Roční dítě mluví sprostě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 16:34
Roční dítě mluví sprostě

Mám tři děti. Kluka 19 let, dceru 11 let a malou 14mesíční holčičku. Syn je celkem sprostý ale na to už jsem si zvykla. Domluvili jsme se že předemnou se bude krotit. Odpoledne jsem v práci a o malou se mi starají děti popřípadě když ani jeden nemá čas tak k nám chodí středoškolačka na hlídání. Dcera už celkem dost mluví. Je šikovná a upovídaná. Opakuje to co slyší. Bohužel se v jejím repertoáru vyskytují sprostý slova které bych já nevypustila z pusy a nedávno řekla dokonce upravenou sexuální narážku kterou se domnívám říkal syn přítelkyni. Nejhorší je že malá neví co říkat a neříkat. Tyhle slova často používá na návštěvách a i v čekárně. Několikrát jsem byla za tohle odsouzena proč učím dítě sprosté slova. Se synem jsem o tom mluvila a ten řekl že on sprostě nemluví před malou a že to jeho sestra. Ta ale tvrdí to samé. Řešil tenhle problém někdo?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 16:40

Slyší a používá to. Tohle znám od kamarádky, její děti také takhle mluvily a ona se divila proč a nemohla pochopit, že dokud to budou poslouchat, tak budou i tak mluvit. U nás doma nemají děti povolené mluvit takhle, bylo jim to vysvětlované od mala (když něco zaslechly venku) a ani my dospělí tak nemluvíme.

Kriss Tina
Kelišová 5935 příspěvků 17.09.18 16:47

Jojo měli sme to podobné, občas k nám přišla ségra s přítelem a ten mluvi jako dlaždič :zed: a malej od něj vždycky pochytil akorát ta sprostá slova, jako kdyby na to měl nějaký radar prostě normální slovo nezopakoval ale jak se proneslo něco vulgárního tak to hned opakoval. Pomohlo jedině se před ním fakt krotit a když něco prones tak hned napomínat, že se to neříká.

inkakřivák
Extra třída :D 14457 příspěvků 17.09.18 16:57

@Kriss Tina protože většinou tam krásně rachotí rrrr, proto se to děckám líbí.

Bethuska
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 17.09.18 17:00

To jsem takhle jednou musela sama skládat šlapací traktor s valníkem (v krabici rozložený na prvočinetele). Mno a syn (v té době čerstvě 2 roky) ještě pár měsíců potom při vhodných příležitostech prohlásil „do pr*ele“ :mrgreen: Naštěstí ho to pustilo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63588 příspěvků 3 inzeráty 17.09.18 17:56
@inkakřivák píše:
@Kriss Tina protože většinou tam krásně rachotí rrrr, proto se to děckám líbí.

Jednak a druhak velice rychle zjistí, že to vyvolává reakci těch dospělých.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 17.09.18 18:04
@Anonymní píše:
Mám tři děti. Kluka 19 let, dceru 11 let a malou 14mesíční holčičku. Syn je celkem sprostý ale na to už jsem si zvykla. Domluvili jsme se že předemnou se bude krotit. Odpoledne jsem v práci a o malou se mi starají děti popřípadě když ani jeden nemá čas tak k nám chodí středoškolačka na hlídání. Dcera už celkem dost mluví. Je šikovná a upovídaná. Opakuje to co slyší. Bohužel se v jejím repertoáru vyskytují sprostý slova které bych já nevypustila z pusy a nedávno řekla dokonce upravenou sexuální narážku kterou se domnívám říkal syn přítelkyni. Nejhorší je že malá neví co říkat a neříkat. Tyhle slova často používá na návštěvách a i v čekárně. Několikrát jsem byla za tohle odsouzena proč učím dítě sprosté slova. Se synem jsem o tom mluvila a ten řekl že on sprostě nemluví před malou a že to jeho sestra. Ta ale tvrdí to samé. Řešil tenhle problém někdo?

Reseni problemu je proste odnaucit starsi tak mluvit a mala nebude. Ale ja vim.ono se rika. Horsi je realita

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 17.09.18 22:19

Zkus si najít na hlídání někoho jiného, rozumného dospělého člověka. Třeba nějakou sousedku, hlídací babičku, chůvu… Ve věku středoškoláků takhle mluví všichni a dokud to nejmladší bude slýchávat, bude to opakovat. Syn takhle koukal nějakou dobu na Simpsonovi a opakoval pak úplně šílený věci, kterým vůbec nerozuměl. Takže od té doby jsme přesedlali na víc „dětské“ seriály.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >