Rodičovská 2018, když nemám nárok na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 15:48
Rodičovská 2018

Dobrý den všem…Nevíte náhodou někdo, jak je to s rodičovským příspěvkem, když někdo nemá nárok na mateřskou dovolenou? Může si člověk vybrat délku a částku, kterou budu příspěvek dobírat? Vím, že od letošního roku jsou nějaké změny, ale moc se v tom neorientuji. Moc všem děkuji za rady.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 15:50

Nezlob se ale co takhle zkusit Google?
https://m.maminka.cz/…bujete-vedet

Stačí jen zadat rodičovský příspěvek 2018…

Kaileee
Kecalka 425 příspěvků 29.11.18 15:53

@Martha03 i na webu úřadu je to napsané i pro debi*ly

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 16:00
@Kaileee píše:
@Martha03 i na webu úřadu je to napsané i pro debi*ly

Bohužel mne někdy překvapuje jak jsou lidi schopni dostat se na emimi, založit diskuzi a napsat dotaz. Ale nejsou schopni si základní věci vyhledat. Už jen čekám na diskuzi :„nevíte jak bude zítra? Mám nové zimní boty a nevím jestli si je mám vzít…“ :D

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63573 příspěvků 3 inzeráty 29.11.18 16:05
@Martha03 píše:
Už jen čekám na diskuzi :„nevíte jak bude zítra? Mám nové zimní boty a nevím jestli si je mám vzít…“ :D

Počkej, takové už ty byly…

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 16:08
@j.a.n.i1 píše:
Počkej, takové už ty byly…

To jako fakt? Naštěstí jsem na ně nenarazila…
To už je extrém nebo troll, ale vážně bych uvažovala v takovém případě o lehké mozkové příhodě zakladatele ať už by byl reálný nebo ne. :D

Kaileee
Kecalka 425 příspěvků 29.11.18 16:10
@Martha03 píše:
To jako fakt? Naštěstí jsem na ně nenarazila…
To už je extrém nebo troll, ale vážně bych uvažovala v takovém případě o lehké mozkové příhodě zakladatele ať už by byl reálný nebo ne. :D

furt lepší než ty, které tady fotí počurané těhotenské testy a čekají až jim někdo najde ducha :roll: :mrgreen:

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 16:22
@Kaileee píše:
furt lepší než ty, které tady fotí počurané těhotenské testy a čekají až jim někdo najde ducha :roll: :mrgreen:

Jo to je děs. Já jednou otevřela diskuzi a tam byl dost konkrétní obrázek vytoku a to jsem málem vrhla :poblion:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 16:27

Tak Vám všem tedy vááážně děkuji…Ptala jsem se pouze proto, že jsem na několika stránkách našla různé informace…I když jsem zadala rodičovská 2018…Chtěla jsem si jen ověřit, které ty informace jsou správné…Ale i tak Vám všem děkuji…

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5573 příspěvků 29.11.18 16:41
@Martha03 píše:
Nezlob se ale co takhle zkusit Google?
https://m.maminka.cz/…bujete-vedetStačí jen zadat rodičovský příspěvek 2018…

Tak zrovna ten článek plantá rodičovský příspěvek s rodičovskou dovolenou dohromady, což je přesně důvod proč se v tom pak spousta lidí nevyzná.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5573 příspěvků 29.11.18 16:41
@Anonymní píše:
Dobrý den všem…Nevíte náhodou někdo, jak je to s rodičovským příspěvkem, když někdo nemá nárok na mateřskou dovolenou? Může si člověk vybrat délku a částku, kterou budu příspěvek dobírat? Vím, že od letošního roku jsou nějaké změny, ale moc se v tom neorientuji. Moc všem děkuji za rady.

Do 7600 Kč měsíčně může volit každý. Výše jen pokud doložíš dostatečný vyměřovací základ otce dítěte.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 29.11.18 17:16

@Martha03 @j.a.n.i1 @Kaileee Já teda nevím, ženy, ale mě teda vytáčí diskuse typu: Žiju s mužem, který hodně chlastá, o děti se nestará a čekám s ním třetí dítě- co s tím? Tady jsou takovéhle reakce opravdu zbytečné…

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 18:13
@Lendeš píše:
Tak zrovna ten článek plantá rodičovský příspěvek s rodičovskou dovolenou dohromady, což je přesně důvod proč se v tom pak spousta lidí nevyzná.

Ano jistě, ale pokud má člověk všech 5 pohromadě tak to pochopí z jednoho odstavce. Na po­čát­ku le­toš­ní­ho roku při­šla vlá­da s no­vin­kou, dí­ky níž se ro­di­če mo­hou roz­hod­nout, ja­kým způ­so­bem svůj ro­di­čov­ský pří­spě­vek vy­čer­pa­jí. „Je na nich, ja­kou vý­ši i dél­ku čer­pá­ní si zvo­lí, na­víc vše mů­žou při­způ­so­bit ak­tu­ál­ní si­tu­a­ci. Ma­xi­mál­ní vý­še pří­spěv­ku je ny­ní sta­no­ve­na na 11 500 ko­run, což od­po­ví­dá zhru­ba dvě­ma le­tům na ro­di­čov­ské,“ vy­svět­lu­je On­dřej Wy­so­glad, ře­di­tel per­so­nál­ní agen­tu­ry Adec­co ČR.
Cel­ko­vá vý­še ro­di­čov­ské­ho pří­spěv­ku je 220 ti­síc ko­run a ro­di­če jej mo­hou čer­pat nejdéle do 4 let vě­ku dí­tě­te. Ro­di­čov­ský pří­spě­vek, re­spek­ti­ve je­ho vý­še se ne­mě­ní ani v pří­pa­dě, že se ro­di­če na ro­di­čov­ské do­vo­le­né vy­stří­da­jí.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63573 příspěvků 3 inzeráty 29.11.18 18:55

@Martha03 Až na to, že to co kopíruješ už neplatí…

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 29.11.18 20:35
@j.a.n.i1 píše:
@Martha03 Až na to, že to co kopíruješ už neplatí…

A co konkrétně?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >