Reklama

Rodičák pro nezaměstnané

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mazzotti
Stálice 53 příspěvků 02.01.11 09:59
Rodičák pro nezaměstnané

Mohl by mi někdo poradit jak to bude s tím novým příspěvkem v mém případě,kda jsem před porodem byla nezaměstnaná(kon­čila jsem první mateřskou v listopadu 2009 a na druhou nastoupila v únoru 2010)byla jsem asi 3 měsíce na pracáku.a pak dostala bez výběru 4-letou variantu.tedy do 21 měsíců 7600(nebo tak nějak) a pak tu sníženou.
nemůžu se nikde dočíst jak to bude právě pro ty co byli nezaměstnaní.

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.01.11 10:05

OPET STEJNE.AKORAT 7600 BUDES DOSTAVAT 9 MESICU.

Marry11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.11 10:07

kaatka a jak je to pro ty co porodili v roce 2010 a mají 4 letou?Platí pro ně 21 měs 7600 nebo už mají tu novou verzi?
:nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 02.01.11 10:13

Pro všechny platí ta nová verze, takže těm co mají dítko v rozmezí 10-21 měsíců se to sníží od února (platba za leden).

Mazzotti
Stálice 53 příspěvků 02.01.11 10:43

a tu volbu že bych třeba přešla na ty 3 roky asi nemám,že?

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 02.01.11 10:44
Mazzotti píše:
a tu volbu že bych třeba přešla na ty 3 roky asi nemám,že?

Jedině že by jsi to hodila na manžela.

Mazzotti
Stálice 53 příspěvků 02.01.11 10:50

aha tak to asi né. Díky za odpovědi

Marry11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.11 10:59

no kamoška má 6 měsiční bude mít 7 měsíců a bylo mně blbý se ji zeptat tyjo tak to je záhul mít 3800 kč :poblion:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 02.01.11 11:02

Jde to dát na manžela na jeden den a pak to nechat předělat na sebe. Pak zůstane tříletá varianta. Je to obíhačka a „pakárna“, ale uděláme to tak taky. Já u prvního dítěte studovala, druhé čekáme v červenci.

vendy111
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 02.01.11 12:41

pokud jsi na pracáku a neplatíš si nemocenskou, spadáš do 4leté varianty a vybrat si nemužeš. Dělají v tom pořád nějaké změny, proto si říkám, že je lepší se spoléhat jen na sebe a ne na to co nám dá stát!

eVerča
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 02.01.11 16:20
vendy111 píše:
pokud jsi na pracáku a neplatíš si nemocenskou, spadáš do 4leté varianty a vybrat si nemužeš. Dělají v tom pořád nějaké změny, proto si říkám, že je lepší se spoléhat jen na sebe a ne na to co nám dá stát!

ono je pravda, že na stát se spoléhat nedá v ničem, ale ono se to hezky řekne, že je nejlepší se spoléhat na sebe, ale už se to hůř provede :nevim: Ne každá máma má možnost nejdřív našetřit a pak mít mimi, nebo vydělávat při mateřské a ne každá má partnera, který může platit bydlení, jídlo, děcko a spousty dalších poplatků. Tohle je hrozně individuální.

vendy111
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 02.01.11 17:31
Verca182 píše:
vendy111 píše:
pokud jsi na pracáku a neplatíš si nemocenskou, spadáš do 4leté varianty a vybrat si nemužeš. Dělají v tom pořád nějaké změny, proto si říkám, že je lepší se spoléhat jen na sebe a ne na to co nám dá stát!
ono je pravda, že na stát se spoléhat nedá v ničem, ale ono se to hezky řekne, že je nejlepší se spoléhat na sebe, ale už se to hůř provede :nevim: Ne každá máma má možnost nejdřív našetřit a pak mít mimi, nebo vydělávat při mateřské a ne každá má partnera, který může platit bydlení, jídlo, děcko a spousty dalších poplatků. Tohle je hrozně individuální.

Vím, že ne každý si může dovolit „přepich“ i bez toho co mu stát dá, ale upřímně, já kdybch věděla, že budu žít od mateřské k mateřské a budu se strachovat jestli vyjdu s penězi a plánovat si to podle toho, jak se hlavy státu zrovna ráno probudí a změní nebo ne nějaký zákon, tak si dřív, než na to budu sama mít, dítě nepořídím. Přeci jen mu chci dát to nej a aby v něčem nestrádalo. Ale každý ať dělá, jak sám uzná za vhodné.

eVerča
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 06.01.11 03:13

Vendy jak jsem psala, je to individuální a tím myslím třeba také to, že některá miminka holt přijdou neplánovaně a v takových případech je někdy až úctyhodné, jak se se vším dokážou maminy poprat. Tak holt nebude mít značkové dupajdy a nejmodernější kočárek, ale pořád si říkám, že v některých rodinách nemají ani na včasné platby inkasa a mají krásné zdravé děti… Je to debata bez konce, co člověk, to názor, ale myslím, že termín „pořídit si až na to budu mít“ se hodí spíše k modernímu kabátu či novému modelu auta a ne k miminku :-)

vendy111
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 06.01.11 09:55
Verca182 píše:
Vendy jak jsem psala, je to individuální a tím myslím třeba také to, že některá miminka holt přijdou neplánovaně a v takových případech je někdy až úctyhodné, jak se se vším dokážou maminy poprat. Tak holt nebude mít značkové dupajdy a nejmodernější kočárek, ale pořád si říkám, že v některých rodinách nemají ani na včasné platby inkasa a mají krásné zdravé děti… Je to debata bez konce, co člověk, to názor, ale myslím, že termín „pořídit si až na to budu mít“ se hodí spíše k modernímu kabátu či novému modelu auta a ne k miminku :-)

myslela jsem tím plánované dítě. Samozřejmě když se otěhotní neplánovaně a penízky nejsou, tak se to taky zvládne, dá se to, ale je to už těžší. Ale plánované rodičovství by si měl každý rozmyslet, není to švanda. A ke kabátu bych to zas nepřirovnala, o ten se starat nemusíš, jednou koupíš a hotovo :wink: Za to dítě je investice na hooodně dlouho. A když už ho plánuji, tak s tím, aby se mělo dobře a mělo vše potřebné a co si budem povídat, i neznačkové stojí dost peněz! Třeba muj kamarád chce mimi a ptal se nás, co vše se „musí“ koupit, kolik co stojí atd. Když mu to muj chlap vysvětlil jak je to u nás, rozhodl se ještě nějaký ten pátek vydělávat :-D Ale jak říkáš ty i já, je to individuální a na každém :wink:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >