Jak s rodinou v šestinedělí

Anonymní
27.2.21 19:14

Rodina v šestinedělí

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, bohužel někteří členové rodiny sem chodí tak prosím o jeho ponechání.
Už se mi pomalu začíná blížit termín porodu, tak řeším, co a jak potom dál. Jsem špatná, že nechci žádné návštěvy v porodnici krom manžela? Popřípadě můžu k tomu vyplnit nějaký papír, aby za mnou nikoho nepustili? Ano, vím, že s covidem teď je to asi planá obava, ale radši pro jistotu.
Stejně tak bych ráda měla po porodu minimálně 14 dní klid bez všech bližších i vzdálenějších příbuzných… nechce se mi dítě vystavovat jako housku na krámě, jen aby byli všichni okolo mě spokojení. Samozřejmě nepočítám partnerovi rodiče, u kterých bydlíme a tedy ani své rodiče. Těm samozřejmě nechci bránit, aby miminko viděli hned jak to půjde. Mám spíš namysli takové ty tetičky, strýčky, sousedy, co si myslí, že jsou skoro rodina, atd… Přijde mi, že snad nikdo nežije svůj život a všechni mají děsný zájem na rozebírání životů ostatních :zed: 8o. Nechápu, proč si nemůžou hledět svého :zed:
Občas mám totiž pocit, že pocházím snad z jiného vesmíru… To je opravdu tak špatné chtít alespoň trošku soukromí? :(
Děkuji všem, kteří to dočetli až sem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63066
27.2.21 19:16

Do nemocnice ti teď nepustí na návštěvu ani partnera, takže je to zbytečné. Jinak jim to proste řekni. U nás každý zavolal a předem se zeptal, jestli může

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8541
27.2.21 19:19

Možná jsi neměla používat ten anonym. By si to tady známí aspoň přečetli, když už nejsi schopná to všem říct na rovinu z očí do očí :roll:
To je fakt tak strašnej problém jin oznámit, že nikoho v porodnici nechceš a návštěvy budeš přijímat až později?
Nj, lepší se vykecat na emiminu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
27.2.21 19:24

Tak ted od pondeli jsou minimalne na 3 tydny zakazane navstevy, a jestli maji vasi pribuzni rozum tak je nenapadne jet navstivit novorozene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
27.2.21 19:26

Chapu te, ja taky po prichodu z porodnice nebyla z navstev nadsena, mela jsem co delat sama se sebou, psychika řádila, takze tohle predvadeni mi vadilo. Akorat ksem to nevedela predem, ze to tak budu mit. Ty to vis, tak jim to v klidu rekni predem, nic na tom neni a kdo to nepochopi je hlupacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
27.2.21 19:28

Tak za mě je samozřejmě, že než se k někomu nacpu na návštěvu, tak prvně napíšu, jestli můžu přijít. V tom případě jim odpověz, že ať se nezlobí, že třeba až za dva týdny a máš klid.
Za mě je to absolutně pochopitelný požadavek, zvlášť v této době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
27.2.21 19:30

Špatná nejsi a divná taky ne. Cítila jsem to úplně stejně jen mě bohužel nenapadlo to řešit předem. Byla jsem tak naivní že mě ani ve snu nenapadlo že se ke mě do porodnice a následně domů nakvartýrují i známí které jinak vídáme max jednou do roka. Bohužel muž tehdy v zápalu nadšení z toho že má syna všechny návštěvy odkýval a mě se vlastně nikdo neptal a byla jsem z toho tak mimo že jsem to dokázala stopnout až po pár dnech kdy jsem zbytečně „trpěla“. Takže plně tě chápu, asi je super to těm lidem nějak oznámit předem ale teď díky covid situaci ti snad tolik navstev návštěv nehrozí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 19:30

@martina.se Tak s takovou „ohleduplností“, že by mi někdo předem volal bohužel počítat nemůžu…
@Šmoulice Nejde mi o to, že bych jim to nedokázala říct, to já jim do očí rozhodně řeknu, jen se netěším na ty protáhnutý obličeje, atd. Spíš mě zajímaly názory na to, když chce mít někdo po porodu alespoň chvilku klid od všech okolo.
@Peggy54 Bohužel mám termín od pondělka za 14 dní :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
LD1
244
27.2.21 19:33

Ja dopředu avizovala, ze po dobu šestinedělí nebudeme přijímat návštěvy s výjimkou prarodičů. Nakonec jsem se cítila dobre, takže jsme po domluve povolili i pár dalších návštěv. Manzel stal za mnou a ja o tom ani nehodlala s nikým diskutovat, naše dítě, naše pravidla.

Příspěvek upraven 27.02.21 v 19:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
27.2.21 19:33

Každý normální člověk chápe, že by měl respektovat šestinedělí. Jsi celá bolavá, nevyspíš se, odevšad ti něco teče :mrgreen:, doma bordel… Tak jim nabídni, že až budou po nějaké operaci, přijdeš je hned očumovat. Moje máma za každou cenu chtěla vidět malýho hned, jak jsme přijeli z porodnice (a to byla i v porodnici). Já jí řekla, že chci radši spát. Stejně přijela. Malej zrovna po dvou hodinách pláče usnul, já úplně hotová, ona ještě málem naštvaná, že ho nechci budit, aby si ho mohla pochovat. No vytuhli jsme oba, máti si sama udělala kafe, chvíli na nás čuměla jak na zvířátka v zoo, jak spíme a pak zase odjela. Tak nevím, jestli jí ta návštěva stála za to… Omlouvám se všem, kteří jsou nedočkaví na miminko, chápu to, ale tohle mě vždycky dokáže vytočit. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
27.2.21 19:36

Já jsem měla stejné pocity a bohužel spousta lidí to nechtěla pochopit a někteří to ani nerespektovali. Každopádně bych si stála tvrdě za svým. I díky opatřením bys to teď mohla mít jednodušší. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 19:36

@Janadel @Nicole 1234 @Medičkaa

Právěže u nás nemůžu počítat ani s tím, že by se někdo předem ptal… Tetička odtud a odtamtud samozřejmě musí být všude nakrádlovaná jako první. Sousedi byli ukřivdění i když jsem chtěla svatbu jen pro nejbližší rodinu (pro cca 20 lidí), tak tuším, jak to asi dopadne teď… Prostě zazvoní u baráku :zed: Jinak myslím si, že v předhánění, kdo u nás bude první všichni na covid úplně zapomenou, hlavně když budou moct říct, že tady byli první :nevim: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1266
27.2.21 19:38
@Anonymní píše:
@Janadel @Nicole 1234 @MedičkaaPrávěže u nás nemůžu počítat ani s tím, že by se někdo předem ptal… Tetička odtud a odtamtud samozřejmě musí být všude nakrádlovaná jako první. Sousedi byli ukřivdění i když jsem chtěla svatbu jen pro nejbližší rodinu (pro cca 20 lidí), tak tuším, jak to asi dopadne teď… Prostě zazvoní u baráku :zed: Jinak myslím si, že v předhánění, kdo u nás bude první všichni na covid úplně zapomenou, hlavně když budou moct říct, že tady byli první :nevim: :zed:

Tak jedině rozhlásit po rodině, že návštěvy až po šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
27.2.21 19:41

@Medičkaa za to bych ho asi kuchla :roll:.

Zakladatelko, takhle to má spousta žen, je to úplně normální. Samozřejmě se najdou takové, které jsou po porodu v pohodě a družné, ale hodně nás chce mít v šestinedělí klid, čas se sbližovat s miminkem a odpočívat, ne skákat kolem návštěv, půjčovat všem miminko a ještě se usmívat. Myslím, že minimálně první týden až dva po porodu je nejlepší hlavně ležet s mimčem v posteli a tulit se, pokud to jde, hlavně pokud máš jen jedno zatím. Já bych to řekla jim, ale hlavně manželovi, měl by tě chránit a podpořit, respektovat tě. Po porodu je ta psychika všelijaká, může být obtížné prosadit svou, člověk je nejistý, náladový, sebevědomí být matkou se teprve tvoří a ta nová rovnováha je křehká. Okolí by to mělo respektovat, že nějaký čas po porodu není vhodný na návštěvy, ale tvůj ochránce je manžel. Bohužel to ale ti chlapi leckdy prostě nechápou, starší ženy zapomínají a mladší, co ještě nerodily, nemají ponětí o těch velkých změnách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25035
27.2.21 19:41

Rozumný člověk, to udělá sám od sebe, že u Vás nebude prudit. Já beru šestinedělí u každé mámy, že je její volba koho doma chce a v té době se na návštěvu necpu. Šla bych, jen kdyby sama řekla, jestli nechci přijít. Ostatním to budeš muset říct a holt přežít obličeje. A v této době, bych to klidně svedla na Covid, že se o miminko bojíš a že návštěvu posunete na dýl. Vidět mimčo můžou na procházce v kočárku a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat