Rodičovský příspěvek v Irsku

Anonymní
9.12.18 08:11

Rodičovský příspěvek v Irsku

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, s přítelem plánujeme bydlet v Irsku a tady mám rodičovský příspěvek. Dali by mi ho i v Irsku když jsem rok a půl brala tady? A nevíte někdo kolik tam je? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1122
9.12.18 09:38

V Irsku bych na to nespoléhala, co vím od kamarádky, která tam žije už cca 12 let, tak nějaká podpora je snad jen prvního půl roku po porodu a pak jesle nebo chůva, ale třeba už je to jinak.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
9.12.18 12:45

V Irsku je jen MD a to 6 mesicu, pak ženský jsou buď doma zadarmo, nebo padej makat, chůva, nebo jesle. Nezaplatí za tebe ani tzv soc, zdrav, ani ten základ. Navíc Irsko má podmínku, abys dosáhla na jejich sociální dávky, musíš 3 roky legálně tam pracovat a odvádět daně. Jinak smůla. Ale nevím proč bys nemohla brát rodicak od nás, o trvalý pobyt tam můžeš zažádat nejdřív za 5 let, nebo za 10 let to nevím, takže budeš občanem ČR tak jako tak. Nicméně, lékaře jako pediatra, gyndare a praktika bych si MB echala tady a dojizdela, tam řešila jen akutní stavy a platit to tam budeš tak jako tak. Není to tam taková pohodička jako u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
9.12.18 12:47

Jo a hlavně zubaře si nechte tady, tam se nedoplatis, ale jinak země je to krásná, lidé jsou vstřícní, cestování a tak je tam super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama