrou noc a odchazim. Mam stesti, ze brzy chodi spat sama od sebe a ja mam pak klid az do 23, kdy tak chodivam spat. Na tenhle cas se tesim cely den. Pres den spi jen jednou tak hodinku. Kojim take. V noci uz jen 1× kolem 4 a vstava kolem 7. Zkus ji to postupne posouvat na drivejsi usinani. K chlapovi… myslim, ze je normalni, ze kdyz cloveka nic nenuti, tak si drzi svoje pohodli. Asi bych s nim promluvila, a udelala z jeho hlidani pravidlo tak, jako hlida, kdyz chodis predcvicovat. Nauc ho, jak si s malou hrat, treba nevi jak na to. To, ze je pul dne doma a vicemene porad sedi u telky, to by se mi taky nelibilo. Drzim palce a neboj, bude hur :grin:

Pidulka1991
Závislačka 3147 příspěvků 04.02.19 23:43

Manžel dokázal dceru obstarat od narození… Když jsem odstrikala, tak ji nakrmil, pohlídal, umyl, prostě vše… V roce si ji bral i na víkend pryč, abych si odpocinula… Když přijde z práce, tak se jí věnuje až do večera, běhají po bytě, hrají si atd… Dcerka začala spát až po druhém roce do té doby se byla schopna budit i 15× za noc, bylo to dost vyčerpávající…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 23:53

Mám muže o ještě trošku staršího než ty a s děťátkem pomáhá hodně a rád. Důležité je i to, že si dítko velmi přál a má krásný vztah k dětem. Někteří muži si víc vyhrají až s většími dětmi, s kterými se přeci jen už líp domluvíš ;) Na tvém místě bych prostě ještě jednou v týdnu měla tak dvouhodinovou aktivitu mimo domov, pokec s kamarádkou, bazén, sauna nebo třeba jen sama do kavárny s dobrou knížkou…(to co je ti příjemné a odpočineš si). Holt tatínek se bude muset postarat o vše a určitě to zvládne, oznám to jako hotovou věc. Ale hlavně bych zapracovala na tom večerním usínání… U nás to taky trvalo, ale stojí to za to. Třeba u nás je potřebné být do čtyř doma a utahat… Taky pokud spí po obědě víc jak hodinu, nesmí už spát v kočárku odpoledne a procházka nesmí být pak moc dlouhá… Taky nám velmi pomohlo mít stejný rituál večer (koupání, mléko, zuby, písnička, básnička a hájí :) ) a absolutní tmu v ložnici (usne tak do 15-30minut v mé přítomnosti, ale u sebe v postýlce). Protože je třeba mít čas i jen s mužem pro sebe, i kdyby to mělo být jen u filmu, popovídaní… Dle mně je důležité pracovat i na našem vztahu, ne jen kolem děťátka. Přeji hodně sil :)

Zkai
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 41 inzerátů 05.02.19 00:04

Cítila jsem se úplně stejně… A teď jsme s klukem sami a změna je jen v tom, že tolik nevařím a neperu…

LaraA
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 05.02.19 01:19

pokud to dobre chapu, odpo dcera 1.5 h spi a jeste hpodku si s ni manžel hraje. nepřijde mi, ze bys měla malo casu. vetsina otcu chodi z prace 5-6 vecer.

pokud jsi unavena, spi s ni odpo. vecerni uspávání musis zmenit ty.

taky mam rocni holčičku. a k tomu školáka a školkáčka. mas spoustu casu a veget. jdn to jeste nevis :mrgreen:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 05.02.19 05:03

Co dělá ten chlap celý den od jedné,kdy je doma? Celodenní vysedavani u televize by mi taky hodně vadilo. Je to jen v zime a potom se treba stara o zahradu?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >