rodičovská dovolená

39
4.9.05 23:21

rodičovská dovolená

Jen malý dotaz, mohu zároveň žádat o rodičovskou dovolenou, tím i o příspěvek a zároveň si vybrat řádnou dovolenou na zotavenou?
Díky Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16762
5.9.05 07:53

ahoj, ano můžeš. Na úřadu práce - odbor sociální ( vyplácení dávek) si požádej formulářem o rodičovský příspěvek a u zaměstnavatele požádej zř. dovolenkou o řádnou dovolenou ( ale hned po skončení mateřské dovol.!) Dostaneš prašulky od obou :-)

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
5.9.05 09:28

Sociální odbor zajímá pouze ukončení mateřské doolené, takže penízky za řádnou dovolenou a rodičovský příspvek dohromady dají ještě slušnou sumičku:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
5.9.05 09:48

Holky fakt??? Myslela jsem, že to nejde zkloubit… Máte to vyzkoušeno? Vím, že jsem se o to zajímala a bylo mi řečeno, že v případě, že budu čerpat rodičovské příspěvky a zaměstnavatel mi bude chtít proplatit zbytek dovolené, že se bude třeba odhlásit po dobu čerpání dovolené a pak znovu přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
5.9.05 11:20

je to skutečně tak, jak jsem psala. mám to vyzkoušeno :-) Jsou to dvě různé instituce a od každé čerpáš něco jiného. ale ještě nezapomen u svého zaměstnavatele po skončení dovolené na zotavenou požádat o rodičovskou dovolenou do doby 3 let věku dítěte ( obyč. přípisem).
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
5.9.05 11:20

Ahojky,

já jsem měla rizikové těhu a nestačila jsem si vybrat dovču v práci a náš podnik jí neproplácí.Dohodli jsme se tak,že po skončení mateřský nastoupím jako do práce na dovolenou a pak zpátky na rodičovskou.No ale já tedy nic osobně nevyřizovala na sociálce,vše za mě vyřídil můj zaměstnavatel.
Určitě to jde,takže se informuj u Vás v práci.
Ahoj Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
5.9.05 11:46

Nado,to je velice zvláštní, že tvůj zaměstnavatel za tebe vyřídil i rodičovský příspěvek. Promin,ale moc se mi tomu nechce věřit. Vždyt se musí vyplnit příslušný formulář,který musí být vlastnoručně podepsaný, a musí se přiložit OP a rod.list dítěte. Myslím si, že je nutné osobní podání žádosti na úřad !!! ( vyřizovala jsem si rodičák před 2m!)

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.9.05 13:18

Irias

prosím tě, proč mám u zaměstnavatele žádat o rodičovskou dovolenou? O tu přece žádám na sociálce. Rozumím tomu tak, že papír, který si vyzvednu na sociálce(o ukončení a výši mateřské- myslím?)zašlu do práce k potvrzení a pak s tím požádám socíalku o vyplácení rodičáku.Příklad - mně končí mateřská 3.10., tyto tři dny mi pošle ještě proplacené zaměstnavatel, od 4.10. poběží rodičák, nekrácený, v plné výši a navíc ještě (pokud požádám) proplacená dovolená. Říkám to správně? Co mám ještě psát do práce? Jako oznámení, že zůstávám doma? Jak to má vypadat? Naše mzdovka, se kterou byla vždycky fajn spolupráce je bohužel marod, kdoví kdo za ni zaskákne, tak ať vím, co udělat a něco neprošvihnout.
Děkuji
sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
377
5.9.05 14:26

Irias,

já jsem tím myslela ukončení mateřský a přechod na tu dovolenou.Rodičák si pochopitelně musíš vyřídit sama.
Doufám,že jsem to popsala dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
5.9.05 15:19

jejda to je otázek :-)
pozor na rozdíl v názvech. O rodičovský příspěvek ( asi 3600 kč) se žádá na úřadě. Já myslela obyč. žádost o poskytnutí rodičovské dovolené ( můj zaměstnavatel to možná vyžadoval z opatrnosti,ale spíš by to mělo být nutné). Pro vysvětlení, nejdříve jsme byly na mateřské dovolené, pak nám skončila a my žádáme o řádnou dovolenou, ta nám skončí a my zaměstnavatele požádáme o rod. dovolenou. Stačí úplně krátká žádost - dopis-žádám o poskytnutí rodičovské dovolené od… (den po skončení řádné dovol.) do 3 let věku dítěte… ( datum, podpis).

A na úřadě po skončení mateřské dovolené žádáme současně rodičovský příspěvek ( jak jsem už psala). Snad je to trochu srozumitelné :-).
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
5.9.05 15:22

Ahoj Sanynko!

V zaměstnání by měli mít od tebe písemně, že žádáš o poskytnutí rodičovské dovolené do (dejme tomu) tří let dítěte.
Prostě na to chtějí papír. Já jsem to taky tak nějak posílala. Taky jsem to netušila, že to tak musí být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
5.9.05 15:45

děkuji za odpovědi

sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
5.12.05 20:57

Holky prosim Vás a nevíte, když tam teď budu do práce nastupovat na poloviční úvazek, tak to asi nemám psát tu žádost o rodičovskou dovoulenou nebo taky?

Díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama