Přídavek na dítě

741
16.1.07 15:16

Přídavek na dítě

ahoj holky,

potřebuju poradit jak je to teď s přídavkem na dítě?
Prý se teďka změnilo životní minimum, tak je to všechno jinak. Potřebuju vědět, jestli si mám teďka znovu žádat o příspěvek, sem z toho všeho jelen. 8O

Dík

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1966
16.1.07 16:39

Ahoj, případnou změnu výše přídavku ti vypočítá a oznámí sociálka sama, teda u nás to tak zatím vždycky bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
16.1.07 17:18

Mohla bych se zeptat jestli někdo neví aspoň orientačně, jak vysoký (resp. nízký) příjem musí mít živitel rodiny, aby byl nárok na ty přídavky? Tedy za předpokladu, že matka je na mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.10 15:54

Ahoj, chtěla bych se zeptat někoho, kdo má trochu zkušenosti. V prosinci bych měla rodit, bydlím u rodičů, tudíž budu matka samoživitelka, s otcem dítěte jsme se rozešli a nejsme v kontaktu. Mám v takovém případě nárok na rodičovský příspěvek? I když to není moc, nějakých 500 Kč, tak nějaké peníze to jsou a budou se hodit. Prosím o vaše názory. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.10 15:56

Pardon, měla jsem na mysli přídavek na dítě, ne rodičák, ten mít budu, ale přídavek na dítě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.10 15:58

A jak se o takový přídavek na dítě žádá? Budu muset prokazovat nějaký příjem? Jak jsem už psala, bydlím a nějaký čas určitě bydlet u rodičů budu, otce do rodného listu dítěte uvádět nebudu, jak se v tomhle případě postupuje? Doufám, že s tím nebude moc vyřizování, ještě budu muset vyřídit porodné a rodičovské příspěvek, už teď mám strach z toho, jak to všechno bude, všechno si to budu muset vyřídit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
2855
18.11.10 21:25

Jojo taky mě zajímá, jak vsoké minimum musí mít manžel živitel,dyž sem já na MD s kdy můžu žádat? :-) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
18.11.10 22:05

Pro přídavky na dítě je to 2,4 násobek životního minima, což je u samoživitelky s dítětem cca 10000,– u obou rodičů cca 17000,– ale příjmy se dokládají rok zpět, takže v době, kdy si na MD prokazuješ vlastně příjmy ještě za dobu cos pracovala, což je na hlavu postavené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2855
18.11.10 22:55
j.a.n.i1 píše:
Pro přídavky na dítě je to 2,4 násobek životního minima, což je u samoživitelky s dítětem cca 10000,– u obou rodičů cca 17000,– ale příjmy se dokládají rok zpět, takže v době, kdy si na MD prokazuješ vlastně příjmy ještě za dobu cos pracovala, což je na hlavu postavené.

což znamená zase někam letět (do práce či sociálku) a potvrdit papír…a můžu žádat kdykoliv nebo je to dané termínama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2855
18.11.10 22:55

jo a musim žádat já nebo i manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
18.11.10 23:15

Žádá jeden z vás, ale do toho papíru se vyplňují oba a příjem se taky uvádí obou… koukni sem:
https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
19.11.10 14:56

ahojky já jsem taky z těch sociálních dávek jelen ale zažádat zkusit můžeš při nejhoršim ti to zamítnou. já bezu přídavek na malého 500.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
3.1.11 11:14

dotaz

ted sem přišla z úřadu a sem krapet ze všeho jelen ..a vy jste tu holky šikovný,určitě mi to řeknete..byla jsem si pro formuláře na přídavky na dítě(500kč) a na soc.příplatek..a bylo mi od té paní zděleno,že soc.příplatek už se u mě ruší,PROČ??RD mi končí v únoru,tak sem měla za to že peníze dostanu ještě za leden a nic..neřekla mi paní nesmysl?? :nevim:
a pak druhá věc,prý přídavek na dítě mám vyřízený až nák do léta a pak se to bude dokládat znova,a to taky nechápu,měla sem za to že se to vyřizuje vždy na začátku Nového roku :nevim: .neřekla mi ta paní nějaký nesmysly??odpoledne tam nesu potvrzení ze školky tak jestli mi řekla náký bláboly,zeptám se jí na to,díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
3.1.11 12:41

no já jsem taky slyšela že soc. příplatek se ruší ale s těmi přídavky ti neporadim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7202
1.2.13 14:54

Tak jsme zkusily zažádat o přídavky od 5.12.2012, kdy se nám narodila třetí dcerka.No a nevyjde nám to o nějakých 200kč, protože m+ tam za rok 2011 skočil ješt+ rodičák za 7600kč, jinak by nám to vyšlo. Tak se chci zeptat, kdy zase mohu zkusit zažádat a jaký příjem se bude muset doložit. Teď jsme dokládali celý rok 2011.Pak se dá žádat i čtvrtletně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama