Roční prcek a spánek

Anonymní
9.12.20 00:49

Roční prcek a spánek

Anonym aby jsem nekomu neprisla hloupa, ze se ptam na tohle.
Muzu se zeptat jak vam spi zhruba rocni jeste kojene deti?
Mam prvni a nemam porovnani.
Muj syn 1 rok chodi vecer kolem 21h spát, občas mu trvá usnout do 22h a pak spí. Precteme si knizku na uklidneni a u uspavani vyzaduje kojeni nebo mazleni v naruci. Spi teda se mnou v posteli, manzel jezdí kamionem a tak jsem si ho naučila no. Prevaluje se, hazi sebou, ale spí, obcas se vzbudí a zaknourá, ale vetsinou sám usne, kdyz ne tak staci ze se pritulí, obcas se jeste prisaje, ale hned usne, kdyz mu prso nedám tak bude knourat, ale taky usne. Vstává kolem 9h, ale do 10h se válíme, jeste snídá MM. Oba jsme spáči no. Pak teda chodí spát vetsinou po obede a odpoledne zhruba po kazdé na 1h. Naspí tedy tak 2h denne. Tak jestli spí normálně? nebo pres den málo?
Tak jsem se i chtela zeptat, jestli to nocni kojeni nemam uplne odbourat, myslim aby dostal před spánkem a dost? Moc mi to samozrejme nevyhovuje, ale zase je do vteriny klid no

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10003
9.12.20 02:12

Tu potrebu spanku ma kazde dite jinou. To nema smysl porovnavat.
Jinak mi pripada, ze si kvuli tomu kojeni, valeni v posteli atd pripadas blbe. Nekdo se kvuli tomu pohorsuje? Mama, tchyne, kamaradky?
Proste to neres a delej to tak, jak to tobe i diteti vyhovuje.

Ja to mela podobne, nocni kojeni jsem stopla az nekdy kolem 1,5 roku, a celkove konec kojeni cca ve dvou, u vsech trech deti.
Ono je to na jednu stranu dost pohodlne (rychle uspani, snadne uklidneni, jidlo/prso vzdy s sebou), na druhou stranu je to narocnejsi v tom, ze to dite te porad hodne potrebuje.
Ale za me se to vyplati, ta energie, co do nej ted investujes, se ti mnohonasobne vrati ve spokojenem diteti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 02:19

@Lucie_Sx To ani ne, slysela jsem už a ptají se, ale jednám tak, jak je to jemu prijemne, ale bolí mě záda, kdyz v noci vyndam prso a on pije a to mi uz začina vadit. Dalsi vec je, ze kdyz se vzbudí, tak kňourá, prostě si vykňourává to dudání - tak, jestli mu to spíš není k nespokojení, tím myslím jako zlozvyk, kterej ho v noci budí.
Kazdopadne kojeni jako takove mi nevadi a kojit ho klidne budu do toho 1.5 klidne a pak zacnu odstavovat, snad.

• Citovat
  • Nahlásit
10003
9.12.20 02:27
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx To ani ne, slysela jsem už a ptají se, ale jednám tak, jak je to jemu prijemne, ale bolí mě záda, kdyz v noci vyndam prso a on pije a to mi uz začina vadit. Dalsi vec je, ze kdyz se vzbudí, tak kňourá, prostě si vykňourává to dudání - tak, jestli mu to spíš není k nespokojení, tím myslím jako zlozvyk, kterej ho v noci budí.
Kazdopadne kojeni jako takove mi nevadi a kojit ho klidne budu do toho 1.5 klidne a pak zacnu odstavovat, snad.

To chapu. Mne ty zada taky vadily, ale pak jsem prisla na to, jak si lehnout lip.
Zkus vyzkouset nejake zmeny-neco z toho zafunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
9.12.20 02:36

Mně spalo v roce dítě co do délky asi podobně, jen jsem dříve ukládala a dříve jsme vstávali (my jsme zas všichni ranní ptáčata, tak nám to tak vyhovuje). Přes den spal v průměru ty 2 hodiny, 2 šlofíky za den si dával velmi výjimečně. V noci dal cca 11 hodin. Na kojení se budil zhruba 3× za noc, nic nezměnil ani přechod na UM, občas v noci taky kňoural, u nás často zabral dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
9.12.20 08:10

Každé dítě má jinou potřebu. U nás (11,5m) přes den tak hodinka dopoledne a maximálně dvě hodiny odpoledne. No a v noci - katastrofa. Budu už odstavovat (kvůli plánované lednové hospitalizaci) ale i protože si přesně vykňourává prso. Jenže má fakt hrozně divoký spaní a lehký, takže to kňourání, mletí se v postýlce, lezení a tápání po tmě, to je třeba i 10× za noc :roll: Uspávat jdu ve 20h, někdy spí do pár minut, někdy hodinu přemlouvám. ale průběh noci pořád stejný, už jsem docela KO. a bolavý záda, přeleželý ruce atd kvůli nočnímu kojení, to dobře znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25629
9.12.20 08:59

Mám 13m, vstává v 6-7, pak spi od 9/10+- hodinu až dvě, pak odpoledne ve dvě hodinu až hodinu a půl (záleží jaký je den a jak spí dopoledne) a večer v sedum půl osmá je tuhý. Kojim před spaním, občas přes den, ale málo.
Kojim a v noci se budí jednou až třikrát, většinou když u toho usnu tak pak spi s námi. Takže někdy s námi od jedný, někdy od 5..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
9.12.20 15:14

Doporučuji přečíst knížku Klidné spaní a ukládání - jsou tam konkrétní rady, jak pomoct dítěti postupně se naučit usínat jiným způsobem (než např. dudláním, které tobě nevyhovuje). A je vhodná i pro rodiče, kteří spí s dítětem ve společné posteli (autorka tak taky s dětmi spala).
Jo a rozhodně nejde o žádnou vyplakávací metodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 20:06

Celou noc 🙂, malá chodí před osmou a spinká až do půl deváté 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
10.12.20 14:47

Malá (13 měsíců) usíná po 22. hodině a spí většinou do 8.-9. h. Během noci se obvykle 2×-3× vzbudí, přisaje se (kojím a spinká se mnou v posteli), podudlá a zase usne. Když je horší noc nebo rostou zuby, budí se i po hodině, ale to naštěstí není moc často.
Přes den spí od těch 11. h do 13. h a pak na chvilku kolem 17. hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat