Rodič.příspěvek od 01/07

andela
25.7.06 16:25

Rodič.příspěvek od 01/07

Ahoj holky,

Předevčírem u nás byla příbuzná, a ta nám vyprávěla, že jakási její kamarádka se vdávala. Na tom není teda nic divného, ale prý se vdávala proto, že slyšela, že ten nový zvýšený rod. příspěvek od Ledna dostanou jen provdané matky (popř. otcové :wink: ) :?: :?: :?: 8O
Zdá se mi to jako totální blbost, ale u nás je někdy možné všechno. :evil: Neslyšela jste o tom některá?

Andělka

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

zuz
2190
25.7.06 16:27

Taky se mi to zdá jako totální blbost, navíc když rodičovský příspěvek je pro všechny stejný (nebere se v potaz mzda, ani nic jiného), takže na to provdání určitě nemá vliv :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
25.7.06 16:39

to je opravdu blbost, ten prispevek dostanou vsichni., kdo na nej maji narok.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
25.7.06 16:56

Ahojky,

je to nesmysl, podmínky přiznání rodičovského příspěvku se nezměnily, pouze způsob výpočtu, přečti si zákon 112/2006 sb, ale nevím jestli se ti to podaří, má přes 1400 stran.

Ivulka

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
25.7.06 16:58

Holky a bude ten rodičovský příspěvek od nového roku přes těch 7 tisíc?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zuz
2190
25.7.06 17:11

Je tuším 6,5 tis. Kč a pokud schválený zákon vstoupí v platnost tak ano :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
25.7.06 17:30

Na rodičovský příspěvek mají nárok jak provdané, tak neprovdané matky.

//Podle zákona č.112/2006 Sb., kterým se mění některé zákony související s přijetím zákona o životním a existenčním minimu a zákona o pomoci v hmotné nouzi, se v části 14. mění zákon č.117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, takto:

§32 odst.1
Výše rodičovského příspěvku za kalendářní měsíc činí od 1. ledna do 31. prosince kalendářního roku částku odpovídající 40 % průměrné měsíční mzdy v nepodnikatelské sféře dosažené podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu za kalendářní rok, který o 2 roky předchází kalendářnímu roku, v němž se rodičovský příspěvek poskytuje. Tuto částku vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů sdělením. Je-li rodičovský příspěvek vyplácen ke dni 31. prosince kalendářního roku a jeho výplata náleží i po tomto datu, upraví se výše rodičovského příspěvku od 1. ledna následujícího kalendářního roku podle věty první bez žádosti.

Výši rodičovského příspěvku upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, který byl novelizován shora citovaným zákonem č.112/2006 Sb., kterým se mění některé zákony související s přijetím zákona o životním a existenčním minimu a zákona o pomoci v hmotné nouzi. Touto novelou dochází s účinností od 1.1.2007 ke změně ve výpočtu rodičovského příspěvku, který má napříště činit 40% průměrné měsíční mzdy v nepodnikatelské sféře dosažené podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu za kalendářní rok, který o 2 roky předchází kalendářnímu roku, v němž se rodičovský příspěvek poskytuje. Konkrétní výše rodičovského příspěvku tak bude od 1.1.2007 činit 7.612,–Kč (průměrná mzda byla dle ČSÚ v roce 2005 19.030,–Kč).//

čerpáno na www.aperio.cz

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
25.7.06 17:39

Monalisa24 ahojky, díky to jsi mazák!!! Mě to taky pořád nebylo jasný! T.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
25.7.06 17:56

No tak to jste mě uklidnily :D , tedy ne že bych si z toho měla těžkou hlavu, ale přeci jen, i když bych se vdávat chtěla, rozhodně ne jen kvůli rodičáku :wink: :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
11150
25.7.06 19:17

Ale v médiích proběhla zpráva, že na rodičovský příspěvek nebudou mít nárok matky, které neuvedou otce. Nechci šířit nějakou paniku, ale zdá se mi to divné. Nevíte o tom něco?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
25.7.06 20:26

:D :D ahojky, tak u nás se pro změnu šeptá, že na zvýš.rodič.příspěvek budou mít nárok jen ti, kterým se narodí dítě v r. 2007 - taky pěkná blbost, že???? :evil: :evil: anebo ne? :D :D No jisté je, že já s ním počítám už napevno!!! :wink: ahojky I.

  • Nahlásit
  • Citovat
1468
25.7.06 20:27

Ahoj.

V médiích proběhne kde co. Podle mě by to byla diskriminace. Pokud matka neuvede otce, má k tomu zajisté důvod a byrokratickému aparátu do toho nic není. Ať jsou rádi, že se děti vůbec rodí.

Beruška :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
25.7.06 22:11

Ahoj, holky, raději s tím napevno nepočítejte, nechci teda nikoho děsit,ale včera jsem byla na sociálce a ptala jsem se vedoucí (moc milá a příjemná paní), zda opravdu to zvýšení bude.A ona mi řekla,že samotní nic neví, že prý v září mají mít poradu, a tam se dozví víc.
No a hlavně, už jsem tady v nějaké diskuzi četla,že platnost toho zákona může být klidně odložena, o rok,dva…no a když jsem se přímo na toto zeptala,tak jsem se dozvěděla,že to klidně tak může být :evil:
Tak už jsem s tím raději přestala tak napevno počítat… :cry:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
25.7.06 22:29

čečetko - s tím rodičákem nevím, ale cosi jsem zachytila, že pokud matka neuvede otce, má ji sociálka dotlačit k tomu, aby ho uvedla a vyřídila si s ním finanční záležitosti, a některé dávky na tom mají viset (myslím, že doplatek do životního minima a dávky, které se od něj odvíjejí) - má to být prevence situací, kdy mamka otce neuvede ne proto, že jsou na kudly, ale aby měla větší dávky, a normálně spolu vychází atd.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
26.7.06 09:10

Holky, já myslím, že to bude úplně stejné, jako je to doteď. Tzn. že nárok na RP mají všechny ženy na mateřské do 3 let (4 let) věku dítěte.
No, budeme moudřejší v lednu, že :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama