Rodičovský příspěvek

574
19.1.07 13:15

rodičovský příspěvek

ahoj holky,

potřebuju poradit.

Naší dceři budou v červnu 3 roky, nechci jít do práce co proto musím udělat? Musím žádat znovu o rodičovský příspěvek, co u zaměstnavatele? A tak. Fakt o tom nic nevím. Myslela jsem, že navážu druhým mimi, ale bohužel příoda chtěla jinak a mimi co se mělo narodit v červenci 2007 jsem tento týden potratila, tak začínám schánět informace co a jak.

A ještě mě zajímá, zda už dát dítě do školky a nebo zda ještě rok počkat.

Děkuju Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
19.1.07 13:43

Ahojky, pokud vím, tak dítko může od tří let do školky, ale jen na dopol. (abys nepřišla o rodičák). A jinak u mě to probíhalo tak, že jsem u zaměstnavatele musela zažádat o rodičovskou dovolenou do čtyř let (jedná se o to, jestli ti bude či nebude držet místo, protože podle zák. práce ti je povinen držet místo do tří let věku dítěte). pokud ti místo držet nebude, tak tě čeká rozvázačka a rodičák bereš dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
19.1.07 20:13

Je to jak píše Anulka.
U zaměstnavatele musíš zažádat o roční neplacené volno z důvodu péče od dítko.
Do školky malou dávat můžeš denně na 4hodiny a o RP nepřijdeš. Žádat o něj myslím nemusíš :wink: , ale to nevím jistě.

Držím palečky, aby se vám povedlo druhé mimi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
3.10.07 00:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2834
3.1.18 13:36

Holky prosim poradte, tento mesic budu mit posledni materskou, budu zadat o rodicovsky prispevek. Mam jit napred na pracak nebo na CSSZ? A ty formulare mi daji tam nebo si je mam nekde stahnout? A co s sebou potrebuju za dokumenty? Predem diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19217
3.1.18 13:45

Já byla na pracáku pro papíry, odtud na cssz kde mi jeden vyplnili, pak zpátky na pracák a nezapomen rodný list dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
3.1.18 13:50

@zudina Aktuální formuláře najdeš zde:

https://www.penize.cz/…ky-prispevek

U nás jsem jen na ÚP přinesla vyplněnou žádost o rodičovský příspěvek, občanku a rodný list dítěte.
Potvrzení o výši PPM si vyžádali na OSSZ sami, ode mě to nechtěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1229
3.1.18 14:14

@zudina zrovna dnes jsem to řešila. Šla jsem rovnou na ossz, tam mi dali potvrzení o pobírání ppm, pak na pracák, kde jsem vyplnila formulář, podepsala několik papírů a bylo hotovo.
Edit: na pracák s rodným listem a OP

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2834